Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Krajowe podróże służbowe żołnierzy

  żołnierz odbywa podróż służbową pojazdem służbowym lub pojazdem niepozostającym w dyspozycji Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, albo gdy nie ponosi kosztów, na których pokrycie przeznaczony (...)

 • Podróż służbowa a czas pracy

  warunek wykonania danego zadania (zadań)." W tym miejscu powstaje pytanie, czy w Pani przypadku podróż do siedziby firmy można zakwalifikować jako podróż typową czy też nie, a to ze względu (...)

 • Diety z tytułu podróży służbowej w firmie transportowej

  przykładowo przewóz towarów do siedziby pracodawcy, udając się w podróż po te towary nie odbywa podróży służbowej. Jeśli jednak kierowca podróżuje, wykonując polecenie pracodawcy, które nie (...)

 • Porada prawna na temat podróż

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podróż, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Usługi hotelowe a koszty

  , że zlecił podróż służbową i odbyta przez pracownika podróż ma związek z prowadzoną działalnością gospodarczą. W związku z tym podatnik ma obowiązek sporządzenia dokumentu, który (...)

 • Zagraniczne podróże służbowe żołnierzy

  gdy żołnierzowi zapewniono bezpłatny nocleg, Jeżeli zagraniczna podróż służbowa trwa ponad 30 dni lub gdy państwem docelowym jest państwo pozaeuropejskie, przełożony może wyrazić zgodę na (...)

 • Czy kierowcom prowadzącym działalność gospodarczą przysługują diety za podróże służbowe?

  urząd skarbowy stwierdził, że wykonywanie czynności kierowcy nie może być uznane za podróż służbową. Zdaniem organu podatkowego za podróż taką można uznać przykładowo wyjazd po zakup (...)

 • Samochód używany w różnych działalnościach

  , amortyzacja, nieodpłatne świadczenia, pojazd, podróż

 • Opóźniona wypłata diety za podróż służbową

  Spółka powinna wypłacić pracownikowi zaliczkę na delegację zagraniczną - podróż służbową pracownika przed jego wyjazdem. Nie zrobiła tego jednak. Pracownik wrócił kilka miesięcy temu do kraju, (...)

 • Delegacja zagraniczna zleceniobiorców

  jako podróż służbowa odnosi sie do stosunku pracy. Natomiast w odniesieniu do dwóch rodzajów umów (zlecenie, dzieło) strony umowy mogą określić, że dzieło ma być wykonane lub zlecenie ma być (...)

 • Diety za podróże zagraniczne kierowców

  została spełniona to mamy do czynienia z podróżą służbową. Zaznaczyć należy, że jeśli nawet nie jest to podróż służbowa pracodawca ma prawo wypłacania diet. Z tytułu podróży, odbywanej (...)

 • Wypłata diety na rzecz wolontariusza

  . fundacja, wolontariat, dieta, podróż

 • Delegacja zagraniczna

  wartości 33 euro za dobę (kwota właściwa dla Republiki Czeskiej).  delegacja, dieta, podróż służbowa, wynagrodzenie, euro

 • Czas spędzony w delegacji a dodatkowe wynagrodzenie

  zasadniczego i dodatku funkcyjnego pracownika. Z samej jednak redakcjitego przepisu wynika, że przyznanie dodatku leży tylko w gestii pracodawcy. Niezależnie od tego,czy podróż służbowa wliczana jest (...)

 • Uprawnienia pracownika związane z podróżą służbową

  w dniu wolnym od pracy, środkiem transportu określonym przez pracodawcę, do miejscowości pobytu stałego lub czasowego i z powrotem. prawo pracy, podróż służbowa, dieta, zwrot kosztów, polecenie

 • Czas przebywania poza siedzibą pracy a czas pracy

  , zgodnie z art. 100 par. 1 k.p. czas pracy, praca, obowiązki, służbowy, dojazd, miejsce, siedziba, wynagrodzenie, podróż, pracodawca, pracownik, zaliczony

 • Podróże służbowe członków zarządu

  dla członka zarządu w przypadku, gdy członek zarządu wyjeżdżający w podróż służbową za granicę nie jest zatrudniony na umowę o pracę. Czy wypłacone ww. kwoty z tytułu wyjazdu w podróż (...)

 • Powrót w porze nocnej

  . Nietypowa podróż służbowa stanowi integralny element wykonywania pracy w ramach tzw. ruchomego miejsca pracy, wobec czego w całości podlega zaliczeniu do czasu pracy (wyrok SN z dnia 23 czerwca 2005 (...)

 • Dochody obcokrajowców osiągnięte poza Polską

  Polska fundacja organizuje szkolenia. W celu pozyskania uczestników, będzie przeprowadzony konkurs dla chętnych. Wszyscy, którzy się zgłoszą i przedstawią rachunek za podróż na miejsce konkursu

 • Kiedy zapłacisz podatek od diety?

  dieta, podróż służbowa, podatek

 • Służbowa podróż zagraniczna

  pracownika z domu a chwilą startu samolotu. podróż służbowa, diety, pracownik, czas podróży, samolot

 • Podróż służbowa a odmowa pracownika

  ;wić wyjazdu w podróż służbową, jednakże pracodawca może to potraktować jako naruszenie obowiązków pracowniczych. praca, pracownik, pracodawca, podróż służbowa, odmowa, naruszenie

 • Stawka diety za podróż służbową

  nabycia protez ortopedycznych, dentystycznych, zakupu okularów. Zwrot kosztów następuje ze środków pracodawcy. Tak więc w interesie pracodawcy leży ubezpieczenie pracownika. delegacja, podróż, (...)

 • Diety zagraniczne - jak rozliczyć delegacje zagraniczne?

  samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej na obszarze kraju oraz poza granicami kraju (Dz.U. poz. 167). dieta, podróż zagraniczna, podróż służbowa, delegacja, (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na wakacjach - pod okiem rodziców Wakacyjna beztroska sprzyja różnego rodzaju zagrożeniom, na które narażone są dzieci i młodzież. Pamiętajmy, że (...)

 • Zwrot za przejazdy taxi pracownika a przychód

  przychodem. taksówka, przychód, pracownik, spółka, podróż służbowa

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane