Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Polecenie w testamencie - co to takiego?

  ) lub nie może być zapisobiercą, to spadkobierca zwolniony od obowiązku wykonania zapisu powinien w braku odmiennej woli spadkodawcy polecenie wykonać. Dotyczy to też odpowiednio przypadku, gdy polecenie

 • Warunki przeprowadzania rozliczeń pieniężnych

  warunkiem, że umowa lub regulamin dopuszcza taka możliwość. Polecenie powinno być oczywiście skierowane do banku w sposób bezpośredni. Czy polecenie rozliczeniowe powinno mieć jakąś określoną (...)

 • VIII - KODEKS CYWILNY - Spadki

  również wykonawca testamentu, chyba że polecenie ma wyłącznie na celu korzyść obciążonego poleceniem. Jeżeli polecenie ma na względzie interes społeczny, wykonania polecenia może (...)

 • Porada prawna na temat polecenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat polecenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zapis i polecenie w testamencie

  spadkobierców, jak również wykonawca testamentu, chyba że polecenie ma wyłącznie na celu korzyść obciążonego poleceniem. Jeżeli polecenie ma na względzie interes społeczny, (...)

 • Rodzaje rozliczeń bezgotówkowych

  . 2002 r., Nr 72, poz. 665 ze zmianami). czek, akredytywa, polecenie przelewu, karty płatnice, rozliczenia planowe, okresowe rozliczenia saldami

 • Wydawanie poleceń przez pracodawcę

  Czy sprzedawca, wykonujący dziennie 2-3 wizyty u klientów także musi mieć wydane polecenie na piśmie do każdego wyjazdu? Czy dyrektor naczelny firmy, wyjeżdzający w delegację, także ma mieć polecenie

 • Zabezpieczenie małżonka w testamencie

  ). testament, zapis, polecenie, zabezpieczenie, spadek, spadkobierca, spadkodawca, sporządzenie, współwłasność, quoad usum, zniesienie, sąd, dzieci, małżonek

 • Polecenie przy umowie darowizny

  ; 1 i 2 osoby nie mogą dochodzić wykonania na drodze sądowej. 2Postanowienie Sądu Najwyższego z dnia 19 kwietnia 2002 r., III CZP 19/02 darowizna, polecenie

 • Obowiązek utrzymania budynku w odpowiednim stanie

  powiatowemu inspektorowi nadzoru budowlanego polecenie podjęcia działań zmierzających do usunięcia tego zagrożenia. Starosta, wójt, burmistrz i prezydent miasta ponoszą wyłączną odpowiedzialność (...)

 • Rozliczenia gotówkowe

  polecenie bezwarunkowe zapłacenia oznaczonej sumy pieniężnej. Oczywiście polecenie to musi mieć swojego adresata i w tym wypadku jest nim trasat, którym - przy czekach wystawionych i płatnych (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zniesienie współwłasności

  Za tydzień będzie sprawa spadkowa po mojej mamie, która była współwłaścielką nieruchomości. Współwłaścielkami tej nieruchomości są również (...)

 • polecenie służbowe

  Jestem nauczycielem w prywatnej placówce. Pracodawca nakazał mi usunąć mój samochód z placu sąsiadującego z placówką. Teren ten jest własnością (...)

 • polecenie w testamencie czyni wierzycielem?

  Witam, mam taka sytuacje a mianowicie. Zotałem wymieniony w testamencie jako spadkobierca i osoba która ma wykonać polecenie. Teraz osoba na rzecz której (...)

 • prosze o pomoc!!!

  Witam może zaczne na początku w ten sposób szukam pomocy prawnej w nastepujacej sprawie.W 2004 roku po powrocie z wojska znalazłem prace w moim miescie (...)

 • polecenie w testamencie

  W testamencie osoba testatora czyli osoby składającej swoje postanowienie w sprawie majątku na wypadek śmierci, może użyć tzw. polecenie. Cz to (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane