Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Krajowe podróże służbowe żołnierzy

  żołnierz odbywa podróż służbową pojazdem służbowym lub pojazdem niepozostającym w dyspozycji Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, albo gdy nie ponosi kosztów, na których pokrycie przeznaczony (...)

 • Sposób rozliczania zagranicznych delegacji służbowych

  kosztów leczenia następuje ze środków pracodawcy. Pracownik odbywający podróż służbową otrzymuje zaliczkę w walucie obcej na niezbędne koszty podróży i pobytu poza granicami kraju. Za zgodą (...)

 • Podróż służbowa a czas pracy

  warunek wykonania danego zadania (zadań)." W tym miejscu powstaje pytanie, czy w Pani przypadku podróż do siedziby firmy można zakwalifikować jako podróż typową czy też nie, a to ze względu (...)

 • Porada prawna na temat podróż

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podróż, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Diety z tytułu podróży służbowej w firmie transportowej

  przykładowo przewóz towarów do siedziby pracodawcy, udając się w podróż po te towary nie odbywa podróży służbowej. Jeśli jednak kierowca podróżuje, wykonując polecenie pracodawcy, które nie (...)

 • Usługi hotelowe a koszty

  , że zlecił podróż służbową i odbyta przez pracownika podróż ma związek z prowadzoną działalnością gospodarczą. W związku z tym podatnik ma obowiązek sporządzenia dokumentu, który (...)

 • Zagraniczne podróże służbowe żołnierzy

  gdy żołnierzowi zapewniono bezpłatny nocleg, Jeżeli zagraniczna podróż służbowa trwa ponad 30 dni lub gdy państwem docelowym jest państwo pozaeuropejskie, przełożony może wyrazić zgodę na (...)

 • Czy kierowcom prowadzącym działalność gospodarczą przysługują diety za podróże służbowe?

  urząd skarbowy stwierdził, że wykonywanie czynności kierowcy nie może być uznane za podróż służbową. Zdaniem organu podatkowego za podróż taką można uznać przykładowo wyjazd po zakup (...)

 • Samochód używany w różnych działalnościach

  , amortyzacja, nieodpłatne świadczenia, pojazd, podróż

 • Opóźniona wypłata diety za podróż służbową

  Spółka powinna wypłacić pracownikowi zaliczkę na delegację zagraniczną - podróż służbową pracownika przed jego wyjazdem. Nie zrobiła tego jednak. Pracownik wrócił kilka miesięcy temu do kraju, (...)

 • Delegacja zagraniczna zleceniobiorców

  jako podróż służbowa odnosi sie do stosunku pracy. Natomiast w odniesieniu do dwóch rodzajów umów (zlecenie, dzieło) strony umowy mogą określić, że dzieło ma być wykonane lub zlecenie ma być (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane