Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odszkodowanie za bezumowne korzystanie z rzeczy

  wynagrodzenia za korzystanie z rzeczy i jest odpowiedzialny za jej zużycie, pogorszenie lub utratę, chyba że pogorszenie lub utrata nastąpiła bez jego winy. Obowiązany jest zwrócić pobrane (...)

 • Ochrona własności mieszkania

  przeciwko niemu powództwa o wydanie rzeczy, jest on obowiązany do wynagrodzenia za korzystanie z rzeczy i jest odpowiedzialny za jej zużycie, pogorszenie lub utratę, chyba że pogorszenie lub (...)

 • Almunia: widzę ciemność...

  2008 roku do 6 proc.) oraz rosnąć dalej w 2010 r. (do 7,25 proc.). Gwałtowne pogorszenie się ogólnej sytuacji budżetowej wynika częściowo z samego spowolnienia gospodarczego, gdyż automatyczne

 • Porada prawna na temat pogorszenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pogorszenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Bezumowne korzystanie z części wspólnych

  przeciwko niemu powództwa o wydanie rzeczy, jest on obowiązany do wynagrodzenia za korzystanie z rzeczy i jest odpowiedzialny za jej zużycie, pogorszenie lub utratę, chyba że pogorszenie (...)

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  przeciwko niemu powództwa o wydanie rzeczy, jest on obowiązany do wynagrodzenia za korzystanie z rzeczy i jest odpowiedzialny za jej zużycie, pogorszenie lub utratę, chyba że pogorszenie (...)

 • Alimenty po rozwodzie

  istotne pogorszenie się sytuacji majątkowej małżonka niewinnego. Przy ocenie, czy rozwód pociąga za sobą znaczne pogorszenie sytuacji materialnej uprawnionego, ważne jest porównanie (...)

 • Wydanie przedmiotu zastawu rejestrowego

  . Roszczenie o wynagrodzenie za bezumowne korzystanie jest roszczeniem uzupełniającym właściciela wobec posiadacza rzeczy (tak jak roszczenia o wynagrodzenie za zużycie, pogorszenie lub utratę rzeczy (...)

 • Zadośćuczynienie za korzystanie z działki

  natomiast roszczeniem uzupełniającym właściciela wobec posiadacza rzeczy (tak jak roszczenia o wynagrodzenie ze zużycie, pogorszenie lub utratę rzeczy oraz o wynagrodzenie za pobrane pożytki rzeczy). (...)

 • Wynagrodzenie za bezumowne korzystanie z rzeczy

  uzupełniającym właściciela wobec posiadacza rzeczy (tak jak roszczenia o wynagrodzenie za zużycie, pogorszenie lub utratę rzeczy oraz o wynagrodzenie za pobrane pożytki rzeczy). Należy wskazać, (...)

 • Skutki rozgraniczenia nieruchomości

  pogorszenie lub utratę. Nabywa własność pożytków naturalnych, które zostały od rzeczy odłączone w czasie jego posiadania, oraz zachowuje pobrane pożytki cywilne, jeżeli stały się w (...)

 • Roszczenie windykacyjne

  jest były dzierżawca od chwili wygaśnięcia umowy dzierżawy - jest zobowiązany do wynagrodzenia za korzystanie z rzeczy i odpowiada za jej zużycie, pogorszenie lub utratę, chyba że pogorszenie (...)

 • Dzierżawa nieruchomości i brak tytułu prawnego

  ani za jej zużycie, ani za jej pogorszenie lub utratę. Nabywa własność pożytków naturalnych, które zostały od rzeczy odłączone w czasie jego posiadania, oraz zachowuje pobrane pożytki (...)

 • Urządzenia na cudzym gruncie

  wynagrodzenia za korzystanie z rzeczy i jest odpowiedzialny za jej zużycie, pogorszenie lub utratę, chyba że pogorszenie lub utrata nastąpiła bez jego winy. Obowiązany jest zwrócić pobrane (...)

 • Czy mogę domagać się odszkodowania za linie wysokiego napięcia?

  . Samoistny posiadacz w dobrej wierze nie jest obowiązany do wynagrodzenia za korzystanie z rzeczy i nie jest odpowiedzialny ani za jej zużycie, ani za jej pogorszenie lub utratę. Nabywa własność pożytkó

 • Opłaty za korzystanie z gruntu gminy

  ;rych z powodu złej gospodarki nie uzyskał, oraz jest odpowiedzialny za pogorszenie i utratę rzeczy, chyba że rzecz uległaby pogorszeniu lub utracie także wtedy, gdyby znajdowała się w posiadaniu

 • Pozew rozwodowy

  sąd orzeka o winie i uznaje męża za wyłącznie winnego, nie może on żądać od Pani alimentów. Dodatkowo w takiej sytuacji, gdy następuje znaczne pogorszenie Pani sytuacji życiowej, może (...)

 • Alimenty a pogorszenie sytuacji materialnej

  , przy spełnieniu w/w warunków. alimenty, wyrok, pogorszenie sytuacji materialnej, wysokość alimentów, obowiązek alimentacyjny

 • Pogorszenie sytuacji osoby zobowiązanej

  nie spowoduje znacznego pogorszenia stopy życiowej osoby zobowiązanej. alimenty, wysokość alimentów, pogorszenie, stan majątkowy, zmiana obowiązku alimentacyjnego, zmniejszenie alimentów

 • Rozwód - co trzeba wiedzieć, rozważając ubieganie się o rozwód?

  ;łmałżonka w przypadku, gdy: nie został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia i znajduje się w niedostatku, np. jest chory i nie pracuje, rozwód powoduje znaczne pogorszenie jego sytuacji

 • Darowizna - czyli jak coś komuś podarować...

  . niedostatku darczyńcy. Z tej przyczyny darczyńca może odwołać darowiznę jeśli pogorszenie sytuacji majątkowej nastąpiło po zawarciu umowy darowizny, a umowa nie została jeszcze wykonana. Pogorszenie (...)

 • Zapłata czynszu i odszkodowanie w jednym pozwie

  można się zapoznać artykule: Postępowanie uproszczone - kiedy można je zastosować? postępowanie uproszczone, postępowanie zwykłe, tryb postępowania, najem, pogorszenie rzeczy, przedawnienie

 • legalizacja samowoli budowlanej.

  planowaniu przestrzennym jest przeznaczony pod zabudowę  2) nie powoduje niebezpieczeństwa dla ludzi lub mienia albo niedopuszczalne pogorszenie warunków zdrowotnych lub użytkowych dla otoczenia

 • Obowiązek alimentacyjny. Od kogo możesz żądać środków utrzymania bądź wychowania?

  . Wystarczy, że wykaże pogorszenie się jego sytuacji majątkowej wskutek rozstania. Obowiązek alimentacyjny między byłymi małżonkami gaśnie wtedy, gdy małżonek uprawniony zawiera inne małżeństwo (...)

 • Zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego

  stanu zachowania zabytków,c) pogorszenie warunków zdrowotno-sanitarnych,d) wprowadzenie, utrwalenie bądź zwiększenie ograniczeń lub uciążliwości dla terenów sąsiednich W pewnych

 • Roszczenie o wynagrodzenie za bezumowne korzystanie - podstawy prawne

  rzeczy, jest on obowiązany do wynagrodzenia za korzystanie z rzeczy i jest odpowiedzialny za jej zużycie, pogorszenie lub utratę, chyba że pogorszenie lub utrata nastąpiła bez jego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Platforma Obywatelska - ostry spadek popracia !!!

  Gdyby wybory parlamentarne odbywały się na początku lutego, wygrałaby je PO, która cieszy się poparciem 35% wyborców. Z kolei na PiS swój głos (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • rozwód z orzekaniem czy bez orzekania o winie meża?

  Witam, bardzo proszę o pomoc co zrobić. Mąż mnie zdradza, mam na to dowody. Mam nagrania z dyktafonu jak opowiada co robi(seks) i jak sie czuje w (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Alimenty dla byłej żony

  Mój przyjaciel ma orzeczony rozwód o jego winie. Pracuje jako żołnierz zawodowy i zarabia 2300zł netto. Z tego płaci alimenty na dwoje (jedno teraz (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane