Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rejestracja VAT dla transakcji krajowych

  -2/443-16/18830/06/DP): „Z wniosku z dnia 28.03.2006r. wynika, że Podatnik w dniu 13.03.2006r. złożył w tut. urzędzie skarbowym zgłoszenie rejestracyjne VAT-R (zarejestrował się jako (...)

 • VAT a nieruchomość kupiona jako osoba fizyczna

  podzielone co do możliwości odliczenia VAT naliczonego od nieruchomości zakupionej przed zarejestrowaniem się jako podatnik VAT czynny (VAT-R): a) Organy podatkowe często wiążą (...)

 • Obowiązek posługiwania się NIP-em z prefiksem PL

  ;Podatnik zarejestrowany jako podatnik VAT czynny jest obowiązany umieszczać numer identyfikacji podatkowej na fakturach oraz w ofertach.”  Obowiązek wynikający ze wskazanego (...)

 • Opinia prawna na temat podatnik vat czynny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podatnik vat czynny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Faktury dla specyficznych kontrahentów

  zarejestrowany jako podatnik VAT czynny nabywający produkty rolne od rolnika ryczałtowego (czyli nabywca) wystawia w dwóch egzemplarzach fakturę VAT-RR. Oryginał faktury jest przekazywany (...)

 • Faktura od podatnika niezarejestrowanego

  VAT czynny. Co prawda, po przekroczeniu kwoty uprawniającej do zwolnienia – dany podmiot traci to uprawnie oraz powstaje u niego obowiązek podatkowy (powinien odprowadzić podatek VAT), (...)

 • Zwrot naliczonego podatku VAT

  jedynie tzw. podatnikom VAT czynnym. Z pytania nie wynika czy podmiot gospodarczy, o którym mowa, jest podatnikiem zarejestrowanym jako podatnik VAT czynny czy też nie (obowiązku (...)

 • Zasady wystawiania FV przez zagraniczną firmę

  zarejestrowana w Polsce jako podatnik VAT czynny, nawet jeżeli w kraju nie posiadająca siedziby, ani stałego miejsca prowadzenia działalności. W odniesieniu do takiego podatnika zastosowanie (...)

 • Zmiana-z podatnika zwolnionego na czynnego

  . Typowym przykładem jest właśnie sytuacja podatnika zwolnionego podmiotowo, który dokona rejestracji jako podatnik VAT czynny. W takim przypadku możliwość odzyskania podatku rozłożona (...)

 • Fakturowanie przez spółdzielnię mieszkaniową

  trwałym spółki cywilnej. Czy w tej sytuacji ma zastosowanie art. 87 Ordynacji podatkowej? Zależy to od statusu spółdzielni. Jeśli spółdzielnia jest zarejestrowana jako podatnik VAT czynny, (...)

 • Brak rejestracji VAT-R/UE dla WDT a stawka 0%

  pozycji 4: „Rejestracja podatników VAT UE” należy zaznaczyć kwadrat pierwszy o treści: podatnik podlegający obowiązkowi rejestracji jako podatnik VAT czynny (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • VAT a sprzedaż z Polski do Szewcji?

  Witam! Mam pytanie, jak rozwiązać kwestię podatku VAT w następującej sytuacji: I wersja sp. z o.o. (czynny podatnik VAT) II wersja osoba fizyczna (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • rozliczeni podatku

  Mam takie pytanie, rejestruję się teraz jako czynny podatnik, wcześniej korzystałem z zwolnienia z VAT, czy mogę w jakiś sposób odliczyć VAT za (...)

 • płatnik VAT - jak załatwić ?

  Witam, mam pytanie rozpoczynam działalność gospodarczą i chcę być płatnikime VAT, jakie należy załatwić dokumenty? Należy zarejestrować się (...)

 • Niezłożone deklaracje vat-7 ... będą kłopoty ??

  Witam No i chyba mam problem w styczniu 2007 wyslalem deklaracje pit-5 i vat-7 do urzedu skarbowego Pozniej dowiedzialem sie ze pit-5 nietrzeba wysylac (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane