Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sfałszowanie podpisu na deklaracji

  Byłam akwizytorem funduszu emerytalnego. Udowodniono mi podrobienie podpisu na jednej deklaracji, Jakie konsekwencje z tego powodu mi grożą? Zgodnie z artykułem 270. § 1. Kodeksu Karnego, (...)

 • Odpowiedzialność za odbiór korespondencji

  kogoś, mamy do czynienia z przestępstwem art. 270 kodeksu karnego, który opisuje przestępstwo podrobienia dokumentu. W tym przypadku przepis obejmuje również podrobienie podpisu. Jeśli pismo (...)

 • Ustawa o podpisie elektronicznym (stan prawny aktualny do dnia 1 stycznia 2004 r.)

  podpisu elektronicznego (funkcja ostrzegawcza- proces i forma składania podpisu niosą ze sobą ostrzeżenie, że złożenie podpisu niesie za sobą określone konsekwencje), jest powiązany (...)

 • Porada prawna na temat podrobienie podpisu konsekwencje

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podrobienie podpisu konsekwencje, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podrobienie podpisu.

  , podczas gdy w rzeczywistości tak nie jest. W grę może wchodzić podrobienie całości dokumentu lub tylko jego fragmentu. Podrobieniem będzie więc zarówno podrobienie całego tekstu dokumentu (...)

 • Sfałszowanie podpisu pod dokumentem

  Jakie przestępstwo popełnia ten, kto fałszuje podpis pod dokumentem? Podrobienie podpisu, to czyn kwalifikowany z art. 270 Kodeksu Karnego Zgodnie z § 1 tego przepisu: kto w celu użycia za

 • Gdy strona nie zgadza się z prokuratorem

  siebie odstępach czasu od kwestionowanego podpisu na dokumencie, jednak sąd nie wziął ich pod uwagę. Poza postępowaniem sądowym powód, mając duże wątpliwości co do autentyczności podpisu, (...)

 • Podrobienie podpisu

  Jakie są regulacje karne dotyczące podrobienia podpisu na dokumencie? Podrabianie cudzego podpisu na dokumencie stanowi przestępstwo. Karalne jest nie tylko posługiwanie się dokumentem, na któ

 • Złożenie fałszywego podpisu jest podrobieniem dokumentu

  Przestępstwo materialnego fałszerstwa dokumentu art. 270 § 1 k.k. może być popełnione albo przez podrobienie albo przerobienie dokumentu. W języku polskim przez podrobienie rozumiemy wykonanie

 • Podrobienie podpisu

  W 1999 r. złożyłem do Urzędu Poczty skargę na pracę listonosza, bo został podrobiony mój podpis na zwrotce powiadomienia o sprawie sądowej. Sfałszowanie podpisu zostało stwierdzone przez grafologa. (...)

 • Odmowa złożenia próbki pisma a przeszukanie

  zatrzymać. Dowodem w sprawie o podrobienie podpisu mogą być natomiast inne dokumenty, na których widnieje podpis domniemanego sprawcy. podpis, sfałszowanie, podrobienie, pismo, próbka, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pomocy!!! Podrobienie podpisu! Opinia grafologa

  Temat: podrobienie podpisu kara Pracowałam jako akwizytor mając 22-23 lata, dla firmy energetycznej, w 2011 roku została podpisana umowa ( do jej akceptacji (...)

 • PODROBIENIE PODPISU !!

  Witam. Ostatnio miałam nieciekawą sytuację (uszkodziłam auto pewnego pana). Dostałam od niego pismo, w którym informuje mnie o okresie zapłaty za (...)

 • podrobienie podpisu

  podrobila podpis mamy i wniosla sprawe o uniewaznienie aktu notarialnego celem osiagnięcia korzyści majątkowej co za to grozi i gdzie to zglosićprosze (...)

 • Fałszowanie podpisu

  Witam Co może grozić za podrobienie podpisu członka rodziny na zeznaniu podatkowym? Proszę o szybką odpowiedź. Czy najlepiej się przyznać i zmienić (...)

 • podrabianie podpisu

  Mój mąż podrobił mój podpis i wybrał pieniądze z mojej polisy ubezpieczeniowej.co w tej sytuacji mam zrobić? (xena32) Zabezpieczyć dowody i zgłosić (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane