Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Państwo bezradne wobec oszustów podatkowych. Oto raport NIK

  postępowań odwoławczych. W urzędach kontroli skarbowej decyzje uchylone stanowiły 15,1 proc. decyzji wydanych w 2011 r., 19,6 proc. w 2012 r. oraz 20,7 proc. w I półroczu (...)

 • Niebezpieczne kryptowaluty

  ;w zgromadzonych w wirtualnej „walucie” w Polsce będzie postępowanie karne, bowiem żadne polskie instytucje ochrony inwestorów czy konsumentów (Urząd (...)

 • Kwota wolna od podatku w 2011 roku

  378,98 zł podatku. Podatki 2011 - czytaj o zmianach na Money.pl Przykład 2 Zarobiliśmy w ciągu roku 2.900 zł. Aby obliczyć podatek dochód mnożymy przez 18 procent. Wynikiem jest (...)

 • Porada prawna na temat podatki w 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podatki w 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zezwolenie cudzoziemcowi prowadzącemu działalność gospodarczą na zamieszkanie na czas oznaczony na terytorium RP

  świadomie zwiększa koszty prowadzonej działalności w celu zmniejszenia wysokości odprowadzanych podatków. Postępowanie takie pozostając w zgodzie z przepisami podatkowymi może (...)

 • Zmiany podatkowe na 2019 r.

  zmian dotyczących samochodów osobowych wykorzystywanych w prowadzonej działalności, uchyleniu obowiązków informacyjnych i ewidencyjnych w zakresie ryczałtu od przychodów

 • PIT 2011: Zmiany w ulgach podatkowych

  ;wnież przelewy bankowe na konta operatorów. Oczywiście faktura nadal będzie honorowana. Ponadto wypełniając PIT za 2011 rok możemy w końcu odliczyć ulgę internetową, gdy korzystamy (...)

 • Uprawnienia osób niepełnosprawnych

  stanowiących jednostek samorządu terytorialnego, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast gwarantuje wyborcom niepełnosprawnym ustawa z dnia 5 stycznia 2011 (...)

 • Które firmy stracą na zmianach w VAT?

  przedstawione w kwocie brutto. Niestety tracące na długoterminowych umowach firmy będą musiały zdać się przy renegocjacji na dobrą wolę kontrahentów. Zmiany w VAT 2011 (...)

 • PIT 2010: wspólne rozliczenie z małżonkiem

  związek małżeński przed rozpoczęciem roku podatkowego, a jego małżonek zmarł w trakcie roku podatkowego, pozostawał w związku małżeńskim przez cały rok podatkowy, a jego małżonek zmarł (...)

 • Praca w zjednoczonej Europie

  to, że tam płacimy podatki (według miejscowych stawek) i składki na ubezpieczenie emerytalne i zdrowotne. W zamian za to, mieszkając w np. w Finlandii, korzystamy na równych prawach (...)

 • Mikrorachunek podatkowy od 1 stycznia

  na dotychczasowych zasadach, czyli na rachunki podatkowe urzędów skarbowych, zgodnie z obwieszczeniem ws. wykazu rachunków bankowych urzędów skarbowych (będzie opublikowane (...)

 • Formularze PIT 2011. Sprawdź zmiany

  ze stawek ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Chodzi o stawkę 20 proc., która została zlikwidowana ustawą o ochronie praw lokatorów z grudnia 2009 roku. Z PIT-28A zniknie

 • PIT 2011. Jak poprawić błędy w rozliczeniu?

  były nieprawidłowe. Do korekty dołączamy też uzasadnienie. Trzeba w nim wyjaśnić, co zmieniamy w deklaracji i dlaczego. Takie pismo może mieć dowolną formę. - Korektę można złożyć (...)

 • Fiskus może zabezpieczyć zapłatę podatku przed terminem jego płatności

  obawa niewykonania zobowiązania, co w konsekwencji stanowi przesłankę ustanowienia zabezpieczenia (wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 16 listopada 2011 r., sygn. akt I SA/ Bd 724/11). Tax Care (...)

 • Rząd pozwolił krócej trzymać paragony

  rejestrujące oraz warunków ich stosowania (Dz.U. z 7 lipca 2011 Nr 140 poz. 818). Dariusz Madejski, e-prawnik.pl paragon, kasa fiskalna, podatki, firma, kopie paragonów

 • PIT 2011. Jaka kara za spóźnione rozliczenie?

  W najlepszym razie zapłacisz mandat do 3 tys. złotych. Gdy sprawa trafi do sądu, grzywna będzie dużo wyższa. W poniedziałek 30 kwietnia mija ostateczny termin na złożenie PIT za 2011 (...)

 • Sprzedaż zdalna w przepisach UE

  względów higienicznych, produktów wykonanych na miarę, opracowanych zgodnie z wymogami technicznymi przedstawionymi przez klienta bądź w oczywisty sposób dostosowanych (...)

 • Dojeżdżasz do pracy z innego miasta? Płać niższy podatek

  urzędów skarbowych. Przykładowo fiskus w Gdańsku uznał, że ustawodawca umożliwia uwzględnienie przez podatnika w rocznym zeznaniu podatkowym kosztów faktycznie poniesionych, (...)

 • Sukcesja firm jednoosobowych

  . przedsiębiorców, którzy ukończyli 65 rok życia. Rozwiązanie powstało w efekcie sygnałów zgłaszanych nam przez przedsiębiorców. Generacja obecnie (...)

 • Opodatkowanie stron umowy leasingu

  korzystającego w podstawowym okresie umowy z tytułu używania środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych. Kosztem uzyskania przychodów korzystającego są (...)

 • Obrót wewnątrzwspólnotowy w VAT - podstawowe pojęcia

  ekonomiczny ciężar podatku, pomimo tej „neutralności”. Będzie tak w przypadku nabycia samochodów dla potrzeb działalności, a także w sytuacji wykorzystywania towarów (...)

 • Spółka jawna - poznaj zasady funkcjonowania spółki jawnej

  zakresu zwykłych czynności, to jeśli jednak przed załatwieniem takiej sprawy choćby jeden ze wspólników zgłosi sprzeciw - potrzebna będzie uchwała w tej sprawie. Jeżeli w (...)

 • Przedsiębiorca rozliczy podatki bez wizyty w urzędzie

  podpisu kwalifikowanego, co oznacza ponad 100-proc. przyrost w porównaniu z rokiem 2011). Chociaż zmiany te nie oznaczają, że bezpieczny podpis elektroniczny nie będzie już przedsiębiorcom (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  adresy tych osób. Zgłoszenia należy dokonać w terminie wyznaczonym do dokonania pierwszej wpłaty, a w razie zmiany osoby wyznaczonej - w terminie 14 dni od dnia, w którym wyznaczono (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  systemów zabezpieczenia społecznego w stosunku do pracowników najemnych, osób prowadzących działalność na własny rachunek oraz do członków ich rodzin (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • skala podatkowa 2011

  Witam Jaka sklala podatkwoa w roku 2011?Jakie zmiany?Z góry dziękuję za informacje polecam przydatną tabelę z informacjami dotyczącymi skali podatkowej (...)

 • ustawa o vat 2011 tekst jednolity pdf

  Witam Mam takie pytanie gdzie moge odszukac w internecie w pliku pdf ustawy o VAT 2011?Będę bardzi wdzięczna za wszelkie wskazówki polecam przydatny (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane