Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ochrona dóbr osobistych

  przysługują łącznie, zatem należy wybrać jedno z nich, choć podkreślić trzeba, że Kodeks Cywilny nie wyłącza uprawnień przewidzianych w innych przepisach. Sądem właściwym do dochodzenia (...)

 • Zatarcie skazania a określenie kogoś przestępcą

  269/87, OSNCP 4/89, poz. 66). Z powyżśzego wynika, iż osoba, która rogłasza fakt zatartego już skazania narusza Pana/i dobra osobiste. Może więc Pan/i skorzystać z przeiwdzianych przez kodeks cywilny (...)

 • Ochrona dóbr osobistych w mediach

  . Niestety, choć nieraz słuszna sprawa jest po naszej stronie – należy powstrzymać emocje i postąpić zgodnie z literą prawa. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. kodeks cywilny (...)

 • Opinia prawna na temat pomówienie kodeks cywilny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pomówienie kodeks cywilny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sposób reakcji na naruszenie dóbr osobistych

  . Kodeks cywilny dopuszcza tylko prawnie legalne formy ochrony dóbr osobistych. Nie znajduje tutaj naszym zdaniem zastosowanie przepis o obronie koniecznej. Z punktu widzenia zaś prawa karnego sprawa (...)

 • Pomówienie

  , lecz obiektywna ocena, tj. stwierdzenie, czy w świetle ocen społecznych mamy do czynienia z zarzutem zniesławiającym. pomówienie, przestępstwo, kodeks, karny

 • Jakie są skutki działania rzekomego pełnomocnika?

  pełnomocnictwa, o którym druga strona nie wiedziała i nie mogła wiedzieć nawet przy dołożeniu zwykłej staranności. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. kodeks cywilny (...)

 • Negatywne skutki niezawarcia umowy sprzedaży działki w formie aktu notarialnego – opinia prawna

  wysokości 4 lat. Pomiędzy latami 1978 – 1990 zasiedzenie nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa było wykluczone, jednakże zgodnie z art. 10 ustawy nowelizującej kodeks cywilny, (...)

 • Nagrywanie posiedzenia sądowego

  pokrzywdzonego rozprawa odbywa się jednak jawnie. Wniosek oskarżonego nie ma tu żadnego znaczenia. Z pytania wynika, że sprawa dotyczy oskarżenia Pana o pobicie. Nie jest to zatem sprawa o pomówienie, (...)

 • Porządek dziedziczenia, czyli kto i w jaki sposób dziedziczy po zmarłym, jeśli nie pozostawił on testamentu?

  . Podstawa prawna: Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. 1964 r., Nr 16, poz. 93, ze zmianami); Ustawa z dnia 14 lutego 2003 r. o zmianie ustawy - kodeks cywilny (...)

 • Pomówienie a zniewaga

  , kodeks, karny, zniewaga

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Odszkodowanie za pomówienie

  Załóżmy, iż hipotetycznie ktoś mnie oskarżył o kradzież telefonu komórkowego. Trwa proces, w którym hipotetycznie zostanę uniewinniony z powodu (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Kodeks cywilny-2011

  Witam Mam pytanie czy w roku 2011 są jakies zmiany jeśli chodzi o kodeks cywilny?Z góry dziękuję za odpowiedzi

 • Bezprawie w majestacie prawa

  Jak zwykle chodzi o wpólnotę WAM i ich Zespól Zarządców Nieruchomości. Przed wykupem mieszkania WAM nic nie robił. Blok byl i jest strasznie zdewastowany. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane