Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakie podejrzany ma prawa?

  postępowania przygotowawczego podejrzany ma prawo do końcowego zaznajomienia z materiałami postępowania przygotowawczego oraz do przejrzenia akt. W czynnościach tych ma prawo brać udział jego obrońca. (...)

 • Jakie są prawa i obowiązki podejrzanego w postępowaniu karnym?

  (t.j. Dz.U. z 2016 r., poz. 1259, z późn. zm.). prawa, obowiązki, oskarżony, sąd karny, prokurator, podejrzany, postępowanie karne, przestępca, prawo do obrony, obrońca

 • III - Kodeks postępowania karnego - Środki przymusu. Postępowanie przygotowawcze

  . Podejrzany i jego obrońca oraz pokrzywdzony i jego pełnomocnik mogą składać wnioski o dokonanie czynności śledztwa. § 2. Stronie, która złożyła wniosek, oraz jej obrońcy lub pełnomocnikowi (...)

 • Porada prawna na temat podejrzany

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podejrzany, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Stawiennictwo na wezwanie

  podejrzany są stronami. Zatem jest Pan albo pokrzywdzonym albo podejrzanym. Skoro przekreślono podejrzany więc jest Pan pokrzywdzonym. W postępowaniu przygotowawczym tyko te osoby są stronami. (...)

 • Zmiana zarzutu po odczytaniu go podejrzanemu

  wydanie postanowienia o zamknięciu dochodzenia, chyba że podejrzany jest zatrzymany lub tymczasowo aresztowany.   Z opisu sytuacji nie wynika, by zarzuty faktycznie zostały zmienione, czyn nadal

 • Zażalenie do prokuratury

  skutkuje jedynie tym, że pisma uważa się za skutecznie doręczone. Chyba, że podejrzany faktycznie mieszka w innym miejscu, a nie dokonał obowiązku meldunkowego, wtedy mamy do czynienia z wykroczeniem. (...)

 • Wyjaśnienia podejrzanego i jego małżonka

  obrońca nie stawi się na przesłuchanie, można dalej toczyć postępowanie. Nie oznacza to jednak, że podejrzany może być przesłuchany jedynie w obecności obrońcy. Podejrzany może również (...)

 • Dobrowolne poddanie się karze

  zakończenia pierwszego przesłuchania w sprawie. Ale winno to nastąpić do czasu sporządzenia aktu oskarżenia przez prokuratora i wniesienia go do sądu. W sytuacji, gdy podejrzany nie zdecydował się (...)

 • Dobrowolne poddanie się karze

  jedyne przestępstwo podejrzanego, oskarżonego, stopień społecznej szkodliwości czynu nie jest wysoki kara grzywny byłaby najkorzystniejszym rozwiązaniem. Zwłaszcza, gdy podejrzany, oskarżony jest (...)

 • Na jaką ochronę mogą liczyć świadkowie koronni?

  ;podejrzany, który spełnił łącznie warunki, że:do chwili wniesienia aktu oskarżenia do sądu jako podejrzany w swoich wyjaśnieniach: przekazał organowi prowadzącemu postępowanie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane