Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  Podatnik A (podatnik VAT czynny) na podstawie umowy zawartej z inwestorem jest generalnym wykonawcą inwestycji budowy elektrowni węglowej. Elektrownia ta będzie wyposażona w nowoczesny (...)

 • Rejestracja VAT dla transakcji krajowych

  -2/443-16/18830/06/DP): „Z wniosku z dnia 28.03.2006r. wynika, że Podatnik w dniu 13.03.2006r. złożył w tut. urzędzie skarbowym zgłoszenie rejestracyjne VAT-R (zarejestrował się jako (...)

 • Jak należy składać deklaracje VAT?

  podatku naliczonego. ##baner## Kiedy mają zastosowanie szczególne zasady składania deklaracji VAT? Podatnicy VAT, inni niż zarejestrowani jako podatnicy VAT czynni i osoby prawne (...)

 • Porada prawna na temat podatnik vat czynny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podatnik vat czynny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • VAT a nieruchomość kupiona jako osoba fizyczna

  podzielone co do możliwości odliczenia VAT naliczonego od nieruchomości zakupionej przed zarejestrowaniem się jako podatnik VAT czynny (VAT-R): a) Organy podatkowe często wiążą (...)

 • Należyta staranność w VAT

  kontrahent jest zarejestrowany jako podatnik VAT czynny przez usługę „Sprawdzenie statusu podmiotu VAT" na Portalu Podatkowym lub przez złożenie wniosku do właściwego (...)

 • Obowiązek posługiwania się NIP-em z prefiksem PL

  ;Podatnik zarejestrowany jako podatnik VAT czynny jest obowiązany umieszczać numer identyfikacji podatkowej na fakturach oraz w ofertach.”  Obowiązek wynikający ze wskazanego (...)

 • Faktury dla specyficznych kontrahentów

  zarejestrowany jako podatnik VAT czynny nabywający produkty rolne od rolnika ryczałtowego (czyli nabywca) wystawia w dwóch egzemplarzach fakturę VAT-RR. Oryginał faktury jest przekazywany (...)

 • Zasady wystawiania FV przez zagraniczną firmę

  zarejestrowana w Polsce jako podatnik VAT czynny, nawet jeżeli w kraju nie posiadająca siedziby, ani stałego miejsca prowadzenia działalności. W odniesieniu do takiego podatnika zastosowanie (...)

 • Brak rejestracji VAT-R/UE dla WDT a stawka 0%

  pozycji 4: „Rejestracja podatników VAT UE” należy zaznaczyć kwadrat pierwszy o treści: podatnik podlegający obowiązkowi rejestracji jako podatnik VAT czynny (...)

 • Podatnik czynny VAT

  VAT składając deklarację VAT-R? Podatnik wykonujący jedynie czynności zwolnione z VAT nie musi być zarejestrowany jako podatnik VAT czynny i może korzystać (...)

 • Transakcje wewnątrzwspólnotowe w VAT

  wewnątrzwspólnotowej z państwa członkowskiego dostawcy do państwa członkowskiego nabywcy. Kto może zarejestrować się jako podatnik VAT UE? Zarejestrować się jako podatnik VAT (...)

 • Podatek VAT od WNT

  Luksemburga przez dokonującego dostawy, nabywcę towarów lub na ich rzecz, to mamy do czynienia z wewnątrzwspólnotowym nabyciem towarów. Podatnik VAT zarejestrowany jako podatnik VAT (...)

 • Prawo do odliczenia VAT z faktur otrzymanych przed rejestracją dla celów VAT

  art. 88 ust. 4 ustawy o VAT wyklucza prawo odliczania podatku naliczonego podatnikowi niezarejestrowanemu jako podatnik VAT czynny, uzyskuje on uprawnienie do odliczenia podatku naliczonego (...)

 • Faktury VAT wystawiane przez podatnika stosującego metodę kasową

  się do wystawiania faktur VAT. Jeśli jest on zarejestrowany jako "podatnik VAT czynny', jest zatem zobowiązany wystawić fakturę stwierdzającą w szczególności: dokonanie sprzedaży, (...)

 • Kto może wystawiać faktury VAT, faktury elektroniczne, a kto rachunki?

  , faktury VAT, faktury elektroniczne, rachunki uproszczone, podatnik VAT czynny, podatnicy zwolnieni, faktury wystawiane w formie elektronicznej, e-faktury

 • Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w VAT

  rzecz podatnika zarejestrowanego jako podatnik VAT czynny, z dniem otrzymania całości lub części zapłaty, nie później niż 180. dnia, licząc od dnia wydania towaru lub wykonania (...)

 • Potwierdzenie rejestracji VAT kontrahenta

  art. 97 ustawy o VAT. podatnik VAT, rejestracja VAT, NIP, faktura VAT, zaświadczenia, koszty uzyskania przychodów

 • Rezygnacja z VAT

  stycznia 2011 r.? Po jakiej cenie robię inwenturę dla celów podatku VAT przy rezygnacji z VAT? Zgodnie z art. 113 ust. 11 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT) podatnik, (...)

 • Sprzedaż przez internet a podatki

  roku 200 000 zł. Wraz przekroczeniem kwoty limitu sprzedaży, podmiot dokonujący takich czynności ma obowiązek zarejestrować się jako podatnik VAT czynny, a każda transakcja podlega (...)

 • Odliczenia związane z nabyciem samochodów

  ? Zakładając, że sprzedaż samochodu dokonywana jest przez podatnika uprawnionego do wystawiania faktur (a więc podatnika zarejestrowanego jako podatnik VAT czynny) wskazać należy, że (...)

 • Przedstawicielstwo podatkowe prostsze do ustanowienia

  podatnik VAT czynny (a w przypadku WDT jako podatnik VAT UE), przez ostatnie 24 miesiące nie zalegał z wpłatami poszczególnych podatków stanowiących dochód budżetu państwa, (...)

 • Kto i kiedy musi rozliczać VAT?

  podatnik VAT czynny i do świadczonych usług (lub dostarczanych towarów) doliczać VAT. Warto jednak zastanowić się czy jest to faktycznie rozwiązanie korzystne. Trzeba bowiem pamiętać, (...)

 • Wystawianie faktur po 1 maja 2004 r.

  dostawy nowego środka transportu (czy jest to podatnik VAT czynny, podatnik VAT zwolniony czy też osoba niebędąca w ogóle podatnikiem VAT).Jakie czynności należy (...)

 • Termin zgłoszenia zaprzestania działalności

  złożenia do urzędu skarbowego VAT-Z? Czy można złożyć w tym przypadku 25 grudnia wraz z ostatnią deklaracją VAT-7? Zgodnie z art. 96 ust. 6 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), (...)

 • Zwrot VAT przy braku sprzedaży

  zakupy z marca 2007 r., skoro w grudniu 2007 r. i kolejnych miesiącach pojawiła się sprzedaż opodatkowana VAT? Czy zwrot VAT przez US może się przedawnić? Czy Spółka powinna upomnieć się (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • VAT a sprzedaż z Polski do Szewcji?

  Witam! Mam pytanie, jak rozwiązać kwestię podatku VAT w następującej sytuacji: I wersja sp. z o.o. (czynny podatnik VAT) II wersja osoba fizyczna (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • rozliczeni podatku

  Mam takie pytanie, rejestruję się teraz jako czynny podatnik, wcześniej korzystałem z zwolnienia z VAT, czy mogę w jakiś sposób odliczyć VAT za (...)

 • płatnik VAT - jak załatwić ?

  Witam, mam pytanie rozpoczynam działalność gospodarczą i chcę być płatnikime VAT, jakie należy załatwić dokumenty? Należy zarejestrować się (...)

 • Niezłożone deklaracje vat-7 ... będą kłopoty ??

  Witam No i chyba mam problem w styczniu 2007 wyslalem deklaracje pit-5 i vat-7 do urzedu skarbowego Pozniej dowiedzialem sie ze pit-5 nietrzeba wysylac (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane