Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podpis elektroniczny - co to takiego?

  jednoznaczną informację o tym, kto podpisał dokument.Co daje bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany przy pomocy kwalifikowanego certyfikatu?Bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany przy (...)

 • Z e-podpisem do urzędu, czyli podpis elektroniczny w praktyce

  należy rozumieć przez określenie bezpieczny? Będzie to taki podpis, który: jest w sposób jednoznaczny przypisany do konkretnej osoby fizycznej (bezpieczny podpis elektronicznych ma bowiem (...)

 • Ustawa o podpisie elektronicznym (stan prawny aktualny do dnia 1 stycznia 2004 r.)

  podpis elektroniczny? Zgodnie z definicja ustawową bezpieczny podpis elektroniczny, to podpis elektroniczny, który: jest przyporządkowany wyłącznie do osoby składającej ten podpis (...)

 • Porada prawna na temat podpis

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podpis, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Mija termin zawiadomienia o wyznaczeniu IOD

  ważności certyfikatu rodzaju urządzenia do składania podpisu (czytnik kart usb, token usb lub pcmcia). Jak złożyć podpis kwalifikowany (elektroniczny)?  Krok 1: Wybierz opcję  „Podpis

 • Poręczenie wekslowe

  sam podpis na przedniej stronie wekslu także uważa się za udzielenie poręczenia, wyjąwszy gdy jest to podpis wystawcy lub trasata. Sam podpis na przedniej stronie weksla uważa się za (...)

 • Aby poprzeć wniosek o referendum lokalne, trzeba podać wiele swoich danych

  oderwanie podpisu od danych osobowych podpisującego prowadzące w konsekwencji do przyjęcia, że "prawidłowo złożony podpis" to tylko podpis sensu stricte, czyli "własnoręczny podpis" (...)

 • Zmiany w e-podpisach przyjęte

  oraz pracę administracji publicznej. - Dotychczas jedynym prawnie uregulowanym rodzajem podpisu zaawansowanego w naszym kraju był bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany przy pomocy certyfikatu

 • Podpis pod decyzją skarbową

  wadzie takiej decyzji" (tak: wyrok NSA z dnia 13 marca 1985 r., sygn. SA/Wr 837/84).Podpis nie musi być czytelny, ale musi pozwalać na identyfikację osoby. Pojęcie podpis nie jest pojęciem, (...)

 • Skuteczność podania wniesionego za pomocą faksu

  . III SA/Lu 102/2009 orzekł, że „Podpis jest niezbędnym elementem podania. Podpis wskazuje bowiem osobę wnoszącego i pozwala zidentyfikować, czy podanie pochodzi od podmiotu uprawnionego. (...)

 • Prawidłowe złożenie podpisu

  Czy jeżeli przepis prawa mówi o podpisie to należy rozumieć przez to podpis czytelny? Czy jako podpis czytelny może być traktowana pieczątka imienna i podpis nieczytelny (razem)? Czy (...)

 • Podpis a parafa

  wskazywać jego autora i dane, które go indywidualizują; musi więc zawierać co najmniej nazwisko (pełne) podpisującego. Podpis świadczy jednocześnie o tym, że podpisane oświadczenie woli ma charakter

 • Podpis i pieczątka na złożonej ofercie

  składającego podpis. Nie jest konieczne, aby podpis zawierał pełne imię podpisującego. Uznaje się również, iż podpis nie musi być czytelny. Wystarczające jest aby ciąg znaków (...)

 • Złóż wniosek PIT-WZ, aby rozliczyć PIT-37

  wykorzystywanego w administracji publicznej). Do podpisu wystarczy kod autoryzacyjny wysłany na kanał autoryzacji. kwalifikowany podpis elektroniczny – płatny, elektroniczny podpis, służący (...)

 • Ważność podpisu złożonego za pomocą faksymile

  czynności. Tylko w ściśle określonych przypadkach zamiast własnoręcznego podpisu może występować podpis odbity sposobem mechanicznym. Przykładem są papiery wartościowe na okaziciela, w których (...)

 • Jak sporządzić ważny testament? Kilka uwag o formie

  . Wszelkie rozrządzenia, znajdujące się poniżej podpisu, nie wywołują zamierzonych skutków prawnych. Podpis nie może zatem zostać umiejscowiony na początku testamentu, w treści lub na marginesie (...)

 • Sposoby pokwitowania odbioru świadczenia

  podpis własnoręczny. Pożądane jest, ażeby podpis - niekoniecznie czytelny - został złożony pod treścią pokwitowania. Pokwitowanie z natury rzeczy ma formę pisemną. Nie spełnia warunków (...)

 • Skuteczne zawarcie umowy

  , niezgodnie z wolą podpisanego i na jego szkodę albo takiego dokumentu używa. ubezpieczenie majątkowe, odpowiedzialność cywilna, OC, broker, polisa, zawarcie umowy, podpis

 • Tylko kwalifikowany e-podpis do założenia spółki z o.o.

  oraz do składania wniosku o wpis takiej spółki do Krajowego Rejestru Sądowego będą wymagane kwalifikowany podpis elektroniczny lub podpis potwierdzony profilem zaufanym ePUAP. ##baner## Nowa 

 • Bezpieczny podpis elektroniczny - ostatnie chwile na decyzję

  niezaleganiu w opłacaniu składek w Elektronicznym Urzędzie Podawczym (http://eup.zus.pl/).Zaletą bezpiecznego podpisu jest jego indywidualność i przypisanie do konkretnej osoby. Podpis jest niemożliwy (...)

 • Przed sądem administracyjnym sam podpis elektroniczny nie wystarczy

  2001 r. o podpisie elektronicznym. Dla skuteczności pisma wnoszonego przez stronę drogą elektroniczną konieczne jest późniejsze opatrzenie go własnoręcznym podpisem, bowiem tylko taki podpis

 • Ustawa prawo wekslowe

  się go dokonać; 4) oznaczenie, ile egzemplarzy wekslu przedstawiono i jakie; 5) podpis organu, sporządzającego protest, pieczęć urzędową i numer protestu.Jeżeli trasat zażąda, (...)

 • Podpis a ważność umowy

  Jak powinien być wykonany podpis na egzemplarzu umowy, by umowa była ważna według kodeksu cywilnego? Podpis na egzemplarzu umowy powinien być własnoręczny. Tylko wtedy stanowi (...)

 • Ważność testamentu a podpis

  , testament, podpis

 • Podpis w prawie cywilnym

  prawa cywilnego przyjmuje, iż podpis to językowy znak graficzny, podobnie jak treść oświadczenia woli utrwalony w dokumencie. Skłądający oświadczenie woli stawia ten znak własnoręcznie, co pozwala (...)

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  Przepisy ogólne DZIAŁ I Art. 1. Kodeks postępowania administracyjnego normuje postępowanie: 1) przed organami administracji publicznej w należących do właściwości tych organów sprawach indywidualnych (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Fałszywy podpis na pozwie

  Witam, niedawno miałem sprawę o podwyższenie alimentów. Jednak na pozwie złożonym przez moją żonę, nie widniał jej podpis, tylko najprawdopodobniej (...)

 • Spadek po ojcu dwa lata po jego smierci

  Witam, serdecznie. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ nie wiem co mam robić. Mój ojciec zmarł we wrześniu 2007r. o jego śmierci się dowiedziałam (...)

 • Wyjazd z dzieckiem za granicę

  Czy po wejściu do unii, muszę mieć zgodę ojca mojego dziecka na wyjazd z dzieckiem za granicę. Nie jestem z nim w związku małżeńskim, a niedługo (...)

 • pełnomocnictwo, dyspozycja na wypadek śmierci, apostille

  Witam i na początku bardzo proszę o pomoc. Najpierw może przedstawie swoją sytuacje. Na początku grudnia 2005 roku zostałam upoważniona jednorazowo (...)

 • Prosze pomużcie!!!

  Około rok temu zapisalem sie do portalu internetowego. Wyslalem oswiadczenie ze bede spelnial regulamin. Wtedy ten portal nalezal do jakiejs firmy. Niedawno (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane