Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obawa rychłej śmierci a testament ustny

  Byłam świadkiem przekazania testamentu ustnego przez spadkodawcę. Testament był ustny, gdyż osoba ta chorowała na serce przewlekle i wobec nagłego pogorszenia się stanu zdrowia, czując się (...)

 • Sposoby stwierdzenia treści testamentu ustnego

  Jak ustawa Kodeks cywilny określa sposoby, w których można stwierdzić treść testamentu ustnego? Ustawa przewiduje dwa terminy i dwa sposoby stwierdzenia treści testamentu ustnego: (...)

 • Osoby, które stwierdzają treść testamentu ustnego

  Jakie osoby stwierdzają treść testamentu ustnego, o którym mowa w przepisach Kodeksu cywilnego? Stwierdzenie treści testamentu ustnego podpisują następujące osoby: 1. Spadkodawca (...)

 • Opinia prawna na temat podważenie testamentu ustnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podważenie testamentu ustnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Spisanie testamentu ustnego

  dwóch świadków. testament ustny, potwierdzenie, pismo odręczne, maszynowe, świadek, stwierdzenie testamentu ustnego

 • Rozstrzygnięcie sprawy spadkowej

  sporządzenia testamentu ustnego. Jeżeli to nie nastąpiło, to każdy kto dowie się o śmierci spadkodawcy oraz o tym, że treść testamentu ustnego nie została spisana, (...)

 • Nieważność testamentu

  testamentu dotyczące wydziedziczenia Pana (a więc postanowienie pozbawiające Pana zachowku), nie podważając ważności innych postanowień testamentu (należy jednak zauważyć, że podważanie (...)

 • Formy testamentu wyróżnione w Kodeksie cywilnym

  szczególny traci moc z upływem sześciu miesięcy od ustania okoliczności, które uzasadniały niezachowanie formy testamentu zwykłego, chyba że spadkodawca zmarł przed upływem tego terminu. (...)

 • Kto nie może być świadkiem testamentu?

    Dla zachowania niektórych form testamentu, w szczególności testamentu allograficznego, testamentu ustnego i testamentu tzw. podróżnego, konieczne (...)

 • Stwierdzenie treści testamentu ustnego na podstawie zeznań świadków

  Jakie przesłanki muszą być spełnione, by możliwe było stwierdzenie treści testamentu ustnego na podstawie zeznań świadków? Stwierdzenie treści testamentu ustnego na podstawie (...)

 • Spadek po dalszym krewnym

  spisanie jego treści przez świadka albo osobę trzecią w przeciągu roku od jego sporządzenia, a pismo to podpiszą spadkodawca i dwaj świadkowie albo wszyscy świadkowie. Jeżeli treść testamentu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podważenie testamentu

  Dzień Dobry! Mam taki problem. Siostra mojej mamy wraz z mężem zapisali mi w spadku (u notariusza) mały domek nad jeziorem. Dom ten należał wcześniej (...)

 • PODWAŻENIE TESTAMENTU?

  MOJA ZMARŁA BABCIA MA DWOJE DZIECI-SYNA (MOJEGO OJCA) I CÓRKĘ (MOJĄ CIOTKE) .MÓJ OJCIEC MA TROJE DZIECI (MNIE-CÓRKE I DWÓCH SYNÓW) ,CIOTKA MA JEDNEGO (...)

 • Prawo spadkowe

  Uprawnienia małżonka w zakresie prawa spadkowego (xxmar) Pytanie za krótkie, żeby cokolwiek stwierdzić. Odsyłam do art. 922-1088 k.c. Proszę o uszczegółowienie (...)

 • TESTAMENT USTNY

  Poszukuję kontaktu z osobami, które stanęly przed problemem wydziedziczenia na podstawie testamentu ustnego ustny testament to pole do manipulacji, (...)

 • kiedy testament ustny jest ważny?

  Czy testament ustny ważny jest tylko kiedy jest składany w momencie zagrożenia życia ? Czy liczba świadków jest zawsze określona dla takiego testamentu? (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane