Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak doręcza się pisma w postępowaniu karnym?

  odcisku datownika. Odbierający potwierdza odbiór przesyłki na formularzu pokwitowania odbioru. Wypełnione pokwitowanie odbioru pocztowa placówka oddawcza, po umieszczeniu na (...)

 • Żądanie zachowku od obdarowanego - opinia prawna

  pozostawił testamentu i gdy następuje dziedziczenie ustawowe co do całości spadku, po doliczeniu darowizn może się okazać, że spadkobiercom ustawowym uprawnionym do zachowku przypada ze spadku (...)

 • Sposoby pokwitowania odbioru świadczenia

  udowodnić strona, która chce z niego skorzystać. Jeżeli więc wierzyciel wykaże, że jego podpis był in blanco, to dokument ten nie będzie stanowił pokwitowania. odbiór, pokwitowanie odbioru, (...)

 • Porada prawna na temat pokwitowanie odbioru spadku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pokwitowanie odbioru spadku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umowa pożyczki a pokwitowanie odbioru kwoty - opinia prawna

  przekazania przedmiotu pożyczki. pożyczka, umowa pożyczki, pokwitowanie, odbiór, pieniądze, przedawnienie, dowód, błąd, oświadczenie woli, dokument prywatny

 • Odmowa odbioru robót budowlanych

  odbioru roboty budowlane wykonane z wadami, zamawiający ma prawo odmówić odbioru, gdyż jego dokonanie wyłączyło by odpowiedzialność wykonującego z tytułu rękojmi na podstawie 557 (...)

 • Jak i kiedy depozyty będą likwidowane?

  prawa ma następować w razie niepodjęcia depozytu przez uprawnionego, mimo upływu terminu do odbioru depozytu.  Termin do odbioru depozytu wynosi zaś 3 lata od dnia doręczenia wezwania do (...)

 • Likwidacja niepodjętych depozytów

  wyda dłużnikowi pokwitowanie. Zwrot depozytu sądowego składającemu i  wyda­nie depozytu sądowego upraw­nionemu Na żądanie dłużnika sąd ma zwrócić mu depozyt, jeżeli wierzyciel (...)

 • Charakter i skutki pokwitowania

  ). Podpisu w każdym razie nie można złożyć znakami maszyny do pisania, faksymilą, stampilą itp. wykonanie zobowiązania, świadczenie pieniężne, pokwitowanie, dłużnik, wierzyciel

 • X - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne. Przepisy ogólne

  mieniem wywołane ustanowieniem zarządcy masy majątkowej, kuratora spadku lub wykonawcy testamentu, jak również wygaśnięciem funkcji tych osób. Art. 789. Przepis § 1 artykułu

 • Jak będą nakładane mandaty za wykroczenia skarbowe?

  postępowania przygotowawczego wydaje ukaranemu za pokwitowaniem odbioruPokwitowanie odbioru mandatu karnego kredytowanego przekazywane będą niezwłocznie do:  właściwego (...)

 • Doręczanie pism sądowych osobie upoważnionej

  Razem z Siostrą (ja - wnioskodawca i siostra - wnioskodawczyni) złożyliśmy wniosek do sądu rejonowego o stwierdzenie nabycia spadku po Mamie i dział spadku z zaznaczeniem, że dział spadku (...)

 • Skład podatkowy - jak go otworzyć?

  szczegółowych warunków dotyczących miejsca odbioru wyrobów akcyzowych oraz prowadzenia składu podatkowego; rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 12 września 2018 r. w sprawie

 • III - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie

  prawni zmarłej strony, sąd może z urzędu zwrócić się do sądu spadku o ustanowienie kuratora spadku, chyba że kurator taki już wcześniej został ustanowiony.Art. 181. Sąd postanowi (...)

 • Książeczka oszczędnościowa po zmarłej siostrze - opinia prawna

  zamieszkania lub pobytu składającego oświadczenie. (...). Oświadczenia (...) mogą być również składane w sądzie spadku w toku postępowania o stwierdzenie nabycia spadku”. Tak więc (...)

 • Brak faktury za usługę

  wypłacone zaliczki (na które mam pokwitowania) w koszty? Czy pokwitowanie odbioru zaliczek ma jakąś wartość księgową? Czy powinienem powiadomić o tym Urząd Skarbowy? Organy podatkowe na (...)

 • Wpis od wniosku do sądu wieczystoksięgowego

  podstawie działu spadku (wówczas obowiązuje wpis stały w wysokości 20 zł). księgi wieczyste, wpis sądowy, sposób obliczenia

 • Zapłata ceny może być warunkiem

  dołączył pokwitowanie zapłaty ww. kwoty, domagał się wpisania go do księgi wieczystej nieruchomości wchodzącej w skład spadku. Sprawa ostatecznie (na skutek kasacji) trafiła do Sądu Najwyższego, (...)

 • Co to jest umowa składu?

  rzeczy, jeżeli składający, w ciągu siedmiu dni od odbioru, zawiadomił o nich przedsiębiorcę składowego. Uregulowania tego nie stosuje się w przypadku, gdy powstanie uszkodzenia jest następstwem (...)

 • Poręczenie zamiast aresztu, czyli sposób na uniknięcie najgorszego

  sądowym, a następnie sporządza się protokół przyjęcia poręczenia, do którego załącza się pokwitowanie złożenia do depozytu sądowego przedmiotów majątkowych. W przypadku (...)

 • Uczestnik postępowania za granicą

  zobowiąże ich do powiadomienia o sprawie spadkowej tego spadkobiercy? Sprawa będzie przed sądem w Polsce. W związku z art. 669 kpc sąd spadku wydaje postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku (...)

 • Kodeks cywilny

  Art. 1. Kodeks niniejszy reguluje stosunki cywilnoprawne między osobami fizycznymi i osobami prawnymi. Art. 2. (skreślony). Art. 3. Ustawa nie ma mocy wstecznej, chyba że to wynika z jej brzmienia lub celu. Art. (...)

 • Umowa pożyczki bez potwierdzenia odbioru kwoty

  r., I CKN 1086/99). umowa pożyczki, pokwitowanie, odbiór kwoty, zwrot pożyczki, zarzut, pożyczka, umowa realna, konsensualna, zobowiązanie, wydanie pieniędzy

 • Roszczenia z tytułu niezgodności towaru z umową

  . Również wtedy należy pozostawić dla siebie kopię. prawo cywilne, sprzedaż, zamiana, pokwitowanie, sprzedaż konsumencka, konsument

 • VII - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 835 - art. 921[16])

  wszelkie roszczenia do przedsiębiorcy składowego z tytułu umowy składu, z wyjątkiem roszczeń z tytułu niewidocznych uszkodzeń rzeczy, jeżeli składający, w ciągu siedmiu dni od odbioru, zawiadomił (...)

 • Odliczenie od dochodu darowizn w CIT

  kościelna osoba prawna przedstawi darczyńcy: pokwitowanie odbioru darowizny oraz w okresie 2 lat od dnia przekazania darowizny - sprawozdanie o przeznaczeniu jej na tę działalność. Jak powinno (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • firma Kruk i Cyfra + to oszuszuści...

  ta cała cyfra+ to wyzyskiwacze... Nie dosyć że miałam umowe na rok, a przedłuzałam ją aż do 2 lat i po kilka miesięcy temu rozwiazałam umowe (...)

 • BARDZO PILNE!!! ZACHOWEK PO DZIADKU

  Witam, mam bardzo ważną sprawę, ale możę zacznę od początku. Mój dziadek miał 2 synów - wója i mojego tatę (który zmarł w 1994 r) dziadek (...)

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

 • Darowizna a zachowek

  Czy zachowek od darowizny należy się za życia darczyńcy czy po jego śmierci? cześć nie mylcie pojęć darowizna jest dobrowolna przekazywana (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane