Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Metody szacowania dochodu w transakcjach między podmiotami powiązanymi

  zyski dzielone są pomiędzy podmioty powiązane uczestniczące w danej transakcji zgodnie z zasadami, jakie ustaliłyby podmioty niezależne uczestniczące w takiej transakcji; jeżeli suma (...)

 • Podmioty powiązane

  a określonym przez te organy opodatkowuje się stawką 50%.Warto także przeczytać:Które podmioty muszą sporządzać dokumentację cen transferowych?Jakie skutki podatkowe wywołują transakcje (...)

 • Uprzednie porozumienia cenowe (APA)

  jednolity: Dz.U. 2005 r., Nr 8, poz. 60, ze zm.).   Uprzednie porozumienia cenowe, APA, podmioty powiązane, ceny transferowe, ceny transakcyjne

 • Porada prawna na temat podmioty powiązane

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podmioty powiązane, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jakie skutki podatkowe wywołują transakcje powiązane?

  ostatnim czasie władze skarbowe wykazują olbrzymie zainteresowanie cenami transferowymi. Ma to związek przede wszystkim z sytuacją, iż podmioty powiązane mogą kształtować ceny w transakcjach (...)

 • Nabycie niektórych rodzajów usług i praw a koszty

  -podmiotowym. Ma ono zastosowanie: do usług i praw wskazanych w ustawie (art. 15e ust. 1 ustawy o CIT), świadczonych, bezpośrednio lub pośrednio, przez podmioty powiązane z podatnikiem lub podmioty (...)

 • Transakcje z podmiotami powiązanymi

  W celu ograniczenia możliwości „przerzucania dochodów” pomiędzy podatnikami w celu zmniejszenia podatków, ustawodawca wprowadził przepisy nakładające na podmioty powiązane

 • Czy warto zawrzeć porozumienie cenowe w sprawie ustalania cen w transakcjach między podmiotami powiązanymi?

  organizacyjnej i kapitałowej wnioskodawcy oraz podmiotów z nim powiązanych, które są stroną transakcji, oraz opisu stosowanych przez podmioty powiązane zasad rachunkowości finansowej;  dokumentów (...)

 • Podmioty powiązane w rozumieniu KSH

  bezpośrednio co najmniej 20% udziałów albo akcji w innej spółce kapitałowej”.   podmioty, powiązane, rozumienie, spółek, handlowych, kodeks

 • Podmioty powiązane w zamówieniach publicznych

  Czy sprawowanie nadzoru nad organem zarządzającym, o czym mowa w art. 129 ust. 1 pkt 2) może również odnosić się do pośredniego sprawowania nadzoru nad organem zarządzającym w podmiocie, któremu zamawiający (...)

 • Prawo bankowe

  może mieć istotny wpływ na pogorszenie się sytuacji finansowej jednego z podmiotów, 16) podmioty powiązane kapitałowo lub organizacyjnie - co najmniej dwa podmioty, z których przynajmniej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane