Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Od 1 października pojedziemy bez dowodu rejestracyjnego

  dowód rejestracyjny, baza CEPiK, kierowca, samochód, polisa OC, dokumenty, pojazd, poświadczenie OC, kontrola drogowa, policja, straż miejska, Inspekcja Transportu Drogowego, (...)

 • Ubezpieczenie OC za samochód. Co się zmienia?

  11 lutego 2012 roku. Nie musisz pilnować, kiedy kończy się polisa Zgodnie z nowymi przepisami ubezpieczyciele będą wysyłać posiadaczom OC pisma, w których podadzą np. wysokość składki (...)

 • Co wozić w aucie, by nie zapłacić kary?

  kierowców. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl dowód rejestracyjny, prawo jazdy, polisa OC, gaśnica, trójkąt, apteczka, mandat, punkty karne

 • Porada prawna na temat polisa oc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat polisa oc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kierowca łatwiej zmieni ubezpieczyciela

  być wydruk umowy na domowej drukarce. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl OC, polisa OC, oświadczenie, wypowiedzenie, zerwanie OC, kara za brak OC, ubezpieczenia, kierowca, samochód

 • Polisa OC przy darowiźnie

  upływu terminu na który została zawarta, istnieje obowiązek uiszczania obu składek. umowa, ubezpieczenie OC, wypowiedzenie, składki

 • Wyższe kary dla kierowców. Za co?

  to niemożliwe i trzeba opłacać dwie polisy jednocześnie. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl ubezpieczenie, polisa, polisa OC, kierowca, kary, grzywna

 • Odbiór pojazdu usuniętego z drogi przez Policję

  parking. Z ważną polisą OC zgłosiłem się na komendę Policji dosłownie w ciągu trzech godzin, ale tu spotkała mnie niespodzianka. Policja wprawdzie stwierdziła, że polisa OC jest (...)

 • Co grozi za jazdę bez polisy OC?

  , Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U.03.124.1152). Dariusz Madejski, e-prawnik.pl OC, polisa OC, kara za brak OC, ubezpieczenia, (...)

 • Polisa OC a zatrzymanie dowodu rejestracyjnego

  objęty. Tak więc stwierdzić należy, iż zatrzymanie dowodu rejestracyjnego, a co za tym idzie i zatrzymanie pojazdu było w świetle obowiązujących przepisów dopuszczalne. polisa, oc, posiadacz (...)

 • Renta alimentacyjna z OC sprawcy

  na jego ojca? Dzieci i żony pasażerów dostały renty ZUS. Czy przysługują im też renty z polisy OC? Ubezpieczeniem OC posiadaczy pojazdów mechanicznych jest objęta odpowiedzialność cywilna (...)

 • Jakie dokumenty musi mieć przy sobie kierowca?

  . zm.).   Zob. też: Od 1 października pojedziemy bez dowodu rejestracyjnego dowód rejestracyjny, kontrola drogowa, kierowca, polisa OC, ubezpieczenie, prawo jazdy, dowód osobisty

 • Ubezpieczenie OC. Składki pójdą w górę?

  . ubezpieczenie, polisa, polisa OC, kierowca, Sąd Najwyższy, uchwała

 • Kierowcy nadal muszą wozić ze sobą dowód rejestracyjny pojazdu

  kierowców CEPiK 2.0, kierowca, dowód rejestracyjny, polisa OC, samochód, pojazd, prawo jazdy, Prawo o ruchu drogowym

 • Brak polisy OC a roszczenie względem UFG

  jest decyzja o przyznaniu lub odmowie przyznania odszkodowania. Od decyzji tej można się odwołać, można również skierować sprawę do sądu. polisa OC, UFG, Fundusz Gwarancyjny, ubezpieczyciel

 • Odpowiedzialność za oderwanie się części nagrobka

  odpowiadają ich właściciele. Jednocześnie potwierdził, że cmentarz jest ubezpieczony - polisa OC. W jaki sposób i od kogo należy ubiegać się odszkodowania za następstwa zaistniałego wypadku? (...)

 • Automatyczne przedłużenie umowy ubezpieczenia

  Posiadam polisę "pakietową" zawartą z PZU. Polisa obejmuje OC, AC oraz NW na okres 02.03.2005 - 01.03.2006. Zapomniałem, że upłynął okres ubezpieczenia, a w dniu 11.03.2006 spowodowałem stłuczkę, (...)

 • Co jeśli sprawca wypadku nie ma polisy OC?

  . Ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych obejmuje co do zasady tylko zdarzenia powstałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Co do zasady umowę ubezpieczenia OC posiadaczy (...)

 • Skuteczne zawarcie umowy

  , niezgodnie z wolą podpisanego i na jego szkodę albo takiego dokumentu używa. ubezpieczenie majątkowe, odpowiedzialność cywilna, OC, broker, polisa, zawarcie umowy, podpis

 • Składka OC a sprzedaż auta

  samochód. Wówczas bowiem ubezpieczyciel nie miałby prawa do dochodzenia od Państwa należności z tytułu składek ubezpieczenia obowiązkowego OC. składka, OC, ubezpieczenie, ubezpieczenie (...)

 • Bezpieczne wakacje 2014 - nie zapominaj o ubezpieczeniu!

  najważniejsze.  e-prawnik.pl wakacje, ubezpieczenie, NWW, OC, leczenie, wypadek, koszty leczenia,

 • Jaki dokument potwierdza zawarcie umowy ubezpieczenia obowiązkowego?

  -prawnik.pl OC, ubezpieczenie, polisa, rolnik, umowa

 • Ubezpieczaj się na korzystniejszych warunkach!

  ubezpieczenia na cudzy rachunek, zawarcie umowy, zakład ubezpieczeń, ubezpieczenie, OC, dokument, ubezpieczyciel, ubezpieczejący, ubezpieczony, wzorce umów, ogólne warunki umowy, składka, polisa, (...)

 • Przejęcie polisy OC przez kupującego

  przypadku wypowiedzenia umowy, rozwiązuje się ona z upływem 30 dni następujących po dniu nabycia pojazdu mechanicznego. ubezpieczenia majątkowe, OC, odpowiedzialność cywilna, polisa, pojazd (...)

 • Planowane zmiany w gospodarce nieruchomościami

  , ubezpieczenie OC, polisa, wycena, pośrednik w obrocie nieruchomościami, zarządca nieruchomości, zarząd, pośrednictwo, grunt

 • Na czym polega rola pośrednika przy zakupie mieszkania?

  ;re mogą wyniknąć w związku z wykonywaniem czynności pośrednika (TUiR Warta S.A., polisa nr 903500022173, suma gwarancyjna 25 000 Euro).  § 7 Umowa zawarta zostaje na czas nieoznaczony

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wezwanie do spłaty OC

  Szanowni - mam problem natury zatajenia przedemną faktu przez sprzedającego o nabyciu umowy OC w Warcie. Kupiłem samochód u Pana X, z dokumentów (...)

 • Czy ubezpieczenie OC jest ważne po dacie oznaczonej na polisie?

  Skoro w rozporządzeniu regulującym warunki ubezpieczeń komunikacyjnych OC jest klauzula mówiąca o tym, iż ubezpieczenie OC, (jeśli odpowiednio wcześniej (...)

 • czy musze odrazu rejstrować ?

  Witam mam pytanie kupiliśmy używany samochód od znajomego wygasło już jego oc ale narazie nie możemy nim jeździć bo nie mamy prawa jazdy , narazie (...)

 • Polisa OC 2012.

  Witam, proszę mi powiedzieć,. czy polisa OC na samochód uprawnia mnie zawsze do nowych części po np. stłuczce?? Czy musze liczyć się z jakąś (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane