Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  . Staż pracy nie ma wpływu na ustalenie prawa do emerytury, ale może mieć wpływ na jej wysokość. Od 1 października 2017 r. wymagany staż do osiągnięcia najniższej emerytury będzie wynosił (...)

 • Emerytury i renty za granicą

  : - kombatanckiego- kompensacyjnego- za tajne nauczanie- świadczeń pieniężnych dla byłych żołnierzy-górników- ryczałtu energetycznego. 8. Ponowne ustalenie prawa do emerytury (...)

 • Jak przejść na emeryturę w związku z obniżeniem wieku emerytalnego od 1 października 2017 r.?

  ;rym składasz wniosek o ponowne ustalenie wysokości emerytury. Uzyskany wynik to nowa kwota emerytury z I filaru. Nie może być ona niższa niż suma pobieranych dotychczas emerytur: (...)

 • Porada prawna na temat ponowne przeliczenie emerytury dla rocznika 1950

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ponowne przeliczenie emerytury dla rocznika 1950, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiany w emeryturach, zobacz czy cię dotyczą

  i rentach z FUS. Dokument pozwoli na ponowne przeliczenie wysokości świadczeń niektórych pracujących emerytów. Kto skorzysta na nowych przepisach? - Nowela jest ważna dla (...)

 • Wniosek o ponowne przeliczenie emerytury

  W jaki sposób spowodować ponowne przeliczenie emerytury? Należy sporządzić stosowny wniosek. Wniosek o ponowne obliczenie podstawy wymiaru emerytury można złożyć w ZUS (...)

 • Ponowne przeliczenie emerytury

  W jakich sytuacjach następuje ponowne przeliczenie emerytury? Ponowne ustalenie prawa do świadczenia przedemerytalnego bądź zmiana wysokości tego świadczenia może nastąpić na (...)

 • Uprawnienie do przeliczenia emerytury

  świadczenia, a tylko złoży niezbędne dokumenty, ZUS zobowiązany jest do wybrania wariantu najkorzystniejszego dla wnioskodawcy. Osoba, która chce wystąpić z wnioskiem o przeliczenie (...)

 • Ta ustawa jest niesprawiedliwa

  emerytury pomostowej to w prawa emerytalne w przyszłym roku wchodzi 6 tys. osób. Oczywiście problem może być większy ze względu na prawa osób do wcześniejszych emerytur. Nie są to jednak

 • Termin do złożenia odwołania a wprowadzenie w błąd

  proszę o przeliczenie. W odpowiedzi ZUS wydał decyzję o przeliczeniu na nowo stażu i zwiększeniu wskaźnika, ale nie zastosował nowej podstawy dla 24%. Kiedy zasięgałam informacji w ZUS, dlaczego (...)

 • Zasady podwyższania świadczeń emerytalno-rentowych zgodne z Konstytucją

  kolejnych lat kalendarzowych co dało wskaźnik 97,08 proc. i jednocześnie przyjęto kwotę bazową obowiązującą na 31 sierpnia 1996 r. W 2006 r. Stanisława K. złożyła wniosek o ponowne przeliczenie (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane