Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  o rachunkowości. Zaliczki na podatek dochodowy Jeżeli rozliczasz podatek na zasadach ogólnych, masz obowiązek wpłacać zaliczki na podatek dochodowy co miesiąc, do 20. dnia miesiąca

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  . Podatnicy, o których mowa w art. 31, 33, 34 i 35, jeżeli osiągają inne dochody, od których płatnicy nie mają obowiązku poboru zaliczek na podatek, są obowiązani wpłacić zaliczki (...)

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  drodze uchwały, możliwość składania deklaracji na podatek od środków transportowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej.12.  Poświadczenie przez organ podatkowy złożenia deklaracji (...)

 • Porada prawna na temat podatek

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podatek, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak unikniesz podwójnego opodatkowania? Metoda zaliczenia

  państwie dwie kwoty podatku, a mianowicie: podatek od dywidendy pobrany wpaństwie siedziby spółki, a także podatek zapłacony od zysku spółki, zktórego dywidenda (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  podatek pobrany a niewpłacony.§ 2. Inkasent, który nie wykonał obowiązków określonych w art. 9, odpowiada za podatek pobrany a niewpłacony.§ 3. Płatnik lub inkasent odpowiada za należności (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  14 do ustawy o VAT. W jaki sposób należy rozliczyć podatek VAT w przypadku dokonywanego przez firmę A refakturowania usług (zleconych firmie B i wymienionych w załączniku nr 14 do ustawy o VAT

 • Podatek dochodowy - Opodatkowanie podatkiem dochodowym osób fizycznych

  . 30b ustawy, 19% podatek od dochodu uzyskanego z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw określonych w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit.a)-c) ustawy, 19% podatek od dochodów zagranicznej

 • Podatek tonażowy już w 2007 roku

  NT i więcej podwyższa się do pełnych 100 NT.  Podatek tonażowy wynosi 19 % podstawy opodatkowania.  Następnie podatek tonażowy ulega obniżeniu o kwotę składki na ubezpieczenie (...)

 • Rozliczanie obrotu wewnątrzwspólnotowego w VAT

  podatnik wykaże: - 22.000 zł podatku z tytułu sprzedaży krajowej, - 8.800 zł podatku z tytułu WNT, - 8.800 zł podatku pomniejszającego podatek należny (poz. 39), a więc łącznie podatek (...)

 • Ustawa o podatku rolnym

  osobowości prawnej - osoby fizyczne składają deklarację na podatek rolny oraz opłacają podatek na zasadach obowiązujących osoby prawne.11. Rada gminy określa, w drodze uchwały, wzory (...)

 • Jak wykazać podatek w zeznaniu rocznym PIT-37?

  dochodów tych osób. Podatek od tej kwoty również mnoży się jednak x 2.  Pamietaj, że: Jeżeli podatnik albo jego małżonek rozlicza podatek dochodowy z działalności (...)

 • Zasady ogólne według progresywnej skali podatkowej

  stawki 18%. Natomiast podatnicy, których dochody przekroczą powyższą kwotę, zapłacą od nadwyżki podatek z zastosowaniem stawki 32%.  Zaliczki na podatek Z tą formą opodatkowania (...)

 • Trendy w opodatkowaniu nieruchomości w państwach członkowskich Unii Europejskiej

  wartość). Podatek od majątku W Hiszpanii istnieje również podatek od majątku, obejmujący również (choć nie tylko) nieruchomości. Z tego właśnie względu został uwzględniony (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  odpowiednią stawkę krajową. W tej sytuacji podatnik będzie musiał zapłacić podatek, który odzyska dopiero po otrzymaniu dokumentu. Niestety, aby odzyskać zapłacony podatek, podatnik będzie (...)

 • Podatek u źródła (WHT)

  Czym jest WHT oraz jakich przychodów dotyczy? Podatek u źródła (WHT) - czyli co? Podatek u źródła to podatek dochodowy (od osób prawnych i od osób fizycznych

 • Jak uzyskać zaświadczenie o wysokości zaległości podatkowych małżonka?

  rozliczają się na zasadach ogólnych lub tak zwanym podatkiem liniowym, zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów, które osiągają osoby fizyczne: ryczałt (...)

 • Opodatkowanie dochodu uzyskanego za granicą (USA)

  wykazanego w pozycji 165 zeznania. Tak obliczony podatek należy wykazać we pozycji 167. Obliczony podatek dochodowy podatnik może obniżyć o przysługujące mu odliczenia w szczególności: o (...)

 • Podatek od spadku – kto płaci a kto jest zwolniony?

  1.233 zł 40 gr plus 16% nadwyżki ponad 10.278 zł powyżej kwoty 20.665 zł – podatek wynosi 2.877 zł 90 gr plus 20% nadwyżki ponad kwotę 20.556 zł Podstawa prawna: - ustawa z dnia 28 lipca (...)

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

  odsetek za zwłokę;jeżeli podatnik wpłacił w całości (lub w części) rozłożoną na raty zaległość podatkową (podatek) lub odroczony podatek, zwrot obejmuje również wpłaconą (...)

 • Leasing w podatku VAT

  z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tekst pierwotny: Dz. U. 1992 r., Nr 21, poz. 86; tekst jednolity: Dz. U. 2000 r., Nr 54, poz. 654, ze zm.) leasing, podatek VAT

 • Czym jest podatek?

  mamy też inne daniny publiczne, np.: opłaty, cła i dopłaty. Opłata – to danina publiczna, która ma takie same cechy jak podatek, z jedną różnicą - opłata jest świadczeniem odpłatnym

 • Podatek PIT 2017 wyższy niż rok temu?

  to pracodawca - płatnik? Mimo zmian w kwocie wolnej od podatku, pracodawca – płatnik, nie stosuje nowej kwoty wolnej i nie pomniejsza zaliczek na podatek o inną niż rok wcześniej kwotę zmniejszającą (...)

 • Zmiany w podof od 1 stycznia 2007 r.

  podatek 556 zł 02 gr., zaś powyżej kwoty 85.528 zł podatek będzie wynosił 14.839 zł 02 gr + 32% nadwyżki ponad 85.528 zł. Wobec powyższego nieprawdą (...)

 • Ustawa o podatku od czynności cywilnoprawnych

  czynności cywilnoprawnych, według ustalonego wzoru, oraz obliczyć i wpłacić podatek w terminie 14 dni od dnia powstania obowiązku podatkowego, z wyłączeniem przypadków, gdy podatek jest pobierany (...)

 • Ustawa o podatku leśnym

  deklaracjach na podatek leśny oraz potrzebę ich ochrony przed nieuprawnionym dostępem; 3) limity wysokości zobowiązania podatkowego, kwoty nadpłaty lub zwrotu podatku wynikające z deklaracji (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Podatek liniowy

  Od kilku lat trwa w Polsce dyskusja nad wprowadzenim podatku liniowego. Naszym zdaniem jest jest to doskonałe rozwiązanie, upraszczające zapętlony (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • Procedura sądowo-spadkowa. Podatek spadkowy od mieszkania dla II grupy spadkobierców.

  Proszę Szanownych Forumowiczów o informacje dotyczące spadkobrania mieszkania (należę do II grupy spadkobierców): 1. W jakim terminie - po upływie (...)

 • Podatek od spadku

  Odziedziczyłam po mamie 2/3 mieszkania własnościowego, o powiezchni 72 m2,jak mam obliczyć podatek, czy może nie muszę płacić podatku? Nie wiem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane