Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  pozarolniczej działalności, ZUS opłaca składki przez okres 3 miesięcy od dnia zaistnienia tych przyczyn. Kiedy budżet państwa sfinansuje składki za nianię? Budżet państwa finansuje składki (...)

 • Czy mogę dobrowolnie ubezpieczyć się w NFZ?

  , a wysokość składki 35,53 zł miesięcznie,Dla wolontariuszy podstawa wymiaru składki wynosi 849 zł, zaś wysokość składki 72,17 zł miesięcznie. Podstawa prawna:Ustawa (...)

 • Czy możesz opłacać składkę na ubezpieczenie zdrowotne dobrowolnie? (stan prawny obowiązujący do dnia 1 października 2004 r.)

  postępowaniu egzekucyjnym w administracji.Ubezpieczony obowiązany jest do wniesienia składki w wysokości 9% podstawy wymiaru składki. Podstawa wymiaru składki zaś stanowi: dla (...)

 • Porada prawna na temat podstawa składki

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podstawa składki, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podstawa wymiaru emerytury

  bezpośrednio rok, w którym zgłosił wniosek o emeryturę, pobierał przez więcej niż 10 lat zasiłek przedemerytalny, podstawę wymiaru emerytury stanowi przeciętna podstawa składki na ubezpieczenia (...)

 • Jak ZUS ustala kwotę wolną od potrąceń i egzekucji?

  części składki: 376,00 zł, część składki na ubezpieczenie zdrowotne odliczona z kwoty zaliczki: 319,69 zł, część składki na ubezpieczenie zdrowotne odliczona ze świadczenia: 51,56 (...)

 • Czy można samodzielnie odprowadzić składki na ZUS?

  podstawa wymiaru składki dla osoby, której przerwa w ubezpieczeniu zdrowotnym i opłacaniu składek wynosi nieprzerwanie powyżej 10 lat.  Podstawę wymiaru stanowi kwota deklarowanego (...)

 • Składki na ZUS a podatki

  Podatkowej Podstawą wymiaru składki zdrowotnej jest przychód pomniejszony o składki: emerytalną, rentową, chorobową. Przy ustalaniu kwoty składki uwzględnia się wynagrodzenie za czas (...)

 • Zmiany podstaw wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne od czerwca 2004 r.

  , ZUS, ubezpieczenia społeczne, wymiar składki, podstawa wymiaru składki na ubezpieczenie społeczne

 • Podstawa wymiaru renty

  rentę, zainteresowany nie był ubezpieczony w Polsce, podstawę wymiaru emerytury lub renty stanowi przeciętna podstawa wymiaru składki na ubezpieczenie społeczne lub ubezpieczenia emerytalne (...)

 • Jak obliczyć kapitał początkowy?

  ubezpieczeniu. Aby obliczyć przeciętną podstawę wymiaru składki na ubezpieczenie społeczne, należy obliczyć stosunek sumy podstawy wymiaru składki w każdym wybranym przez siebie roku do (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane