Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obowiązki pracodawcy względem pracowników pracujących przy monitorach ekranowych

  czasu pracy. Ustawodawca nie posłużył się więc sztywnymi limitami godzin pracy przy komputerze, ale stosunkiem godzin pracy przy komputerze do ogólnego czasu świadczenia pracy. Przykład: Do

 • Koordynacja świadczeń z tytułu bezrobocia w ramach UE

  poszukiwania pracy za granicą. Jakie warunki należy spełnić, aby transferować zasiłek dla bezrobotnych? Jeżeli w Polsce masz prawo do zasiłku dla bezrobotnych, należy ci się on także podczas (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  wynagrodzenie cudzoziemca, wymiar czasu pracy albo liczbę godzin pracy w tygodniu lub miesiącu, rodzaj umowy będącej podstawą wykonywania pracy oraz okres ważności zezwolenia. Jeżeli (...)

 • Porada prawna na temat podczas pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podczas pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Organizacja stanowisk pracy

  minimalnych wymagań dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy w zakresie użytkowania maszyn przez pracowników podczas pracy. Maszyny i inne urządzenia techniczne Pracodawca jest (...)

 • Pracodawcy już znają szczegółowe zasady szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy

  rodzaju wykonywanej pracy, szkolenia, w tym przekazać mu informacje i instrukcje dotyczące zajmowanego stanowiska pracy lub wykonywanej pracy. W razie wykonywania pracy na terenie (...)

 • Pochwycony przez frezarkę

  nieosłoniętymi elementami wirującymi, operowanie dłonią w strefie niebezpiecznej podczas pracy maszyny, nieprecyzyjną instrukcję bhp nie zabraniającą pracy w rękawicach oraz manipulowanie (...)

 • Przerwa podczas pracy przy komputerze

  Czy istnieją ograniczenia czasu pracy związane z pracą przy komputerach? Czas pracy nie może więc przekraczać 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w pięciodniowym tygodniu pracy (...)

 • Dla kogo zasiłek wyrównawczy?

  pracy, podstawę wymiaru zasiłku stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie ustalone dla nowego wymiaru czasu pracy. Zasada ta jest stosowana w przypadku, gdy zmiana wymiaru czasu pracy (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  zezwolenia na pracę sezonową w celu kontynuacji pracy sezonowej przez cudzoziemca na rzecz tego samego podmiotu powierzającego wykonywanie pracy cudzoziemcowi lub wykonywania pracy sezonowej (...)

 • Kontrola pracownika przebywającego na chorobowym przez pracodawcę

  razie choroby i macierzyństwa (Dz. U. Nr 60, poz. 636 z późn. zm.), a więc wykonywania pracy zarobkowej w okresie orzeczonej niezdolności do pracy lub wykorzystywania zwolnienia od (...)

 • Grupowa organizacja pracy - Stan prawny do 31 grudnia 2003 r.

  staje się w pewnym sensie odrębnym podmiotem praw. Stosunki pracy pracowników będących członkami takiej grupy, brygady, zespołu są regulowane przepisami prawa pracy, które odnoszą się do (...)

 • Ustawa o czasie pracy kierowców

  okresy rozliczeniowe czasu pracy ustala się w układzie zbiorowym pracy lub w regulaminie pracy albo w obwieszczeniu, jeżeli pracodawca nie jest objęty układem zbiorowym (...)

 • Jak ustalić pracownikom czas pracy?

  , zasady polecania i rekompensowania pracownikom pracy nadliczbowej, zasady rekompensowania pracy w dni wolne od pracy wynikające z rozkładu czasu pracy w przeciętnie pięciodniowym (...)

 • Zmiany w BHP

  szczególności przez odpowiednie projektowanie i organizowanie stanowisk pracy, dobór maszyn i innych urządzeń technicznych oraz narzędzi pracy, a także metod produkcji i pracy - z uwzględnieniem (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  troje dzieci podczas jednego porodu, 35 tygodni (245 dni) - gdy urodzi czworo dzieci podczas jednego porodu, 37 tygodni (259 dni) - gdy urodzi pięcioro i więcej dzieci podczas jednego porodu. Może (...)

 • Okulary korekcyjne dla pracowników

  okularów korekcyjnych podczas pracy na wysokości. Odnośnie zaś okularów korekcyjnych używanych podczas pracy przy komputerze, kwestię tę reguluje rozporządzenie ministra pracy (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  również pod bezpłatnym numerem telefonu 800 100 100.  Bezpieczeństwo podczas rolniczych prac polowych Każdego lata podczas rolniczych prac polowych odnotowywane są wypadki, których

 • Zastrzeżenia dot. rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o służbie medycyny pracy

  . Zakres ten określony jest głównie w Kodeksie pracy. Ustawa o służbie medycyny pracy uchwalona została w celu stworzenia ram prawnych działania jednostek medycyny pracy poszczególnych (...)

 • Zaliczenie wydatków na okulary w koszty podatkowe

  . Z § 8 ust. 1 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej, z dnia 1 grudnia 1998 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe (Dz. U. z 1998 (...)

 • Świadczenia z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych

  wypadkiem w drodze do pracy lub z pracy. Pojęcie wypadku przy pracy Za wypadek przy pracy uważa się nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, powodujące uraz lub śmierć, (...)

 • Faktura za okulary dla pracownika

  podczas pracy przy obsłudze monitora ekranowego. Z powyższego wynika, że jeżeli pracownik, który został skierowany przez pracodawcę na profilaktyczne badania lekarskie, otrzymał zaświadczenie (...)

 • Wypadek przy pracy świadczonej w umowie zlecenie

  ubezpieczonego lub rencisty uprawnionego do renty z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej; „dodatek do renty rodzinnej” - dla sieroty zupełnej; dodatek pielęgnacyjny; pokrycie

 • Świadczenia wynikające z wypadku przy pracy - opinia prawna

  rokowań odzyskania zdolności do pracy. Okresową niezdolność do pracy orzeka się, jeżeli według wiedzy medycznej istnieją rokowania odzyskania zdolności do pracy. Zachowanie zdolności (...)

 • Urlop bezpłatny - kiedy można wziąć urlop bezpłatny i na jakich zasadach?

  wynikające ze stosunku pracy, z wyjątkiem prawa do wynagrodzenia); urlop udzielany osobie skierowanej do pracy przy zwalczaniu epidemii (okres urlopu bezpłatnego zalicza się do okresu pracy, (...)

 • Zwrot pieniędzy za okulary korekcyjne pracownika

  przeprowadzonych w ramach profilaktycznej opieki zdrowotnej wykażą potrzebę ich stosowania podczas pracy przy obsłudze monitora ekranowego. praca, bezpieczeństwo i higiena pracy, bhp, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie

  Tydzień temu miałem wypadek przy pracy. Rana cięta podczas pracy fizycznej, wezwano ambulans i miałem szytego kciuka lewej ręki. Lekarz wypisał L4. (...)

 • wypadek podczas pracy

  witam Mam ogromny problem, parę dni temu spadłam ze schodów w pracy skręciłam nogę. Niestety mój pracodawca nie uznał tego jako wypadku podczas (...)

 • wypadek podczas pracy czy nie??

  witam, miałem wypadek w pracy, poślizgnąłem się na schodach i skręciłem kostkę. Pracodawca twierdzi, że nie jest to wypadek podczas pracy. Ja (...)

 • wypadek przy pracy-czy należy mi się odszkodowanie

  Jakiś czas temu wykonując obowiązki zawodowe spadłam ze schodów i skręciłam nogę w stawie kolanowy. Na razie nie stwierdzono poważnego uszkodzenia (...)

 • wypadek podczas pracy na czarno

  witam, ni wiem co powinienem zrobić, wypadek był na wakacjach i w szpitalu został zgłoszony ze miał miejsce w domu, czy mogę coś wymagać od pracodawcy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane