Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nienależyte wykonanie umowy najmu

  , że strony zawierając umowę najmu pokoju z łazienką nie precyzując cech i wyposażenia, które najmowany pokój powinien spełniać, obejmowały umową minimalne wymagania stawiane tego typu pokojom (...)

 • Wynajem pokoju w hotelu

  Wynająłem pokój 3 osobowy nad morzem na 14 dni, zapłaciłem z góry, otrzymałem fakturę. Z powodów rodzinnych musiałem wrócić 4 doby wcześniej niż zapłaciłem za pokój. Koszt jednej doby (...)

 • Jakie wymogi musi spełniać dom pomocy społecznej?

  przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,  w nowo powstających domach na pokój przypada jedna toaleta oraz łazienka, w której wyposażeniu znajduje się wanna lub prysznic;  5) pomieszczenia

 • Porada prawna na temat pokój

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pokój, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nabycie spadku a nieznani spadkobiercy

  pokój), A (jeden pokój plus drugi budynek gospodarczy) oraz C (jeden pokój i spiżarka w domu). Sień zaś pozostawała w tym domu wspólna. R dokonując w 1982 r. niepotwierdzonego notarialnie (...)

 • Sanepid w gospodarstwie agroturystyczny

  zapalny) - dozownik do płynnego mydła i papierowe ręczniki III. Dla wynajmowania samodzielnych pokoi: Powierzchnia mieszkalna: - pokój 1 i 2 osobowy – 6m2 - pokój większy niż 2 osobowy (...)

 • Opłaty za mieszkanie po rozwodzie

  wspólnego zamieszkiwania reguluje sposób korzystania z tego mieszkania w ten sposób, że pokój o powierzchni 24 m2 przyznaje do wyłącznego korzystania powódce, pokój o powierzchni 16 m2 pozwanemu (...)

 • Rezolucja w sprawie konfliktu w Strefie Gazy

  liście organizacji terrorystycznych na świecie, jest przyczyną tego konfliktu. UE musi zmobilizować wszystkie działania i zmobilizować cały potencjał polityczny, aby przywrócić pokój. Martin Schulz, (...)

 • Parlament o konflikcie w Strefie Gazy

  zmobilizować wszystkie działania i zmobilizować cały potencjał polityczny, aby przywrócić pokój.  Martin SCHULZ, PSE: Debaty jak ta dzisiejsza są trudne. Izrael jest przyjacielem. Ale ten konflikt (...)

 • Legalizacja samowoli budowlanej

  więc, że pokój został "dobudowany" bez uzyskania pozwolenia będzie Pani mogła po upływie 5 lat od wykonania tej przybudówki starać się o uzyskanie pozwolenia bez ryzyka, iż organ administracyjny (...)

 • Zajęcie pokoju przez współwłaściciela

  przejmie swój udział (i jeszcze trochę) zajmując sporny pokój? Czy przy wniesieniu pozwu o fizyczny podział nieruchomości sąd może przyznać większościowemu udziałowcowi sporny pokój (...)

 • Sprzedaż udziału w nieruchomości

  pan A sprzeda swój udział we współwłasności? Czy nowy właściciel tego udziału automatycznie uzyskuje do korzystania pokój nr 1 z korytarzykiem ? Czy "korzystanie" oznacza , że pan A (lub nowy (...)

 • Certyfikat Przyjaznego Pokoju Przesłuchań Dzieci

  ;  Źródło: www.ms.gov.pl Certyfikat, Przyjazny Pokój Przesłuchań Dzieci, młodzież, podejrzani, przesłuchanie

 • UOKiK zgodził się na koncentracje przedsiębiorców. Skorzysta Węglokoks i Hortex

  przypadku innych wyrobów hutniczych, ma wymiar europejski, a udziały Węglokoksu i Huty Pokój w tak określonym rynku są niewielkie. Zgodę otrzymał również Hortex. Spółka prowadzi działalność (...)

 • Ścianka działowa w mieszkaniu w najmie

  podział pokoju w przypadku, gdy Pani X nie wyraziła zgody na postawienie ściany oraz czy możliwe jest dokonanie podziału pokoju w przypadku gdy w mieszkaniu znajduje się tylko i wyłącznie 1 pokój. (...)

 • Zmiana sposobu użytkowania pomieszczeń

  strychu na pokój to należy przede wszystkim rozważyć, czy w ogóle mamy do czynienia ze zmianą użytkowania. Może się bowiem okazać, że zakres prac, które powinny być wykonane celem przystosowania (...)

 • Przyjazny pokój przesłuchań dzieci - standardy, cele.

  Przesłuchiwania Dzieci. przesłuchanie dziecka, dziecko, pokój przesłuchań

 • Drożej za obiad i pokój w sanatorium

  . Obowiązują ich jeszcze stare ceny (podane w nawiasach). Dariusz Madejski, e-prawnik.pl sanatorium, uzdrowisko, ceny za pokój, ceny, wyżywienie, zakwaterowanie, NFZ, skierowanie

 • Wniosek egzekucyjny o wydanie nieruchomości

  . Egzekucja ta dotyczy nieruchomości niezabudowanej, zabudowanej, jak również lokalu. Odnosi się również do rzeczy nie stanowiących osobnego przedmiotu własności, takich jak pokój, garaż, lokalu (...)

 • Pomieszczenie tymczasowe

  gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego oraz ustawy - Kodeks postępowania cywilnego pomieszczeniem tymczasowym może być pokój w hotelu robotniczym (lub w hotelu o porównywalnym standardzie) , który zostanie

 • Eksmisja lokatora z nabytej nieruchomości

  m. Żona powiedziała, że dla lokatora będzie wydzielony pokój, łazienka, wc, kuchnia. W odpowiedzi usłyszała od lokatorki, że się nie przeniesie .Dom kupiliśmy od właściciela z umeblowaniem. (...)

 • Orzeczenie o wspólnym mieszkaniu a podział majątku

  Sąd Okręgowy w sprawie o rozwód określając o sposobie korzystania z wspólnego mieszkania jednemu małżonkowi przyznaje duży pokój drugiemu mały. Orzeczenie to powoduje takie konsekwencje jak podział

 • Kasy rejestrujące a wynajem pokoi

  w kwocie do około 35 tysięcy. Ponieważ podniosłem standard pokoi, w związku z tym myślę podnieść dotychczasowe ceny za pokój. Przy dobrej pogodzie i udanym sezonie przewiduję utarg w tym roku (...)

 • Wykonywanie nieodpłatnych zabiegów kosmetycznych

  Jestem z wykształcenia kosmetyczka. Przez kilkanaście lat prowadziłam zakład kosmetyczny, na który poświęciłam jeden pokój w moim mieszkaniu. 3 lata temu miałam operację barku prawej ręki i nie

 • Eksmisja współlokatora

  , jeden pokój zajmuje 11 letni syn. W czasie sprawy rozwodowej były zięć powiedział, że wkrótce się wyprowadzi. Minął od tej pory ponad rok czasu, ale jej były mąż się nie wyprowadził. Pracuje (...)

 • Zwrot nakładów na wyposażenie mieszkania

  powstała w nim nadwyżka powierzchni mieszkalnej stanowiąca co najmniej jeden pokój, jak również w razie pozostania tych osób w domu jednorodzinnym albo w lokalu stanowiącym odrębną nieruchomość, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Nieużtkowany pokój sąsiada

  Witam serdecznie Chce zaadoptować poddasze na własne mieszkanie złożyłem pismo do gminy i w odpowiedzi słownej otrzymałem że mogę wziąć jedno (...)

 • problem w wynajmem...

  Witam, Mamy pewien problem, wynajmuję wraz z żoną (młode małżeństwo - bez dzieci) pokój w Warszawie (czynsz 1000zł + co drugi miesiąc opłata (...)

 • Czy pokój przejściowy traktowany jest jako dwa pokoje?

  Witam serdecznie Mam takie oto pytanie. Posiadam dom wolno-stojący z przeznaczeniem pod Agroturystykę. W domu tym posiadam 5 pokoi w tym jeden przejściowy (...)

 • Pokój gościnny

  Dzień dobry, Nie wiem czy z tym problemem powinienem zwracać się w tym dziale. Stan faktyczny. Nadleśnictwo posiada budynek mieszkalny 2rodzinny, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane