Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo o postępowaniu układowym

  obowiązkowych ubezpieczeń majątkowych, bieżące i zaległe za rok poprzedzający otwarcie postępowania układowego; 3) należności z umowy o pracę; 4) należności z umowy o rentę lub o (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 1-20a)

  przepisów ustawy o działalności ubezpieczeniowej, z wyjątkiem funduszy emerytalnych, o których mowa w przepisach o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych, 15) (...)

 • Alimenty na dziecko. Komu i na jakich zasadach przysługują?

  dziecka spoczywa na drugim z rodziców.   Na drugiej stronie przeczytasz jeszcze: Jak złożyć pozew do sądu o alimenty dla dziecka? Jak przebiega postępowanie sądowe w sprawach (...)

 • Porada prawna na temat podwyzka o alimenty podanie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podwyzka o alimenty podanie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Alimenty dla pełnoletniej córki która urodziła dziecko

  żądanie od niego alimentów na dziecko. Ułatwi to Pana córce wychowywanie dziecka. W zakresie pozwu o alimenty należy wskazać, iż powództwo o alimenty można (...)

 • Do którego sądu skierować pismo? - Właściwość sądu

  związku z działalnością tego zakładu lub oddziału. Powództwo o zawarcie umowy, ustalenie jej treści, o zmianę umowy oraz o ustalenie istnienia umowy, o jej wykonanie, (...)

 • Ważne zmiany w PIT

  wytworzenia lub cenie nabycia produktów spożywczych stanowią darowizny i ofiary wszelkiego rodzaju, o których mowa w art. 43 ust. 1 pkt 16 ustawy o VAT, przekazane na rzecz organizacji pożytku (...)

 • Co zrobić w sytuacji kiedy podejrzewam że moja córka, nie jest moim dzieckiem?

  może nie zająć się sprawą. O ile dobro dziecka jest dość jasną o przesłaną, o tyle interes społeczny nie dość, że jest pojęciem niezmiennie szeroki, to jeszcze nieostrym. Przedstawiciele (...)

 • Nabycie spadku a zwolnienie od kosztów sądowych

  szczegółowe dane o stanie rodzinnym, majątku, dochodach i źródłach utrzymania osoby ubiegającej się o zwolnienie od kosztów (art. 102 ust. 1 i 2 ustawy o kosztach sądowych w sprawach (...)

 • Ustalenie ojcostwa i alimenty dziecka poczętego

  pozew o alimenty do polskiego sądu, to stanie się on wyłącznie właściwy w tej sprawie. Ponadto oba Państwa zobowiązały się do udzielania sobie wzajemnie pomocy prawnej przez sporządzanie, (...)

 • Podstawy złożenia świadczenia do depozytu sądowego

  pokwitowania świadczącego o spełnieniu zobowiązania albo znajduje się w zwłoce. O zwłoce można mówić w sytuacji, gdy wierzyciel uchyla się od przyjęcia ofiarowanego świadczenia, oświadcza, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane