Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ponowne przeliczenie emerytury

  W jakich sytuacjach następuje ponowne przeliczenie emerytury? Ponowne ustalenie prawa do świadczenia przedemerytalnego bądź zmiana wysokości tego świadczenia może nastąpić na (...)

 • Ponowne obliczenie emerytury

  W jakim trybie następuje ponowne przeliczenie emerytury? Wedle treści art. 111 ust. 1 ustawy o emeryturach i rentach z FUS: Wysokość emerytury lub renty oblicza się ponownie, (...)

 • Podstawa wymiaru emerytury

  kalendarzowych wybranych z 20 lat kalendarzowych, poprzedzających bezpośrednio rok kalendarzowy, w którym zgłoszono wniosek o przyznanie emerytury lub renty albo o ponowne ustalenie emerytury (...)

 • Porada prawna na temat ponowne przeliczenie emerytury

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ponowne przeliczenie emerytury, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wniosek o ponowne przeliczenie emerytury

  W jaki sposób spowodować ponowne przeliczenie emerytury? Należy sporządzić stosowny wniosek. Wniosek o ponowne obliczenie podstawy wymiaru emerytury można złożyć w ZUS (...)

 • Ponowne przeliczenie emerytury

  Od czego zależy ponowne przeliczenie emerytury po uprawomocnieniu się decyzji w sprawie świadczeń? Podstawą jest art. 114 ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, (...)

 • Emerytury i renty za granicą

  ; ponowne ustalenie prawa do świadczenia lub ponowne przeliczenie otrzymywanego świadczenia tak, by doliczono ci  taki okres pracy za granicą!   9. Obliczanie renty rodzinnej Renta (...)

 • Okresy uwzględniane przy ponownym przeliczaniu emerytury

  lat kalendarzowych wybranych z 20 lat kalendarzowych, poprzedzających bezpośrednio rok kalendarzowy, w którym zgłoszono wniosek o przyznanie emerytury lub renty albo o ponowne ustalenie (...)

 • Zmiany w emeryturach, zobacz czy cię dotyczą

  , przeliczenie emerytury, pieniądze

 • Ponowne wyliczenie świadczenia emerytalnego

  w części po przyznaniu świadczenia, a wskaźnik wysokości podstawy wymiaru jest wyższy od poprzednio obliczonego. ponowne obliczenie emerytury, wcześniejsza emerytura, emerytura, wiek, wiek (...)

 • Do dziś wybierasz: pensja czy emerytura

  ponowne ustalenie wysokości emerytury będzie mogło nastąpić dopiero po ustaniu ubezpieczeń emerytalnych i rentowych, czyli wtedy, gdy nie będziemy już pracować. Po drugie przeliczenie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane