Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czas pracy niepełnosprawnego

  powyższego: 1/2 etatu - 3,5 godziny na dobę i 17,5 godzin tygodniowo, 3/4 etatu - 5,25 godziny na dobę i 26,25 godzin tygodniowo. kodeks pracy, czas pracy, ustawa (...)

 • Urlop zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu

  , a więc 12 godzin tygodniowo, odpowiednio: 4 i pół godziny, 5 godzin i 2 i pół godziny. Radca złożył wniosek o trzy pełne tygodnie urlopu. Za ile dni urlopu należy uznać ten okres (...)

 • Nadgodziny i praca w systemie weekendowym

  40 godzin na tydzień. Modyfikacja pojęcia pracy nadliczbowej jest szczególnie ważna w tych systemach i rozkładach czasu pracy, które dopuszczają stosowanie normy dobowej dłuższej niż 8 godzin, (...)

 • Porada prawna na temat pol etatu ile godzin

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pol etatu ile godzin, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wymiar czasu pracy a liczba godzin ponad wymiar

  ustaliły zatrudnienie w wymiarze 1/2 etatu, mogą więc wskazać w umowie, że przekroczenie wymiaru np. 3/4 etatu będzie powodowało obowiązek pracodawcy do zapłaty dodatkowego wynagrodzenia. (...)

 • Wymiar urlopu przy niepełnym etacie

  1/2 etatu i pracował po 8 godzin dziennie, lecz tak by w skali miesiąca nie przekraczał 1/2 etatu, to przysługuje mu urlop w wymiarze 13 dni. Urlop udziela się pracownikowi w dniach będących (...)

 • Udzielanie urlopu-przepisy przejściowe

  od 1.01.2004 - 14 dni urlopu zaległego, czyli 112 godzin (14x8godz.), a udzielanie go odbywa się stosownie do godzin pracy tego pracownika (np. po 5 godzin przez 4 dni w tygodniu), 2/ stan (...)

 • Czy mogę podjąć dodatkowa pracę na urlopie macierzyńskim i wychowawczym?

  , niemniej przyjmuje się, że praca podjęta w trakcie urlopu wychowawczego nie powinna przekroczyć połowy etatu. Pojęcie etatu lub jego części jest wprawdzie charakterystyczne dla zatrudnienia (...)

 • Urlop wypoczynkowy dla niepełnoetatowca

  powyższym ile dni urlopu przysługuje zatrudnionemu na 1/22 etatu, którego wymiar urlopu wynosi 35 dni? Jak to wyliczyć? Zgodnie z art. 64 ust. 3 Karty nauczyciela (dalej: k.n.), nauczycielom zatrudnionym (...)

 • Dni wolne z tytułu opieki nad dzieckiem

  . Zwolnienia tego udziela się w dniach, a zatem, jeżeli w danym dniu pracownica pracuje 4 godziny, to zwolnienie na jeden dzień będzie obejmowało zwolnienie z czterech godzin pracy. Można również (...)

 • Opieka nad dzieckiem - niepełny wymiar pracy

  to w rozumieniu prawa nie jest urlopem. Zatem, należy uznać niezależnie od tego, jaki pracownik ma wymiar czasu pracy i ile czasu pracuje u danego pracodawcy (o ile oczywiście nie skorzystała (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • praca na 1/2 etatu a ciąża

  7 marca podpisałam umowę na 1/2 etatu na okres 1 roku. Jeśli zajdę w ciążę to należą mi się takie same świadczenia jak kobietom pracującym (...)

 • ile dni urlopu mi bedzie przyslugiwało?praca na pol etatu

  Witam. od kwietnia pracuje w sklepie odziezowym na pól etatu. teraz za kilka dni konczy mi sie umowa zlecenie i bede miala przedłuzona umowę na 3 miesiace (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane