Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dodatkowe oświetlenie samochodu

  2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia pojazd samochodowy, wyposaża się w następujące światła zewnętrzne: 1)drogowe - (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  przystosowane;32) pojazd silnikowy - pojazd wyposażony w silnik, z wyjątkiem motoroweru i pojazdu szynowego;33) pojazd samochodowy - pojazd silnikowy, którego konstrukcja (...)

 • Jak uzyskać prawo jazdy?

  ciężarówka), zespół pojazdów - powyższy pojazd i lekka przyczepa (o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg), pojazd z kategorii AM, ciągnik rolniczy - tylko w Polsce, pojazd (...)

 • Porada prawna na temat pojazd samochodowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pojazd samochodowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Od 2013 roku nowe kategorie prawa jazdy i wymagania wiekowe dla kierujących pojazdami

  nie przekracza 4250 kg, z zastrzeżeniem ust. 2 4. pojazd określony dla prawa jazdy kategorii AM 18 lat C1 1. pojazd samochodowy o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 (...)

 • Rejestracja koparki - pojazdu samochodowego

  homologacji, którego nie posiadam bo to jest maszyna budowlana a nie pojazd samochodowy. Wszelkie zagadnienia dotyczące warunków dopuszczenia pojazdów do ruchu drogowego określone są w przepisach (...)

 • Odliczanie VAT naliczonego od nabycia samochodu i paliwa

  od towarów i usług (Dz.U. z 2016 r. poz. 710, z późn. zm.; tzw. ustawa o VAT). odliczanie, VAT, podatek należny, podatek naliczony, nabycie, samochód, paliwo, pojazd samochodowy

 • Nowe testy na prawo jazdy 2011 - sprawdź zmiany

  to:A. pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 9 osóbłącznie z kierowcą, TakB. pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu (...)

 • Pojazd wolnobieżny

  Drogowym, rejestracji, a na tej podstawie dopuszczeniem do ruchu, podlega pojazd samochodowy, ciągnik rolniczy, pojazd wolnobieżny wchodzący w skład kolejki turystycznej, motorower lub (...)

 • Samochód osobowy i ciężarowy w podatku dochodowym

  właściwego naczelnika urzędu skarbowego o tych okolicznościach, w terminie 7 dni od ich zaistnienia. Za samochód ciężarowy uznaje się również pojazd samochodowy będący pojazdem (...)

 • Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji

  – 697 kg  Nabycie, import i wewnątrzwspólnotowe nabycie samochodu osobowego po 1.05.2004 r.   Jeżeli podatnik nabywał samochód osobowy oraz inny pojazd samochodowy o dopuszczalnej

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Wypadek samochodowy - co mi grozi?

  W wigilię miałem wypadek samochodowy... Padał deszcz i wpadłem w poślizg na zakręcie i uderzyłem czołowo w CC. Mi nic się nie stało, jednak kierowca (...)

 • 8 miesięcy oczekiwania na notatkę z wypadku

  Witam Prawie 8 miesięcy temu miałem wypadek samochodowy gdzie z miejsca zostałem słownie poinformowany przez policjanta iż jestem poszkodowanym w (...)

 • Szkoda całkowita z OC

  Na początku listopada miałem wypadek samochodowy. Jadąc przez skrzyżowanie z drogi podporządkowanej wyjechał mi inny samochód. Policja przyznała (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane