Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  sporządzenia wniosku o ukaranie, Policja przeprowadza czynności wyjaśniające. Czynności te w miarę możności należy podjąć w miejscu popełnienia czynu bezpośrednio po jego ujawnieniu i zakończyć (...)

 • Co jeśli Policja nie chce ścigać przestępstwa?

    W jakich przypadkach Policja ma obowiązek ścigania każdego przestępstwa? Policja ma obowiązek ścigania każdego przestępstwa, jeśli uzyska wiarygodną wiadomość o jego popełnieniu. (...)

 • III - Kodeks postępowania karnego - Środki przymusu. Postępowanie przygotowawcze

  § 2.§ 4. W sytuacji, o której mowa w § 2, Policja może dokonać innych czynności, jeżeli wyłoni się taka potrzeba.§ 5. Prokurator może zastrzec do osobistego wykonania

 • Porada prawna na temat policja

  Nie szukaj dłużej informacji na temat policja, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przekazanie sprawy do innej prokuratury a policja

  prokuratura w innym mieście będzie prowadzić, a raczej nadzorować tę sprawę, to czy prowadzić powinna ją policja z tego innego miasta, a policja w miejscu popełnienia przestępstwa będzie (...)

 • Podstawa zatrzymania rzeczy przez Policję

  ? Wydaje się, że w Polsce jest domniemanie niewinności? Zgodnie z art. 217 kodeksu postępowania karnego Policja może zatrzymać rzecz, która może stanowić dowód w sprawie. Policja może więc (...)

 • Skierowanie na przymusowe leczenie odwykowe

  pierwszy wezwał Policję. Policja interweniowała, pouczyła. Rozmawiali z nią i jej mężem. Ona nie słyszała tej rozmowy. I pojechali. Doszły do niej słuchy, że Policja zgłosiła ten incydent (...)

 • Zasady przeszukania i zatrzymania rzeczy

  , zatrzymanie rzeczy, prokurator, Policja, dowód w sprawie, postępowanie kare

 • Zatrważające dane o śmiertelności w wypadkach w Polsce. NIK bije na alarm

  drogach, które opracowują podmioty inne niż Policja, na podstawie jej danych. Policja w działaniach na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym w niewielkim stopniu korzysta z opracowań naukowo-badawczych

 • Rozpytywanie sąsiadów przez Policję

  tego postępowania i ewentualnych jego czynności np. dowodowych. Policja może zatem dokonać tzw. rozpytań w ramach działań operacyjnych - w tym i w toku prowadzonego już postępowania - aby powziąć

 • Odbiór pojazdu usuniętego z drogi przez Policję

  , Policja, OC, polisa, brak, posiadanie, odholowanie, usunięcie, parking policyjny, odbiór, właściciel, osoba upoważniona

 • Czy policja miała prawo do tej interwencji?

  w terminie 7 dni – art. 230 k.p.k.). może Pani wnieść osobne zażalenie na zasadność samego przeszukania. Proszę jednak zwrócić uwagę, że Policja odebrała zawiadomienie o zwierzęciu

 • Kontrola legalność oprogramowania przez Policję

  , a także inne czynności prokuratora w toku postępowania przygotowawczego, rozpoznaje prokurator nadrzędny (art. 236 kpk). policja, oprogramowanie, legalność, przeszukanie, nakaz, zatrzymanie, zażalenie

 • Pomoc dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie

  zagrożone — należy dzwonić pod numer 112 lub 997.  Co zrobi policja po wezwaniu? Gdy policja przyjedzie, w zależności od sytuacji, może: zatrzymać osobę, która (...)

 • Przeszukanie pomieszczeń przez Policję

  Czy policja ma prawo dokonania przeszukania komputerów w kawiarence internetowej bez nakazu? Czy policja może przedstawić nakaz przeszukania po okresie dłuższym niż siedem dni od przeszukania

 • Przeszukanie mieszkania przez Policję

  Jakie prawo ma policja, gdy wkracza do domu? Czy powinna mieć \"zawsze\" nakaz i jakie prawo ma właściciel mieszkania, gdy policja jest w mieszkaniu tzn. co może, a czego nie może? Czy policja (...)

 • Badanie trzeźwości pracownika przez policję

  wystąpienia z wnioskiem o ukaranie oraz zebrania danych niezbędnych do sporządzenia wniosku o ukaranie, Policja przeprowadza czynności wyjaśniające. Są one przeprowadzane z urzędu. W sprawach o wykroczenia

 • Wspólny dom po rozwodzie a porządek domowy

  , oblał mój strój wieczorowy herbatą. Uniemożliwiał przygotowanie się mojej znajomej. Następnie wezwał policję z zażaleniem, że zakłócam porządek domowy. Policja stwierdziła, że niezależnie (...)

 • Przeszukanie pomieszczeń

  postępowania karnego, przeszukania może dokonać prokurator albo, na zlecenie sądu lub prokuratora - Policja. Tylko Policja (i prokurator) uprawnieni są do dokonania przeszukania (lecz tylko na (...)

 • Zatwierdzenie przeszukania i zatrzymania rzeczy

  Policja gospodarcza zajęła serwer do internetu w piątek 6.07.2007, przeprowadzając rewizję w mieszkaniu, gdzie jest prowadzona działalność gospodarcza - bez nakazu, jak to się mówi, policja (...)

 • Czego można żądać od Policji, czyli zatargi z sąsiadem - opinia prawna

  sytuacji wystąpienie do sądu z prywatnym aktem oskarżenia. policja, bójka, zniewaga, pobicie, uszkodzenie ciała, oskarżenie prywatne, publiczne, wniosek, z urzędu, przestępstwo, ściganie, sąsiad

 • Kto ma prawo Cię przeszukać lub wylegitymować?

  , jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości, - Policja ma prawo do dokonywania kontroli osobistej, a także przeglądania zawartości bagaży i sprawdzania, w (...)

 • Domaganie się odszkodowania w procesie karnym

  dla mnie. Policja motywuje to tym, iż człowiek jest młody, niesytuowany i nie stać go na zapłacenie łącznej kwoty większej niż 2000 zł - w ratach. Co mam zrobić? Straszą mnie, że jak pójdę (...)

 • Policja Kolejowa zastąpi Straż Ochrony Kolei

  ochrony osób i mienia. Nowa policja otrzyma 100 proc. ulgę na przejazdy środkami publicznego transportu kolejowego. Według nowelizacji formacja będzie ochraniać nie tylko pociągi, lecz także (...)

 • Zwierzaki w Policji

  13-16 lat. Potem często, jak to się dzieje z policyjnymi psami, trafia do swojego opiekuna lub w inne, dobre ręce.Konne sukcesyPolska policja konna reprezentuje bardzo wysoki poziom umiejętności. W (...)

 • Święto Policji - o codziennych trudach pracy dla bezpieczeństwa obywateli

  oraz pod obeliskiem „Poległym Policjantom - Rzeczpospolita Polska".Źródło: www.mswia.gov.pl Policjanci, funkcjonariusze, stóże prawa, Święto Policji, Policja, bezpieczeństwo obywateli

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • policja

  robilem kulig na terenie prywatnym podczas kiligu wypilem piwo a po chwili wjechala policja bez nakazu i teraz czekam na sprawe w sadzie co mozesz teraz (...)

 • Podrobiona legitymacja

  Co grozi, i co najlepiej robić gdy konduktror PKP złapie Cię z podrobioną legitymacją studencką? W dodatku zabiera legitkę i po dwóch miesiącach (...)

 • Policja i konfikata komputera

  Otóż odziwo nie wiem nawet na jakiej podstawie policja uzyskała nakaz do mojego mieszkania w celu konfiskaty mojego komputera. Sprawa jest o tyle dziwna (...)

 • Policyjne mieszkanie - mam problem z wykupem -WAŻNE!

  Uprzedzam, sprawa jest dość skomplikowana (a może mi się tak wydaje). Problem polega na tym, że chciałabym wykupić mieszkanie w którym zamieszkuję. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane