Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawa autorskie do programu a podatek u źródła

  firma sprzedaje prawa autorskie do programu komputerowego spółce mającej siedzibę w Niemczech, podatek u źródła może teoretycznie powstać w Niemczech, podatek w ten sposób (...)

 • Podatek u źródła w umowie z Ukrainą

  . umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania, należności licencyjne, podatek u źródła, licencja, sprzedaż praw autorskich, zakład

 • Sprzedaż licencji

  może być forma opodatkowania tych czynności i czy przychody, dla których pobrano podatek u źródła podlegają opodatkowaniu również w Polsce? W przypadku podatnika mającego miejsce (...)

 • Porada prawna na temat podatek u źródła

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podatek u źródła, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podatek u źródła od należności licencyjnej

  ratyfikowana za uprzednią zgodą wyrażoną w ustawie ma pierwszeństwo przed ustawą, jeżeli ustawy tej nie da się pogodzić z umową. należności licencyjne, podwójne opodatkowanie, podatek u (...)

 • Podatek VAT i podatek dochodowy a usługi edukacyjne - opinia prawna

  usług szkolenia. Oznacza to, że w takim przypadku podatek u źródła nie wystąpi, a certyfikat nie jest potrzebny.   Podsumowanie   Podkreślamy, że prawidłowe zastosowanie (...)

 • Usługa z zagranicy a podatek w Polsce

  sposób), nie wystarcza, aby jakąkolwiek z tych spółek uważać za zakład drugiej spółki." podatek u źródła, przetwarzanie danych, certyfikat rezydencji, zakład

 • Dywidenda dla obcokrajowca

  przedstawiony, podatek zostanie pobrany wg stawki 19%. Zgodnie z art. 10 ust. 6 umowy, jeżeli jedno państwo pobrało podatek u źródła w wysokości przekraczającej kwotę podatku (...)

 • Ułatwienia przy zakupie biletów lotniczych i nakłady inwestycyjne wliczane od razu w koszty?

  zakończył się po dniu 31 grudnia 2016 r. a przed dniem wejścia w życie proponowanej nowelizacji. Projekt ustawy przewiduje 14-dniowe vacatio legis. podatek u źródła, PIT, CIT, zakup, (...)

 • Wypożyczenie urządzenia od firmy czeskiej

  , umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania, podatek u źródła, rezydencja podatkowa, ryczałt 20%, Republika Czeska, ograniczony obowiązek podatkowy

 • Podatek z odsetek osoby prawnej nierezydenta

  ;w przedsiębiorców), to jednak racja leży po stronie banku, który jednak chce pobrać podatek w Polsce. rezydencja podatkowa, odsetki, zyski przedsiębiorstw, podatek u źródła

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

  Witam, Nie prowadzę działalności gospodarczej, uruchamiam niedługo pewien serwis internetowy, w którym chciałbym udostępniać miejsce reklamowe. (...)

 • Co to są koszty uzyskania przychodu?

  Prosze podpowiedzcie mi co to są koszty co jest i na czy polega lub podpowiedzcie jakąś lekture w necie To w niezły sposób przybliza opis KUP. Koszty (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Podatek liniowy

  Od kilku lat trwa w Polsce dyskusja nad wprowadzenim podatku liniowego. Naszym zdaniem jest jest to doskonałe rozwiązanie, upraszczające zapętlony (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane