Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kierujący pojazdami

  ) obciążenia finansowe nakładane na obywatela polskiego wymieniającego polskie krajowe prawo jazdy na krajowe prawo jazdy danego państwa. Art. 15. 1. Starosta dokonuje w (...)

 • Jak uzyskać prawo jazdy?

  . Odbierz prawo jazdy. Jeśli prawo jazdy odbierasz w urzędzie, zabierz ze sobą dokument tożsamości (dowód osobisty albo paszport) oraz - jeśli masz - dotychczasowe (...)

 • Czy mogę wymienić prawo jazdy angielskie na polskie?

  prawo jazdy wydane za granicą zawiera ograniczenie, o którym mowa w art. 13 ust. 5, ograniczenie to uwzględnia się w wydawanym prawie jazdy. 2a. Krajowe prawo (...)

 • Porada prawna na temat polskie prawo jazdy w holandii

  Nie szukaj dłużej informacji na temat polskie prawo jazdy w holandii, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo jazdy wydane za granicą

  przywrócenie uprawnień do kierowania. W tym roku byłem w Holandii, Belgii gdzie byłem zameldowany kilka miesięcy i pracowałem. Tam ukończyłem kurs prawa jazdy i zdałem egzaminy, (...)

 • Czy mogę jeździć na ukraińskich prawo jazdach?

  . 40 i 44), (…)  2. Kierowca może posiadać tylko jedno ważne prawo jazdy. Przepis ten nie dotyczy międzynarodowego prawa jazdy oraz krajowego prawa jazdy osoby, o której (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  ubezpieczenia w stosunku do sumy okresów ubezpieczenia przebytych w Polsce, Szwecji i w Holandii. Tak obliczona kwota częściowej polskiej emerytury będzie wypłacana (...)

 • Uprawnienia do prowadzenia pojazdu.

  wydanego w Niemczech? Jeżeli nie to czy mogę kierowac pojazdem w Polsce na podstawie tego uprawnienia do prowadzenia pojazdów wydanego w Niemczech? Jeśli polskie prawo (...)

 • Wymiana prawa jazdy przez cudzoziemca

  otrzymać polskie krajowe prawo jazdy po oddaniu zagranicznego ważnego prawa jazdy organowi wydającemu prawo jazdy (staroście). Jeśli jednak zagraniczne prawo (...)

 • Irlandzkie prawo jazdy w Polsce

  Posiadam tzw. provisional driving licence wydane w Irlandii (do czasu zdania egzaminu z jazdy nie mogę poruszać się po autostradach) czy jest możliwość wymienienia go u nas na prawo jazdy (...)

 • Honorowanie prawa jazdy z Hongkongu

  Mam gościa z Hong - Kongu który ma prawo jazdy wydane w tym kraju, a chciałby jeździć samochodem w naszym kraju i innych krajach unii europejskiej. Czy osoba posiadająca prawo (...)

 • Koordynacja świadczeń z tytułu bezrobocia w ramach UE

  ; o zmiennej wysokości, wyliczony w oparciu o wysokość ostatnich zarobków. Tak jest np. w Niemczech. Jeżeli w danym państwie obowiązuje system, w którym wysokość (...)

 • Zagraniczne prawo jazdy a jazda w Polsce

  zatem amerykańskie prawo jazdy jest w Polsce nieważne. Można jednak na podstawie amerykańskiego prawa jazdy otrzymać polskie po zdaniu egzaminu teoretycznego. Aby zapisać (...)

 • Prowadzenie samochodu w Polsce

  czasowego pobytu. Po upływie tego okresu osoba posiadająca krajowe prawo jazdy wydane za granicą, aby mogła prowadzić pojazd mechaniczny na obszarze RP obowiązana jest posiadać prawo (...)

 • Kiedy można pobierać opłaty za wydanie prawa jazdy, a kiedy nie?

  powyższego wyroku jest – na przyszłość − zwolnienie od opłaty podstawowej i opłaty ewidencyjnej wydania nowego prawa jazdy w sytuacji, w której konieczność dokonania (...)

 • Lista otwieranych zawodów. Zobacz, jak na tym zyskasz

  w drodze decyzji administracyjnej, w oparciu o ocenę spełniania wymogów dotyczących stażu pracy i doświadczenia zawodowego w zakresie pośrednictwa pracy oraz poziomu (...)

 • Wymiana prawa jazdy bez zameldowania w kraju

  Posiadam stare Polskie prawo jazdy kategorii C wyrobione w wojsku (jestem obywatelem Polski). Prawo jazdy straciło ważność w 1998 roku z powodu nieaktualnych (...)

 • Wymiana prawa jazdy uzyskanego w Irlandii

  , może otrzymać polskie krajowe prawo jazdy po oddaniu zagranicznego ważnego prawa jazdy organowi wydającemu prawo jazdy.” Wynika z tego, że w przypadku (...)

 • Wydanie prawa jazdy osoby zameldowanej w Polsce

  drogowym prawo jazdy otrzymuje osoba, która spełnia określone w tym przepisie warunki. Jednym z nich, określonym w punkcie 4 tego przepisu jest: przebywanie na terytorium Rzeczypospolitej (...)

 • Alimenty od dziadków zamiast od ojca dziecka – opinia prawna

  podejrzewać, że ojciec dziecka pracuje w Niemczech lub Holandii. W ambasadzie polskiej w Holandii powiedziano mi, że jeśli złożę wniosek o alimenty w sądzie, to (...)

 • Nowe testy na prawo jazdy 2011 - sprawdź zmiany

  bez ograniczeń, NieC. dozwolone, jeżeli nie wymaga trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Tak 5. Międzynarodowe prawo jazdy można otrzymać:A. w dowolnym urzędzie gminy, (...)

 • CEPiK po zmianach

  : organy właściwe w sprawach rejestracji pojazdów i wydawania dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami - CEP, CEK, organy właściwe w sprawach (...)

 • Przetwarzanie danych w miejscu pracy

  pracowników podmiotom zewnętrznym W czasie trwania stosunku pracy pracodawca niejednokrotnie zmuszony jest udostępnić dane pracowników innym podmiotom w celu realizacji (...)

 • O czym warto pamiętać wyjeżdżając za granicę?

  wzmożoną ostrożność przy prowadzeniu po­jazdóww nieznanych warunkach na drodze nietrudno o kolizję, której spowodowanie przysporzyć może wielu kłopotów, (...)

 • Prawo jazdy wydane za granicą a uprawnienia w Polsce

  zamieszkuje na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, może otrzymać polskie krajowe prawo jazdy po oddaniu zagranicznego ważnego prawa jazdy organowi wydającemu prawo (...)

 • Emerytury i renty za granicą

  prawo do emerytury „zagranicznej" - i doda do lat przepracowanych w Polsce. Hieronim Nowak pracował: 8 lat w Polsce, 8 lat w Norwegii, 6 lat w Szwecji i 3 lata w (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Sprzedam prawo jazdy, świadectwa i inne dokumenty !

  Załatwie prawo jazdy, świadectwo lub inny dokument 100% legalne ! Po więcej informacji pisać na e-mail: truedocument@gmail.com [cytat] Załatwie prawo (...)

 • Załatwie prawo jazdy!!!

  Załatwie prawo jazdy. z wpisem 3000 zł bez 1800 zł. Sam załatwiałem sobie i złapalem dobry kontakt, wiarygodny 100 %. niestety bez zaliczek nikt (...)

 • prawo jazdy

  zatrzymane na 1 rok za nietrzeźwość.Czy muszę zdawać ponownie egzaminy? (paweł) powinni tobie zatzrymać dożywotnio...... kler Witam Jakie są (...)

 • ślub z obywatelem Turcji

  Mam narzeczonego ,który jest obywatelem z Turcji.Planujemy ślub.Czy mam sie czegos obawiać?Może ktoś ma za męża Turka? (kaśka) Kasia mam dokładnie (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane