Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czym jest spadek - czyli co możesz odziedziczyć?

  świadczenie nie zostanie spełnione, kwota, którą zapłacił zamawiający, powinna ulec zwrotowi. Do długów spadkowych należą także obowiązki powstające z chwilą śmierci spadkodawcy, (...)

 • Usprawiedliwienie nieobecności w pracy - dokumentowanie i zasady przyznawania dni wolnych

  zgodnie z przepisami o orzekaniu o czasowej niezdolności do pracy, decyzja właściwego państwowego inspektora sanitarnego, wydana zgodnie z przepisami o zwalczaniu chorób zakaźnych - w (...)

 • Osoba sprawująca osobistą opiekę nad dzieckiem a ZUS

  opieki nad dzieckiem, ich nieopłacenie spowoduje wyłączenie z tych ubezpieczeń i objęcie wyłącznie ubezpieczeniem emerytalnym z tytułu sprawowania opieki. Ubezpieczony nie (...)

 • Porada prawna na temat pogrzeb z opieki

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pogrzeb z opieki, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak uzyskać zasiłek pogrzebowy?

  jesteś z rodziny zmarłego albo jesteś spoza rodziny i płacisz za pogrzeb: wniosek o wypłatę zasiłku pogrzebowego (ZUS Z-12)- otwórz plik w nowym oknie — pobierz (...)

 • Zasiłek z opieki społecznej na koszty pogrzebu

  starać się o zasiłek pogrzebowy z opieki społecznej? Tylko moja matka pobiera normalną emeryturę. Czy ten zasiłek ma coś wspólnego z ZUS, gdyż do podania matka musiała dołączyć (...)

 • Projekt ustawy o rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka

  , rozwiązywania przez starostę umów z zawodowymi niespokrewnionymi z dzieckiem rodzinami zastępczymi oraz prawa, które wiążą się z pełnieniem funkcji zawodowej rodziny (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  dokumentów, wniosek o zasiłek opiekuńczy na formularzu: Z-15A – w przypadku sprawowania opieki nad dzieckiem lub Z-15B – w przypadku sprawowania opieki (...)

 • Umowa dożywocia a obowiązek alimentacyjny

  pielęgnowanie w chorobie oraz sprawić mu własnym kosztem pogrzeb odpowiadający zwyczajom miejscowym. Powyższy obowiązek wynika zatem z zawartej umowy. Tymczasem obowiązek alimentacyjny wynika (...)

 • Umowa dożywocia

  nabywcę. Jednak co dzieję się w przypadku kiedy z różnych względów zbywca nieruchomości nie może zamieszkać z nabywcą ? Zgodnie z art. 913 kc „jeżeli z (...)

 • Kiedy sąd ustanawia opiekuna?

  opiekun mógł później żądać ich zwrotu. Roszczenie opiekuna przedawnia się z upływem trzech lat od ustania opieki lub od zwolnienia opiekuna z pełnionej przez niego funkcji.   Pamiętaj, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • DZIEŃ DOBRY

  DZIEŃ DOBRY MAM BARDZO POWAŻNY PROBLEM I NIE WIEM CO MAM ZROBIĆ NIE CHCE MI SIĘ ŻYĆ BO NIE WIDZĘ ŻADNEGO WYJSCIA Z MOJEJ SYTUACIJ. MAM DWOJE DZIECI (...)

 • W jakich przypadkach można oddać osobę starszą do domu opieki bez jej zgody?

  Moja krewna jest osobą starszą, wymagającą całodobowej opieki. Jest w pełni władz umysłowych, ale ma poważne problemy z poruszaniem się i prawie (...)

 • 2 dni opieki nad dzieckiem

  W niektorych zakładach pracy jest system 12 godzinny.zaklad twierdzi , iz opieka nad dzieckiem wynosi 8 godzin a nie 12godz. Może ktoś odpowie na pytanie (...)

 • renta po zmarłym konkubencie

  Czy orientujecie się Państwo, czy po zmarłym konkubencie wdowa może przejść na jego rentę? Podobnież coś zmieniło się w przepisach. Składam (...)

 • Spadek po dziadku - gdzie sprawiedliwośc?

  Witam serdecznie, w grudniu zmarł mój dziadek. 6 lat temu pojął za żonę kobietę, której nawet nie znaliśmy. Miał to byc ślub, żeby ona dostała (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane