Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak będzie można uzyskać bezpłatną pomoc prawną?

  Pomocy Prawnej w celu zapewnienia właściwej organizacji tego Krajowego Centrum. Na czym będzie polegała bezpłatna pomoc prawna? Nieodpłatna pomoc prawna przyznawana i udzielana (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  przysposobienia, opieki lub kurateli;  4) w sprawach, w których był lub jest jeszcze pełnomocnikiem albo był radcą prawnym jednej ze stron;  5)  w sprawach, (...)

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?

  dotychczasową ustawę z dnia 13 czerwca 1967 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych. Koszty sądowe a opłaty sądowe Ustawa określa zasady i tryb pobierania kosztów (...)

 • Porada prawna na temat pomoc prawna w sprawach cywilnych odezwa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pomoc prawna w sprawach cywilnych odezwa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nowe koszty sądowe w rozmaitych sprawach cywilnych!

  ustawa określa zasady i tryb pobierania kosztów sądowych w sprawach cywilnych, zasady ich zwrotu, wysokość opłat sądowych w sprawach cywilnych, zasady (...)

 • Pomoc prawna za darmo dla najuboższych w projekcie

  gwarantowana osobom fizycznym przez państwo obejmować będzie podstawową pomoc prawną oraz kwalifikowaną pomoc prawną. Co to jest podstawowa pomoc prawna? Podstawowa pomoc (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  ustawie. Art. 25. § 1. Sąd okręgowy orzeka w pierwszej instancji w sprawach o następujące przestępstwa: 1) o zbrodnie określone w Kodeksie karnym oraz w ustawach szczególnych, (...)

 • Projekt zmian w ustawie o prawie pomocy

  dyrektywy w zakresie jej art. 3 ust. 2 lit. a. Podstawa prawna: Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o prawie pomocy w postępowaniu w sprawach cywilnych prowadzonym (...)

 • Kodeks karny wykonawczy

  CZĘŚĆ OGÓLNA Art. 1. § 1.  Wykonywanie orzeczeń w postępowaniu karnym, w postępowaniu w sprawach o przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe i w postępowaniu w (...)

 • II - Kodeks postępowania cywilnego - Sąd. Strony. Koszty

  pracy mogą wytaczać powództwa na rzecz obywateli, a także wstępować, za zgodą powoda, do postępowania w tych sprawach w każdym jego stadium. Art. 63[2]. W sprawach (...)

 • Sukcesja firm jednoosobowych

  przedsiębiorstwo w spadku albo udział w przedsiębiorstwie w spadku bezpośrednio od osoby, o której mowa w pkt 1 lub 2, w tym osoba prawna albo jednostka organizacyjna, (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. I

  przeciwko Skarbowi Państwa reprezentuje go prezes sądu okręgowego lub urząd skarbowy w sprawach, w których wykonał wyrok w zakresie orzeczonego nim przepadku. Art. 31. W (...)

 • Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich potrzebujących

  , sądowym lub sądowoadministracyjnym. Co istotne, po wejściu ustawy w życie, pomoc prawna w punktach zostanie rozszerzona o sporządzanie projektów pism w określonych (...)

 • Udział rzeczników interesu społecznego w postępowaniu w sprawach cywilnych

  spowodować wszczęcie postępowania, jak również brać udział w toczącym się postępowaniu (art. 8 K.p.c.). I tak, w sprawach o roszczenia alimentacyjne oraz w (...)

 • Notarialny akt poświadczenia dziedziczenia

  poświadczenia dziedziczenia  Do zarejestrowanych aktów poświadczenia dziedziczenia stosuje się odpowiednio przepisy rozdziału 9 Prawa o notariacie (dot. wypisów, odpisów (...)

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  sprawach dotyczących prowadzenia zakładu pracy - według miejsca, w którym zakład pracy jest, był lub ma być prowadzony, 3) w innych sprawach - według miejsca zamieszkania (siedziby) (...)

 • I - Kodeks postępowania karnego - Przepisy wstępne. Sąd. Strony

  wskazanych w ustawie. Art. 25. § 1. Sąd okręgowy orzeka w pierwszej instancji w sprawach o następujące przestępstwa: 1) o zbrodnie określone w Kodeksie karnym (...)

 • Rzecznik Praw Obywatelskich - kiedy warto się do niego zwrócić o pomoc?

  jeszcze raz przeanalizować, czy na pewno wyczerpane zostały wszystkie możliwości załatwienia sprawy we właściwym trybie i czy chodzi o rzeczywiste naruszenie wolności lub praw obywatelskich; W razie

 • Odezwa sądu cywilnego

  sądu? Czy w tamtym sądzie zapadnie wyrok? Jeżeli na to się zanosi, to czy mam prawo żądać skierowania sprawy ponownie do sądu w moim mieście? W świetle okoliczności powołanych w (...)

 • Rozwód w Polsce czy za granicą - opinia prawna

  osobę posiadającą prawo do opieki nad dzieckiem został wycofany i w terminie określonym w w punkcie 1, nie wniesiono nowego wniosku zgodnie z w/w punktem; na podstawie (...)

 • Profesjonalny pełnomocnik i przedsiębiorca musi pamiętać o opłacie sądowej

  wniesionego w postępowaniu w sprawach gospodarczych” wprost wskazuje, iż chodzi tutaj o sprawy podlegające rozpoznaniu w trybie odrębnego postępowania procesowego uregulowanego (...)

 • Kodeks cywilny

  przepisy.  Art. 38. Osoba prawna działa przez swoje organy w sposób przewidziany w ustawie i w opartym na niej statucie. Art. 39. § 1. Kto jako organ osoby prawnej zawarł umowę (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  adresy tych osób. Zgłoszenia należy dokonać w terminie wyznaczonym do dokonania pierwszej wpłaty, a w razie zmiany osoby wyznaczonej - w terminie 14 dni od dnia, w którym wyznaczono (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  wniosek, jeżeli przedstawili porozumienie, o którym mowa w § 1, i jest zasadne oczekiwanie, że będą współdziałać w sprawach dziecka.§ 2. Jeżeli małżonkowie zajmują wspólne (...)

 • I - KODEKS CYWILNY - Część ogólna

  . Czynność prawna ma datę pewną także w wypadkach następujących:  1) w razie stwierdzenia dokonania czynności w jakimkolwiek dokumencie urzędowym - od daty dokumentu (...)

 • Ograni­czenie udziału ławników w sądownictwie?

  , a także w sprawach o przyspo­sobienie i spraw o pozbawienie lub ograniczenie władzy rodzicielskiej. W pozostałych sprawach cywilnych zasadą jest skład jednoosobowy, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Chcę rozwodu - SZUKAM b. dobrego ADWOKATA

  Jeśli ktoś z Państwa może mi polecić bardzo dobrego adwokata z Warszawy specjalizującego się w rozwodach i sprawach mająkowych to bardzo proszę (...)

 • Rozwód kościelny - PILNE!!!

  Czy może mi ktoś pomóc w sprawie unieważnienia małżeństwa kościelnego? Jeszcze mam jedno pytanie: Czy jeżeli rozwód cywilny miałam 3 lata temu, (...)

 • KRUK! potrzebuje pomocy!

  Witam, Mam pytanie dotyczace doświadczeń z KRUKIEM. Ale żeby od początku - w grudniu bank citi wypowiedzial mi umowę o kartę kredytową i zarządał (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane