Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sfałszowanie podpisu na deklaracji

  Byłam akwizytorem funduszu emerytalnego. Udowodniono mi podrobienie podpisu na jednej deklaracji, Jakie konsekwencje z tego powodu mi grożą? Zgodnie z artykułem 270. § 1. Kodeksu Karnego, (...)

 • Odpowiedzialność za odbiór korespondencji

  kogoś, mamy do czynienia z przestępstwem art. 270 kodeksu karnego, który opisuje przestępstwo podrobienia dokumentu. W tym przypadku przepis obejmuje również podrobienie podpisu. Jeśli pismo (...)

 • Ustawa o podpisie elektronicznym (stan prawny aktualny do dnia 1 stycznia 2004 r.)

  podpisu elektronicznego (funkcja ostrzegawcza- proces i forma składania podpisu niosą ze sobą ostrzeżenie, że złożenie podpisu niesie za sobą określone konsekwencje), jest powiązany (...)

 • Opinia prawna na temat podrobienie podpisu konsekwencje

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podrobienie podpisu konsekwencje, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sfałszowanie podpisu pod dokumentem

  Jakie przestępstwo popełnia ten, kto fałszuje podpis pod dokumentem? Podrobienie podpisu, to czyn kwalifikowany z art. 270 Kodeksu Karnego Zgodnie z § 1 tego przepisu: kto w celu użycia za

 • Gdy strona nie zgadza się z prokuratorem

  siebie odstępach czasu od kwestionowanego podpisu na dokumencie, jednak sąd nie wziął ich pod uwagę. Poza postępowaniem sądowym powód, mając duże wątpliwości co do autentyczności podpisu, (...)

 • Podrobienie podpisu

  Jakie są regulacje karne dotyczące podrobienia podpisu na dokumencie? Podrabianie cudzego podpisu na dokumencie stanowi przestępstwo. Karalne jest nie tylko posługiwanie się dokumentem, na któ

 • Złożenie fałszywego podpisu jest podrobieniem dokumentu

  Przestępstwo materialnego fałszerstwa dokumentu art. 270 § 1 k.k. może być popełnione albo przez podrobienie albo przerobienie dokumentu. W języku polskim przez podrobienie rozumiemy wykonanie

 • Podrobienie podpisu

  W 1999 r. złożyłem do Urzędu Poczty skargę na pracę listonosza, bo został podrobiony mój podpis na zwrotce powiadomienia o sprawie sądowej. Sfałszowanie podpisu zostało stwierdzone przez grafologa. (...)

 • Odmowa złożenia próbki pisma a przeszukanie

  zatrzymać. Dowodem w sprawie o podrobienie podpisu mogą być natomiast inne dokumenty, na których widnieje podpis domniemanego sprawcy. podpis, sfałszowanie, podrobienie, pismo, próbka, (...)

 • Uznanie spadkobiercy za osobę niegodną dziedziczenia

  ich skuteczności jest świadomość spadkobiercy. Poprzez przeróbkę lub podrobienie treści testamentu należy uznać każdą jego zmianę, łącznie ze zmianą podpisu spadkodawcy, daty (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pomocy!!! Podrobienie podpisu! Opinia grafologa

  Temat: podrobienie podpisu kara Pracowałam jako akwizytor mając 22-23 lata, dla firmy energetycznej, w 2011 roku została podpisana umowa ( do jej akceptacji (...)

 • PODROBIENIE PODPISU !!

  Witam. Ostatnio miałam nieciekawą sytuację (uszkodziłam auto pewnego pana). Dostałam od niego pismo, w którym informuje mnie o okresie zapłaty za (...)

 • podrobienie podpisu

  podrobila podpis mamy i wniosla sprawe o uniewaznienie aktu notarialnego celem osiagnięcia korzyści majątkowej co za to grozi i gdzie to zglosićprosze (...)

 • Fałszowanie podpisu

  Witam Co może grozić za podrobienie podpisu członka rodziny na zeznaniu podatkowym? Proszę o szybką odpowiedź. Czy najlepiej się przyznać i zmienić (...)

 • podrabianie podpisu

  Mój mąż podrobił mój podpis i wybrał pieniądze z mojej polisy ubezpieczeniowej.co w tej sytuacji mam zrobić? (xena32) Zabezpieczyć dowody i zgłosić (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane