Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wyjaśnienia dotyczące ograniczeń handlu w niedziele i święta

  konsumentów. W które niedziele w 2018 r. i w kolejnych latach nie będzie obowiązywać zakaz handlu? Ustawa z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele (...)

 • Podrobione środki ochrony roślin - to się nie opłaca

  ukierunkowuje swoje działania na przeciwdziałanie zjawisku wprowadzania do obrotu nielegalnych w tym podrobionych środków ochrony roślin. W tym celu podejmowane są liczne inicjatywy (...)

 • Opłata recyklingowa od toreb na zakupy z tworzywa sztucznego

  nabywanych w moim sklepie produktów. Nie. Torby te będą podlegać opłacie recyklingowej w chwili, gdy podmiot, który je nabył, będzie je oferował w sklepie (...)

 • Porada prawna na temat pomylka w sklepie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pomylka w sklepie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rękojmia za wady

  , ale towar można zareklamować, jeżeli ujawni się w nim inna usterka – nieznana konsumentowi w momencie zakupu. W jakiej formie należy złożyć reklamację? Reklamację można (...)

 • Nowe obowiązki w SENT

  Android – w sklepie Google Play;   Apple IOS – w sklepie App Store. Operatorzy zewnętrznych systemów lokalizacji ZSL powinni dokonać rejestracji tych (...)

 • Black Friday - nie daj się zrobić w konia

  w sklepie tradycyjnym Trudniej może być z oddaniem nietrafionych zakupów w zwykłych sklepach. Tu wszystko zależy od dobrej woli sprzedawcy. Najlepiej zapytaj o taką możliwość (...)

 • Zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych

  ogółu towarów w tym sklepie. Dla wyjaśnienia dodamy, że napojem alkoholowym w rozumieniu niniejszej ustawy jest produkt przeznaczony do spożycia zawierający alkohol etylowy pochodzenia (...)

 • Reklamacja, niezgodność towaru z umową, niekompletność - poznaj swoje prawa

  dowodem potwierdzającym zakup towaru w danym sklepie. Konsument może potwierdzić zawarcie transakcji także w inny sposób np. przedstawiając wyciąg z historii transakcji dokonanych na (...)

 • Kiedy można przetwarzać dane osobowe?

  interesem realizowanym przez administratora danych jest również marketing jego produktów czy usług. Przetwarzanie danych w takim celu – marketingowym w stosunku do produktów (...)

 • Koszty kontroli Państwowej Inspekcji Sanitarnej

  Inspekcji Sanitarnej. Zgodnie z art. 36 w/w ustawy za badania laboratoryjne oraz inne czynności wykonywane przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej w związku ze sprawowaniem bieżącego (...)

 • Zatrudnienie po urlopie wychowawczym

  Pracownica przebywa na urlopie wychowawczym i w dniu 14.10.2008 powraca z niego. Pracodawca w miejscowości X miał 2 sklepy, a w miejscowości Y 1 sklep. Pracownica pracowała w miejscowości (...)

 • Nadchodzą ważne zmiany dla przedsiębiorców!

  konsumentów. Na jakich zasadach podmioty zagraniczne będą mogły prowadzić działalność w Polsce? W art. 5 w pkt 2 w lit. a ustawy o swobodzie działalności gospodarczej (...)

 • Reklama piwa w sklepie monopolowym

  alkoholowych,3) na terenie punktów prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży. reklama, piwa, sklepie, monopolowym

 • Argumenty - zniesienie współwłasności

  Współwłaściciel ułamkowy w części 1/3 zajął i dalej zajmuje sklep. Od kilku lat trwa postępowanie w sekcji nieprocesowej sądu cywilnego o zniesienie współwłasności. W kontekście (...)

 • mObywatel na poczcie i na torach

  " – dodał szef MC. Jak to będzie wyglądało w pociągu? Podczas kontroli biletów pracownik drużyny konduktorskiej będzie sprawdzać, czy imię i nazwisko na bilecie jest zgodne z (...)

 • Oferta z Internetu...

  wadliwych, bądź uszkodzonych fabrycznie, gwarantujemy ich wymianę na towar wolny od wad lub zwrot kosztów, pod warunkiem zgłoszenia uszkodzenia w terminie 5 dni roboczych od daty otrzymania (...)

 • Spożywanie alkoholu poza terenem miejsca sprzedaży

  działalność w stanie nietrzeźwości. Jeśli jednak w ciągu 6 miesięcy co najmniej dwa razy nastąpiło zakłócanie porządku publicznego związane ze spożyciem alkoholu w sklepie (...)

 • Zwrot opakowań zwrotnych

  opakowań, w których występują produkty sprzedawane w tym sklepie. Nie obejmuje on wszystkich opakowań. Jednakże obowiązek przyjmowania opakowań dotyczy wszystkich opakowań, w (...)

 • Kasa fiskalna a dwa rodzaje działalności

  kwot uzyskanych z wynajmu pokoi gościnnych? Jeśli tak to czy konieczne będzie zainstalowanie dwóch kas fiskalnych: jednej w sklepie, a drugiej w miejscu wynajmu pokoi? Zgodnie z poz. 5 (...)

 • Gwarancja i rękojmia przy sprzedaży komisowej

  gwarancji nie przewiduje różnicy między sprzedażą w zwykłym sklepie a sprzedażą przez internet. Jednakże dla sprzedaży przez internet ustawodawca przewidział dodatkową możliwość – (...)

 • Dozór wierzyciela - egzekucja z ruchomości

  (oprócz tego, ze towar ten nie pozostanie w sklepie tylko u mnie) różni się taka procedura od zajęcia z pozostawieniem towaru we władaniu dłużnika (w sklepie)? Czy może idą (...)

 • Letnie wyprzedaże. Sprawdź, jakie masz prawa

  . Nieważne, czy przedmiot kupiliśmy w internecie czy w sklepie tradycyjnym. W obu przypadkach procedura jest taka sama. Reklamację trzeba złożyć ją w formie pisemnej. Jeśli (...)

 • Wyprzedaże i prawa konsumenta

  . Cyber Monday (Cyfrowy Poniedziałek) natomiast dotyczy sklepów internetowych. W tym roku wypada w poniedziałek 26 listopada. Niezależnie od tego, czy kupujesz towar w cenie (...)

 • Zwrot uszkodzonego towaru przez klienta.

  samym Państwa klient – konsument może skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy bez podania przyczyn w terminie 14 dni. W przypadku klienta – nie konsumenta, przypadków (...)

 • Matras ukarany. Co zarzuca mu UOKiK?

  księgarni internetowej.Prezes UOKiK wszczęła postępowanie w lipcu 2012 roku. W rezultacie stwierdzono, że w regulaminie określającym zasady dokonywania zakupów w sklepie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja butów - zwrot gotówki

  Witam, moja narzeczona kupiła z koncem listopada kozaki za ca. 300 pln. Po niecałym miesiącu zareklamowaliśmy je, bo skóra zaczęła się łuszczyć (...)

 • Pomylka banku

  Czy musze oddac pieniadze, ktore bank przelal na moje konto przez pomylke (mam dowod wplaty tych pieniedzy) (mniec) Wypadałoby UM ZWŁASZCZA, ŻE KTOŚ (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Ochrona sklepowa

  Pare dni mialam przykry incydent z ochroniarzami sklepowymi. Jakie uprawnienie maja ochroniarze zatrudnieni w sklepie? Czy moga uzyc sily ? (Cala) Ochroniarze (...)

 • zadlużone mieszkanie ojca

  Witam. Pisze w takiej sprawie iz, w 2008 roku wymeldowalam sie od ojca. W styczniu 2014 roku dopiero przyszło mi pismo od komornika, jestem obciążona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane