Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podleganie ubezpieczeniu chorobowemu

  przypadku ubezpieczenia chorobowego lista tych podmiotów jest jednak znacznie krótsza. Kto podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu chorobowemu? Obowiązkowemu ubezpieczeniu chorobowemu (...)

 • Wynagrodzenie za czas choroby w okresie wypowiedzenia - opinia prawna

  przysługuje takiemu ubezpieczonemu, który stał się niezdolny do pracy z powodu choroby w czasie trwania ubezpieczenia chorobowego. Zatem podleganie ubezpieczeniu chorobowemu jest generalnie (...)

 • Wyliczenie zasiłku chorobowego

  Czy podleganie ubezpieczeniu chorobowemu w niepełnym miesiącu kalendarzowym wpływa na wymiar zasiłku? Zgodnie z art. 50 ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego (...)

 • Porada prawna na temat podleganie ubezpieczeniu chorobowemu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podleganie ubezpieczeniu chorobowemu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zgłoszenie do ubezpieczenia w trakcie miesiąca

  za miesiąc, w którym osoba ta zaczęła podlegać ubezpieczeniu chorobowemu, została wykazana składka proporcjonalnie do liczby dni podlegania temu ubezpieczeniu, to znaczy od dnia zgłoszenia (...)

 • Podleganie obowiązkowemu ubezpieczeniu społecznemu

  znajdują przepisy art. 11 i 12: Art. 11. 1. Obowiązkowo ubezpieczeniu chorobowemu podlegają osoby wymienione w art. 6 ust. 1 pkt 1, 3 i 12. 2. Dobrowolnie ubezpieczeniu chorobowemu (...)

 • Składki emeryta prowadzącego działalność lub będącego pracownikiem – opinia prawna

  ustawy pracownicy podlegają też obowiązkowo ubezpieczeniu chorobowemu i wypadkowemu.W przypadku podjęcia pracy przez emeryta konieczne będzie też opłacanie z tego tytułu składki na ubezpieczenie (...)

 • Przejście na KRUS osoby prowadzącej działalność

  gospodarczej bez utraty ubezpieczenia w KRUS, jednakże jest to informacja raczej na przyszłość, gdyż warunkiem jest podleganie ubezpieczeniu społecznemu rolników przez trzy lata przed (...)

 • ZUS zakwestionował wpłacone przeze mnie podwyższone składki

  prowadząca pozarolniczą działalność gospodarczą podlega ubezpieczeniu chorobowemu na zasadzie dobrowolności, a objęcie tym ubezpieczeniem realizuje się poprzez zgłoszenie stosownego wniosku. (...)

 • KRUS czy ZUS - opinia prawna

  . Ubezpieczeniom rolniczym można podlegać obowiązkowo lub na wniosek. Zgodnie z art. 7 ustawy o ubezpieczeniu rolników, ubezpieczeniu wypadkowemu, chorobowemu i macierzyńskiemu podlega (...)

 • Podmioty podlegające ubezpieczeniom społecznym

  rentowemu oraz wypadkowemu, natomiast nie podlega ubezpieczeniu chorobowemu ani obowiązkowo ani na zasadzie dobrowolności. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Czy dostanę zasiłek chorobowy?

  Moja siostra Została zatrudniona 2 tygodnie temu, miałam wypadek w pracy, a mianowicie została uderzona jedną częścią takiej potężnej maszyny, (...)

 • Świadczenie rehabilitacyjne

  Uległem wypadkowi w pracy,jestem na zwolnieniu lekarskim już 9 miesięcy,do tej pory nie odzyskałem w pełni zdrowia i jestem zmuszony przejść na (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Kto zwraca koszty leczenia

  Dziennik ustaw z 1975r. i z 1983r nie określa ktoc ma zwrócić koszty leczenia. Są to przepisy ogóle.A więc kto zwraca i na jakiej podstawie koszty (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane