Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  przystosowane;32) pojazd silnikowy - pojazd wyposażony w silnik, z wyjątkiem motoroweru i pojazdu szynowego;33) pojazd samochodowy - pojazd silnikowy, którego konstrukcja umożliwia (...)

 • Jak uzyskać prawo jazdy?

  ciężarówka), zespół pojazdów - powyższy pojazd i lekka przyczepa (o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg), pojazd z kategorii AM, ciągnik rolniczy - tylko w Polsce, pojazd (...)

 • Kodeks wykroczeń

  pojazdu, 2) do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień, 3) do prowadzenia pojazdu osobę znajdującą się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, 4) pojazd (...)

 • Porada prawna na temat pojazd

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pojazd, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dodatkowe oświetlenie samochodu

  , i przyczepa;  13) przeciwmgłowe tylne - pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla, i przyczepa;  14) cofania - pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla, i przyczepa o dopuszczalnej

 • Od 2013 roku nowe kategorie prawa jazdy i wymagania wiekowe dla kierujących pojazdami

  D 1. autobus 2. zespół pojazdów złożony z pojazdu, o którym mowa w pkt. 1, oraz z przyczepy lekkiej 3. pojazd określony dla prawa jazdy kategorii AM    zasadniczo

 • Pojazd wolnobieżny

  Drogowym, rejestracji, a na tej podstawie dopuszczeniem do ruchu, podlega pojazd samochodowy, ciągnik rolniczy, pojazd wolnobieżny wchodzący w skład kolejki turystycznej, motorower lub przyczepa. (...)

 • Gdy pojazd specjalny przestaje nim być, czy zmienić dokumenty? - opinia prawna

  wyniku badania technicznego pojazdu, jeżeli jest wymagane, dowodu rejestracyjnego, jeżeli  pojazd był zarejestrowany, dowodu odprawy celnej przywozowej, jeżeli pojazd został sprowadzony (...)

 • Konsekwencje jazdy na podwójnym gazie

  popełnione wyłącznie przez działanie.  Za "pojazd mechaniczny" uważany jest zasadniczo pojazd wyposażony w silnik. Do tej kategorii zalicza się także pojazdy samobieżne oraz szynowe. (...)

 • Sprowadzanie samochodu z zagranicy a formalności jakich należy dokonać

  następujące dokumenty: 1. dowód własności pojazdu; 2. dowód rejestracyjny, jeżeli pojazd był zarejestrowany; 3. dowód odprawy celnej przywozowej, jeżeli pojazd został (...)

 • Jak zarejestrować samochód kupiony za granicą?

  podmiotowi polskiemu,dowód rejestracyjny, jeżeli pojazd był zarejestrowany (dokument stwierdzający rejestrację pojazdu za granicą),dowód odprawy celnej przywozowej, jeżeli pojazd (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • windykacja oc

  Witam . 10 06 2008 Kupiłem samochód z 1/2 polisy oc . W kilka dni załatwiłem skarbówke i wydział komunikacji(otrzymałem nowe numery) .Nastepnie (...)

 • Umowa kupna-sprzedaży samochodu; dwóch właścicieli

  Witam ! Poszukuję umowy kupna-sprzedaży samochodu który ma dwóch właścicieli. Byłbym wdzięczny za jakiś wzór. ........................................ (...)

 • Kolizja z policjantką.

  Witam serdecznie!!! Postanowiłem wyprzedzić pojazdy wieczorem, droga nie mokra ale wilgotna, mrugnołem długimi światłami, włączyłem kierunek (...)

 • kolizja na skrzyzowaniu z podporzadkowana

  Witam, interesuje mnie sprawa kto jest winny kolizji, czy obaj kierowcy są winni, czy i jak może zinterpretować tą sytuację sąd. w załączniku poglądowa (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane