Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Unia Europejska będzie chronić tożsamość narodową dzieci

  zastępczej. Chodzi o to, by dzieci, jeśli są kierowane pod zastępczą opiekę, trafiały do rodzin z podobnego kręgu kulturowego, a najlepiej do krewnych z kraju pochodzenia dzieci. Do tej pory (...)

 • Jak polskie dzieci mogą korzystać z krajowej edukacji za granicą?

  polskiej szkole za granicą.  Bezpłatne lekcje on-line dla dzieci za granicą    Polskie dzieci przebywające za granicą mogą spełniać obowiązek szkolny i obowiązek nauki (...)

 • Ochrona polskich dzieci

  są zmiany? - "To ustawa o fundamentalnym znaczeniu, która ma na celu ochronę polskich dzieci. Obowiązkiem każdego cywilizowanego państwa jest to, aby otaczać opieką dzieci i gwarantować (...)

 • Porada prawna na temat polskie dzieci

  Nie szukaj dłużej informacji na temat polskie dzieci, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Polskie dzieci pod polską ochroną...

  prawa do swych dzieci rodzice będę musieli składać wnioski do zagranicznych sądów czy innych instytucji, a nie będzie ich stać na opłacenie tłumacza, koszty tłumaczenia pokryje Skarb Państwa

 • Edukacja skuteczna, przyjazna i nowoczesna - informacja rządu w czasie 22. posiedzenia Sejmu

  projektowanych zmian w oświacie jest zapewnienie kształcenia odpowiedniej jakości dla dzieci cudzoziemców, nieznających języka polskiego, dzieci obywateli polskich włączających się (...)

 • Ustawa chroniąca polskie dzieci już wkrótce

  , że żadne polskie dziecko nie zostanie oddane w niewłaściwe ręce, a tego typu sprawy w mniejszym stopniu będą odbijać się na najmłodszych. dzieci, rodzice, dziecko, małoletni, dobro dziecka, (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  ; dotyczy także dzieci adoptowanych? Tak, świadczenie przysługuje na takich samych zasadach jak w przypadku dzieci biologicznych.   Gdy dzieci wychowują dziadkowie, czy mogą wystąpić (...)

 • Minister Sprawiedliwości ma chronić polskie dzieci

  dnia ogłoszenia. Zob. też: Ustawa chroniąca polskie dzieci już wkrótce Ochrona polskich dzieci   polskie dzieci, dziecko, rodzice, matka, ojciec, władza (...)

 • Sześciolatki do szkoły dopiero za dwa lata

  szkolnym. Oznacza to, że dzieci urodzone w 2008 roku i w latach kolejnych będą rozpoczynały naukę w szkole w wieku sześciu lat. Ministerstwo informuje jednocześnie, że dzieci pięcioletnie (...)

 • Szkolny Punkt Konsultacyjny w Londynie

  mieści się w Phoenix High School na zachodnich obrzeżach centrum Londynu w licznie zamieszkałej przez Polaków dzielnicy Hammersmith & Fulham.Do tej pory polskie dzieci w Londynie (...)

 • Uwaga! Nasze dzieci w niebezpieczeństwie

  przekonanie, że potrafimy zjednać do efektywnej współpracy na rzecz zaspokajania potrzeb dzieci i wypełniania przynależnych dzieciom praw, wszystkich: ludzi, organy władzy publicznej, organizacje

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  ; Jestem osobą rozwiedzioną, mam dwójkę dzieci. Otrzymuję alimenty zasądzone w Polsce na dwoje dzieci. Mój były mąż pracuje i mieszka w Niemczech od 2002 r. Starałam się o rodzinne (...)

 • Kiedy nie dostaniesz rozwodu?

  powinien ocenić, czy aby czasami orzeczeniu rozwodu nie stoi na drodze dobro dzieci, przy czym powinien skorzystać z usług biegłego psychologa, powinien mieć na uwadze wiek dzieci, ich dotychczasowe (...)

 • Jak wyrobić paszport?

  tożsamość i polskie obywatelstwo (na przykład paszport albo dowód osobisty) - jeśli nie możesz odebrać nowego paszportu osobiście w konsulacie. Kopia dokumentu musi być potwierdzona za zgodność (...)

 • Ulga rehabilitacyjna do rozliczenia za 2017 rok

  , zakładach opiekuńczo-leczniczych i pielęgnacyjno-opiekuńczych, na koloniach i obozach dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz dzieci osób niepełnosprawnych, które nie ukończyły (...)

 • Prawo do wychowania i opieki nad dziećmi

  sąd o miejscu zamieszkania dzieci. Nie jesteśmy w stanie ocenić szans powodzenia przyznania opieki nad dziećmi. Jest to bowiem sprawa od nas niezależna i leży w gestii niezawisłego niezależnego sądu

 • Przegląd wsparcia rodzin i planowane zmiany

  , którzy kiedykolwiek mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci. Obecna sytuacja jest dla nich krzywdząca, gdyż mimo tego, że wychowali na przykład pięcioro czy sześcioro dzieci, nie (...)

 • Ślub cywilny z obcokrajowcem i pobyt w Polsce

  rodzicom rozciąga się na dzieci pozostające pod ich władzą rodzicielską (czyli do 18 roku życia dziecka). Nadanie obywatelstwa polskiego tylko jednemu z rodziców rozciąga się na dzieci jeżeli: pozostają

 • Emerytura a praca za granicą

  prowadzących działalność na własny rachunek, np. dzieci oraz pozostałego przy życiu współmałżonka, ubiegających się o przyznanie renty rodzinnej po obywatelu norweskim, który przed (...)

 • Obowiązek alimentacyjny. Od kogo możesz żądać środków utrzymania bądź wychowania?

  roszczeniem alimentacyjnym należy zwracać się zgodnie z regułami pierwszeństwa (najpierw zstępni - czyli dzieci, wnuki, potem wstępni - czyli rodzice, dziadkowie i na końcu rodzeństwo; gdy chodzi (...)

 • Uregulowanie zaległości alimentacyjnych wobec dzieci poprzez przeniesienie własności mieszkania - opinia prawna

  orzeczonych wyrokiem z dnia… sygn… Reasumując, jak najbardziej można zakończyć sprawę Pana zaległości alimentacyjnych wobec dzieci poprzez przeniesienie udziału we własności nieruchomości

 • Wsparcie dla rodzin zmienione

  SA, Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. oraz wybrane zrzeszone Banki Spółdzielcze, SGB-Bank SA, Bank Zachodni WBK SA. żłobek, dzieci, 500+, świadczenie wychowawcze, wniosek, Karta Dużej

 • Jak prawnie wymusić na rodzeństwie, aby dokładały się do pobytu matki w domu seniora?

  pomocniczości to rodzina, a zwłaszcza zobowiązani do świadczeń alimentacyjnych dzieci, mają zająć się matką wymagającą codziennej pomocy. Pomoc społeczna dysponuje w tym zakresie odpowiednimi (...)

 • Ile wyniosą świadczenia rodzinne od 1 listopada 2018 r.?

  ;. Celem programu jest wsparcie finansowe rodzin wychowujących dzieci. Ma także zachęcać rodziny do podejmowania decyzji o posiadaniu większej liczby dzieci.  W ramach programu można otrzymać

 • Spadek po obywatelu niemieckim

  miał czworo dzieci są oni już dorośli i mają swoje dzieci już niemieckie. Brat w ostatnich latach życia wszedł w separację ze swoją żoną i narobił sobie długów, zaciągnął kredyty (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)

 • obnizenie alimentow: to czy mozliwe

  Rozwiedlismy się z mężem w maju 2003 r. Rozwód bez orzekania o winie, mieszkanie dla mnie /ale po spłacie męża/, po 500zł alimentów dla 2 dzieci, (...)

 • Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

  Jestem 24 letnim ojcem. 2 lata temu zona powiedziala, ze nie chce ze mna byc dluzej i kazala mi wyprowadzic sie z domu. Zabralem swoje zeczy i wyszedlem. (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane