Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Uprawnienia Policji w sprawach o wykroczenia

  służbowego policjanta oraz nazwy organu, który wydał legitymację. Przystępując do czynności kontrolnych, policjant może wydać polecenie unieruchomienia silnika pojazdu. W przypadkach (...)

 • Prace nad zmianami w ustawie o świadczeniach emerytalnych funkcjonariuszy służb mundurowych

  wysokości rocznego świadczenia emerytalnego.Jeżeli policjant przepracuje więcej niż 35 lat ma możliwość podwyższenia świadczenia emerytalnego. Każdemu funkcjonariuszowi przysługuje prawo wyboru (...)

 • Kto ma prawo Cię przeszukać lub wylegitymować?

  policjant może być nieumundurowany określa Komendant Główny Policji. Zasadą jest, że poza miastem funkcjonariusz musi być umundurowany i stać przy oznakowanym radiowozie. W nocy, w mieście (...)

 • Porada prawna na temat policjant

  Nie szukaj dłużej informacji na temat policjant, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zatrzymanie przez nieumundurowaną Policję

  wystąpienie z takim wnioskiem o ukaranie? Policjant w czasie służby jest obowiązany do noszenia przepisowego munduru i wyposażenia. Komendant Główny Policji określa przypadki, w których policjant (...)

 • Stosunek pracy ze skazanym policjantem

  Czy policjant skazany prawomocnym wyrokiem za nieumyślne spowodowanie śmierci może nadal pracować w policji? Rowerzysta zginął potrącony przez samochód. Sprawcą wypadku był kierowca - policjant (...)

 • Fałszywe oskarżenia

  mówił policjant, jak i również bezpodstawnie powołałem organy ścigania do prowadzenia śledztwa. Powiedział mi również, że policjant mógł sobie tak chodzić i gadać na mnie, a ja mógłbym (...)

 • Status świadka w postępowaniu karnym

  pisma policjant będzie próbował obciążyć mnie (pierwsze przesłuchanie musiało go strasznie zdenerwować, poczuł się być może obrażony bo mnie trochę poniosło). Niemniej jednak: czy mogę po (...)

 • Mieszkanie dla policjanta

  . policjant, uprawnienia socjalne policjanta, mieszkanie, pomoc mieszkaniowa, pomoc na normę zaludnienia

 • Skarga na postępowanie policjantów

  w przestrzeganiu zasad etyki zawodowej - § 24. Policjant nie powinien akceptować, tolerować ani lekceważyć zachowań policjantów naruszających prawo lub zasady etyki zawodowej. skarga

 • Na jaką ochronę mogą liczyć świadkowie koronni?

  przesyłki, policjant sprawujący ochronę zwraca przesyłkę operatorowi pocztowemu z pokwitowaniem odbioru zawierającym ww. adnotację. W przypadku udzielenia pomocy w zakresie zmiany miejsca pobytu

 • Poszukiwania zaginionej osoby

  wyznaczony przez niego policjant tej jednostki. Dyżurny jednostki Policji lub wyznaczony przez niego policjant niezwłocznie po przyjęciu informacji o zaginięciu osoby i sporządzeniu zawiadomienia, (...)

 • Uchylenie prawomocnego mandatu

  grzywna w wysokości do 1 000 złotych. W postępowaniu mandatowym funkcjonariusz uprawniony do nakładania grzywny w drodze mandatu karnego (np. policjant) może ją nałożyć jedynie, gdy: schwytano (...)

 • Zwolnienie policjanta ze służby

  mowa w ust. 3. zwolnienie, policjant, służba

 • Powrót policjanta do służby

  orzeczenia przywracające do służby. W ciągu 7 dni policjant powinien zgłosić gotowość do ponownego podjęcia służby. Za taką interpretacją wskazuje między innymi przepis, zgodnie z którym jeżeli (...)

 • Nieetyczne zachowanie się policjanta

  , policjant

 • Eksmisja z mieszkania emerytowanego policjanta

  . wyrok, Trybunał Konstytucyjny, 7/07, 18 września, emerytowany policjant, emerytura policyjna, eksmisja, mieszkania, dyspozycji, policja, mieszkanie funkcyjne, najem

 • Nierzetelne postępowanie dyscyplinarne w Policji

  służby powołanie komisji jest obowiązkowe. postępowanie dyscyplinarne, Policja, policjant, rzecznik dyscyplinarny, przełożony dyscyplinarny, wyłączenie, odwołanie, kontrola

 • Podstawa wpisu do ewidencji punktów karnych

  jednostki Policji, w której, po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających, na sprawcę naruszenia nałożono prawomocny mandat karny. W takim przypadku wpisu do ewidencji dokonuje policjant lub (...)

 • Uprawnienia i obowiązki oddelegowanego policjanta

  ;wny Policji, może odwołać policjanta z oddelegowania, nawet bez jego zgody, zawiadamiając o tym na piśmie kierownika instytucji i oddelegowanego policjanta. Policjant po odwołaniu z

 • Fałszywe oskarżenie o popełnienie przestępstwa

  problemy (prawdę powiedziawszy, nie wystraszyłem się, gdyż sam policjant dał mi do zrozumienia, co myśli o tym jej donosie na mnie). Czy też może liczy się sam fakt kłamliwego oskarżenia mnie (...)

 • Pokwitowanie zatrzymania prawa jazdy

  bez prawa jazdy stanowi wykroczenie podlegające karze grzywny. Na marginesie należy zauważyć, że w policjant nie powinien zezwolić na dalsze kierowanie pojazdem przez nietrzeźwego. prowadzenie pojazdu

 • Dopuszczenie dowodu z opinii biegłego

  również policjant uczestniczący przy tej czynności. Może powołać Pan również inne okoliczności, przytoczone w treści pytania. Decyzja o dopuszczeniu dowodu będzie jednak należeć do sądu. Może (...)

 • Policja chce zaostrzenia kar za napaść na funkcjonariusza

  to państwo, prawo i społeczeństwo również dba o jego ochronę - czytamy na stronie Komendy Głównej Policji.Dariusz Madejski, e-prawnik.pl policjant, napaść na policjanta, czynna (...)

 • Odśnieżaj auto, bo dostaniesz mandat

  równoczesnym jej obserwowaniu (art. 66 ust. 1 pkt 1 oraz 5). - Na podstawie art. 66 policjant ma prawo wypisać mandat w wysokości od 20 do 500 złotych – przyznaje podinsp. Włodzimierz Mogiła

 • Przywileje posłów. Co mają za darmo?

  , rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Taka notatka musi przejść długą drogę, by właściciel immunitetu mógł ponieść karę (patrz ramka). Poseł przekracza prędkość. Co robi (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Wykroczenie/ finał Sąd Grodzki

  najbardziej mi zalezy na informacji kiedy powinno przyjsc do mnie takie wezwanie... minely juz 2 miesiace i nie dostalem zadnego wezwania... moze dal sobie (...)

 • przeszukanie policyjne kobiety

  Witam, ostatnio spotkala mnie bardzo niemila sytuacja. Bylam z koleżanką w supermarkecie na zakupach, zostałyśmy oskarżone o kradziez ktorej niedokonałyśmy. (...)

 • spotkanie z diabłem PILNE

  Witam, postaram sie krótko zarysować obraz sytuacji, poznałam pewnego człowieka przez internet (czat), później rozmowy na gadu, obiecywał mi różne (...)

 • Kontrola osobista/przeszukanie niedopełnienie obowiązków?

  Witam. Chciałbym zadać pewne pytanie. Wracałem ostatnio jak zwykle z kumplem ze szkoły i w pewnym momencie przysiedliśmy odpocząć. Nagle z daleka (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane