Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ubezpieczenie OC za samochód. Co się zmienia?

  11 lutego 2012 roku. Nie musisz pilnować, kiedy kończy się polisa Zgodnie z nowymi przepisami ubezpieczyciele będą wysyłać posiadaczom OC pisma, w których podadzą np. wysokość składki (...)

 • Co wozić w aucie, by nie zapłacić kary?

  kierowców. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl dowód rejestracyjny, prawo jazdy, polisa OC, gaśnica, trójkąt, apteczka, mandat, punkty karne

 • Kierowca łatwiej zmieni ubezpieczyciela

  mógł być wydruk umowy na domowej drukarce. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl OC, polisa OC, oświadczenie, wypowiedzenie, zerwanie OC, kara za brak OC, ubezpieczenia, kierowca, (...)

 • Porada prawna na temat polisa oc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat polisa oc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Polisa OC przy darowiźnie

  upływu terminu na który została zawarta, istnieje obowiązek uiszczania obu składek. umowa, ubezpieczenie OC, wypowiedzenie, składki

 • Wyższe kary dla kierowców. Za co?

  . Teraz jest to niemożliwe i trzeba opłacać dwie polisy jednocześnie. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl ubezpieczenie, polisa, polisa OC, kierowca, kary, grzywna

 • Odbiór pojazdu usuniętego z drogi przez Policję

  parking. Z ważną polisą OC zgłosiłem się na komendę Policji dosłownie w ciągu trzech godzin, ale tu spotkała mnie niespodzianka. Policja wprawdzie stwierdziła, że polisa OC jest (...)

 • Co grozi za jazdę bez polisy OC?

  , Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U.03.124.1152). Dariusz Madejski, e-prawnik.pl OC, polisa OC, kara za brak OC, ubezpieczenia, (...)

 • Polisa OC a zatrzymanie dowodu rejestracyjnego

  objęty. Tak więc stwierdzić należy, iż zatrzymanie dowodu rejestracyjnego, a co za tym idzie i zatrzymanie pojazdu było w świetle obowiązujących przepisów dopuszczalne. polisa, oc, posiadacz (...)

 • Renta alimentacyjna z OC sprawcy

  na jego ojca? Dzieci i żony pasażerów dostały renty ZUS. Czy przysługują im też renty z polisy OC? Ubezpieczeniem OC posiadaczy pojazdów mechanicznych jest objęta odpowiedzialność cywilna (...)

 • Ubezpieczenie OC. Składki pójdą w górę?

  . ubezpieczenie, polisa, polisa OC, kierowca, Sąd Najwyższy, uchwała

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wezwanie do spłaty OC

  Szanowni - mam problem natury zatajenia przedemną faktu przez sprzedającego o nabyciu umowy OC w Warcie. Kupiłem samochód u Pana X, z dokumentów (...)

 • Czy ubezpieczenie OC jest ważne po dacie oznaczonej na polisie?

  Skoro w rozporządzeniu regulującym warunki ubezpieczeń komunikacyjnych OC jest klauzula mówiąca o tym, iż ubezpieczenie OC, (jeśli odpowiednio wcześniej (...)

 • czy musze odrazu rejstrować ?

  Witam mam pytanie kupiliśmy używany samochód od znajomego wygasło już jego oc ale narazie nie możemy nim jeździć bo nie mamy prawa jazdy , narazie (...)

 • Polisa OC 2012.

  Witam, proszę mi powiedzieć,. czy polisa OC na samochód uprawnia mnie zawsze do nowych części po np. stłuczce?? Czy musze liczyć się z jakąś (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane