Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakim prawem działa samorząd terytorialny?

  . Europejska Karta Samorządu Terytorialnego zobowiązuje państwa członkowskie do przyjęcia pewnych ogólnych reguł, m. in.: ustawowej regulacji problematyki samorządu terytorialnego, w (...)

 • Reforma edukacji

  terminów w harmonogramie dalszych prac wymienić należy: Do końca czerwca 2017 r. – przeszkolenie nauczycieli z nowej podstawy programowej. Do końca I kwartału 2017 r. – projekt podstawy

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 1 - 14)

  udział bezpośrednio lub pośrednio w zarządzaniu innym podmiotem krajowym lub w jego kontroli albo posiada udział w kapitale innego podmiotu krajowego, albo  2) te same osoby prawne (...)

 • Porada prawna na temat podstawy prawne funkcjonowania samorzadu terytorialnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podstawy prawne funkcjonowania samorzadu terytorialnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czym jest informacja publiczna?

  gospodarczych i zawodowych, podmioty reprezentujące zgodnie z odrębnymi przepisami Skarb Państwa, podmioty reprezentujące państwowe osoby prawne albo osoby prawne samorządu terytorialnego (...)

 • Projekt ustawy o rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka

  pogotowia rodzinnego w okresie pozostawania w gotowości przyjęcia dziecka.  Kolejną zmianą w obszarze wynagrodzeń jest zmiana podstawy naliczania. W projekcie wprowadzono pojęcie „podstawy

 • Na jaką pomoc społeczną można liczyć?

  całodobową opiekę. Mieszkanie chronione zapewnia warunki samodzielnego funkcjonowania w środowisku, w integracji ze społecznością lokalną. Mieszkanie chronione może być prowadzone przez każdą (...)

 • Kontrola administracji

  zainteresowane gospodarką finansową samorządu terytorialnego. Stąd potrzebna jest zewnętrzna kontrola działalności finansowej samorządu terytorialnego. 2.   kontrola sądów (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 15 - 16m)

  sankcyjnych, które zgodnie z odrębnymi przepisami podlegają wpłacie do budżetu państwa lub budżetów jednostek samorządu terytorialnego,   54a)  dodatkowej opłaty (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 272 - 344)

  wskazane jako miejsce wykonywania działalności gospodarczej lub jako siedziba kontrolowanego,  b) jest to niezbędne dla ustalenia lub określenia wysokości zobowiązania podatkowego lub podstawy

 • Alternatywne formy wychowania przedszkolnego i inne zmiany w systemie oświaty

  zakresie podstawy programowej wychowania przedszkolnego lub w zakresie wybranej części tej podstawy, prowadzone przez nauczycieli posiadających kwalifikacje określone w odrębnych przepisach. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane