Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sposób sporządzenia testamentu ustnego na podstawie przepisów Kodeksu cywilnego

  zwykłej formy testamentu.   sposób, sporządzenia, testamentu, ustnego, kodeksu, cywilnego

 • Obawa rychłej śmierci a testament ustny

  Byłam świadkiem przekazania testamentu ustnego przez spadkodawcę. Testament był ustny, gdyż osoba ta chorowała na serce przewlekle i wobec nagłego pogorszenia się stanu zdrowia, czując się (...)

 • Spisanie testamentu ustnego

  dwóch świadków. testament ustny, potwierdzenie, pismo odręczne, maszynowe, świadek, stwierdzenie testamentu ustnego

 • Porada prawna na temat podważenie testamentu ustnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podważenie testamentu ustnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozstrzygnięcie sprawy spadkowej

  sporządzenia testamentu ustnego. Jeżeli to nie nastąpiło, to każdy kto dowie się o śmierci spadkodawcy oraz o tym, że treść testamentu ustnego nie została spisana, (...)

 • Osoby, które stwierdzają treść testamentu ustnego

  Jakie osoby stwierdzają treść testamentu ustnego, o którym mowa w przepisach Kodeksu cywilnego? Stwierdzenie treści testamentu ustnego podpisują następujące osoby: 1. Spadkodawca (...)

 • Nieważność testamentu

  testamentu dotyczące wydziedziczenia Pana (a więc postanowienie pozbawiające Pana zachowku), nie podważając ważności innych postanowień testamentu (należy jednak zauważyć, że podważanie (...)

 • Kto nie może być świadkiem testamentu?

    Dla zachowania niektórych form testamentu, w szczególności testamentu allograficznego, testamentu ustnego i testamentu tzw. podróżnego, konieczne (...)

 • Stwierdzenie treści testamentu ustnego na podstawie zeznań świadków

  Jakie przesłanki muszą być spełnione, by możliwe było stwierdzenie treści testamentu ustnego na podstawie zeznań świadków? Stwierdzenie treści testamentu ustnego na podstawie (...)

 • Świadek testamentu ustnego

  formy testamentu, czy istnieją okoliczności zezwalające na 2 świadków? Czy wyklucza się jako świadka spadkobiercę? Jaki stopień pokrewieństwa ze spadkobiercą wyklucza świadka sporządzenia testamentu

 • Podważenie testamentu dla małoletniego

  czynności prawnych. W związku z tym spadkodawca może również powołać do spadku osobę niepełnoletnią. Na tej podstawie rodzina nie będzie mogła więc podważyć testamentu. Podważenie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podważenie testamentu

  Dzień Dobry! Mam taki problem. Siostra mojej mamy wraz z mężem zapisali mi w spadku (u notariusza) mały domek nad jeziorem. Dom ten należał wcześniej (...)

 • PODWAŻENIE TESTAMENTU?

  MOJA ZMARŁA BABCIA MA DWOJE DZIECI-SYNA (MOJEGO OJCA) I CÓRKĘ (MOJĄ CIOTKE) .MÓJ OJCIEC MA TROJE DZIECI (MNIE-CÓRKE I DWÓCH SYNÓW) ,CIOTKA MA JEDNEGO (...)

 • TESTAMENT USTNY

  Poszukuję kontaktu z osobami, które stanęly przed problemem wydziedziczenia na podstawie testamentu ustnego ustny testament to pole do manipulacji, (...)

 • Prawo spadkowe

  Uprawnienia małżonka w zakresie prawa spadkowego (xxmar) Pytanie za krótkie, żeby cokolwiek stwierdzić. Odsyłam do art. 922-1088 k.c. Proszę o uszczegółowienie (...)

 • kiedy testament ustny jest ważny?

  Czy testament ustny ważny jest tylko kiedy jest składany w momencie zagrożenia życia ? Czy liczba świadków jest zawsze określona dla takiego testamentu? (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane