Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o podatku rolnym

  osobowości prawnej - osoby fizyczne składają deklarację na podatek rolny oraz opłacają podatek na zasadach obowiązujących osoby prawne.11. Rada gminy określa, w drodze uchwały, (...)

 • Kto i na jakich zasadach musi płacić podatek rolny?

  osobowości prawnej - osoba fizyczna składa deklarację na podatek rolny oraz opłaca podatek na zasadach obowiązujących osoby prawne. W tym przypadku osobie fizycznej nie jest doręczana (...)

 • Wydzierżawienie nieruchomości rolnej

  dochodowy/podatek od darowizn? Czy też nie, bo już raz podatek rolny od tej nieruchomości rolnej, którą posiadamy został zapłacony, a nasze korzyści z wydzierżawienia tego bratu żony (...)

 • Porada prawna na temat podatek rolny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podatek rolny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podatek rolny 2015

  mowa w ust. 4, w terminie 14 dni od dnia zaistnienia zmian, wpłacać w ratach proporcjonalnych do czasu trwania obowiązku podatkowego obliczony w deklaracji podatek rolny na rachunek budżetu

 • Opodatkowanie materiału szkółkarskiego z uprawy

  własnej plantacji trzeba płacić podatek? Jeżeli tak, to czy zalicza się ten dochód do między innymi do dochodu z najmu mieszkań oraz jakiegokolwiek innego dochodu? Jeżeli obowiązuje osobny podatek (...)

 • Podatek rolny

  ustawy o podatku rolnym podatek rolny za rok podatkowy wynosi od 1 ha przeliczeniowego gruntów, o których mowa w art. 4 ust. 1 pkt 1 - równowartość pieniężną 2,5 q żyta (...)

 • Podatek rolny a podatek od nieruchomości

  tym roku gmina naliczyła za ten kawałek gruntu podatek od nieruchomości. Czy postąpiła słusznie? Jaki podatek (rolny, czy od nieruchomości) powinien płacić rolnik za wykorzystywane (...)

 • Podatek rolny - zgłoszenie

  ewidencji gruntów i budynków jako użytki rolne. Jeżeli obowiązek podatkowy powstał lub wygasł w ciągu roku, podatek rolny za ten rok ustala się proporcjonalnie do liczby miesięcy, w których (...)

 • Podatek rolny od użytków rolnych klasy VIz

  ; oznaczonych klasą VIz – niż gruntów oznaczonych klasą VI. Tym bardziej, że w polskim systemie prawa podatkowego podatek rolny nie jest klasyfikowany jako klasyczny podatek (...)

 • Jak uzyskać zaświadczenie o wysokości zaległości podatkowych małżonka?

  urzędzie gminy (miasta) Gdy małżonek płaci następujące podatki: podatek od środków transportowych, podatek od nieruchomości, podatek rolny, podatek leśny. Co (...)

 • Klasyfikacja gruntu dla celów podatkowych

  , niezależnie od tego w jaki sposób nieruchomość ta sklasyfikowana została w ewidencji gruntów i budynków, płaci się podatek od nieruchomości. Jeżeli zaś grunt został sklasyfikowany (...)

 • Stowarzyszenie - REGON, NIP, likwidacja

  w terminie:  1) złożenia pierwszej deklaracji na podatek rolny, leśny lub od nieruchomości,  2) dokonania pierwszej wpłaty podatków wymienionych w pkt 1 - od dnia

 • Opodatkowanie siedliska na działce rolnej

  względu na to, czy stanowią gospodarstwo rolne w rozumieniu ustawy o podatku rolnym, nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości. Od każdego użytku rolnego należy opłacać podatek rolny. (...)

 • Skarbówka może zająć dom nawet wtedy, gdy...

  podatek rolny i podatek leśny). Prawo do zabezpieczenia tego typu powstaje również wtedy, gdy zaległości dotyczą niepobrania lub nieodprowadzenia pobranego podatku (np. przez zleceniodawcę (...)

 • Uproszczenia dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym

  należnych samorządom. Jednolite wzory deklaracji i informacji na podatek od nieruchomości, podatek rolny oraz podatek leśny wraz z ich wersjami elektronicznymi będą obowiązywać (...)

 • Podatek rolny od wydzierżawionego gruntu

  Właścicielka gospodarstwa rolnego wydzierżawiła gospodarstwo rolne na 10 lat, umowę spisano przy notariuszu, przekazano do KRUSu i Urzędu Gminy. Na kim ciąży obwiązek płacenia podatku rolnego na właścicielce (...)

 • Podatek rolny czy podatek od nieruchomości

  dzierżawę gruntu. Kto i jaki podatek powinien płacić od tego gruntu: osoba fizyczna - podatek rolny? Czy może firma - podatek od nieruchomości (grunt związany z działalnością (...)

 • Gospodarstwo rolne dla celów podatkowych

  jednostki organizacyjnej, w tym spółki, nieposiadającej osobowości prawnej. gospodarstwo rolne, podatek, podatek rolny, podatek dochodowy, zwolnienie, dochód, definicja

 • Podatek od nieruchomości a impreza masowa

  Zamierzam założyć pole do gry w paintball. Aktualnie działkę wykorzystuje częściowo do prowadzenia innej działalności gospodarczej. Płacę podatek za grunty pod działalność gospodarczą i podatek (...)

 • Postępowanie o stwierdzenie zasiedzenia

  od nieruchomości i podatek gruntowy (obecnie podatek rolny) za okres objęty wnioskiem, wyciąg z ewidencji gruntów. Jeśli wnioskodawca nie dołączy tych dokumentów, przewodniczący wyznaczy (...)

 • Warunki zasiedzenia nieruchomości

  zasiedzenie obejmuje całą nieruchomość, która ma urządzoną księgę wieczystą, b) informacji organu podatkowego co do osoby posiadacza nieruchomości oraz osoby opłacającej podatek od nieruchomości (...)

 • Wymogi formalne wniosku o zasiedzenie

  , która ma urządzoną księgę wieczystą); informacji organu podatkowego co do osoby posiadacza nieruchomości oraz osoby opłacającej podatek od nieruchomości i podatek gruntowy (obecnie podatek (...)

 • Podatki gruntowe niezależne od infrastruktury liniowej?

  1 stycznia 2019 r. podatki gruntowe, grunt, działka, infrastruktura liniowa, podatek od nieruchomości, podatek rolny, podatki lokalne, podatek leśny

 • Jak będzie opodatkowana ziemia pod słupami energetycznymi?

  , infrastruktura do przesyłania, dystrybucja, płyny, para, gazy, energia elektryczna, infrastruktura telekomunikacyjna, zasady opodatkowania, działka, ziemia, słupy energetyczne, podatek rolny, (...)

 • Resort finansów będzie monitorował podatki samorządowe

  w Dzienniku Ustaw. podatek od nieruchomości, podatek rolny, podatek leśny, minister rozwoju i finansów, gmina, podatki samorządowe, lokalne

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podatek od nieruchomości.

  Jestem właścicielem gospodarstwa rolnego: działki o powierzchni 62a w gminie wiejskiej (Spiczyn) i działki o powierzchni 45a w gminie miejsko-wiejskiej (...)

 • podatek od nieruchomości

  Witam.Proszę o pomoc Zamierzam złozyć odwołanie do Urzędu z powodu nienależycie pobranego podatku od garażu (pobrano jako garaż wolnostojący stawka (...)

 • podatek rolny, a organizacja działań na terenach rolnych

  Witam serdecznie, mam wykupioną działkę rolną na własność, sporo hektarów. Chciałabym na niej organizować imprezy dla firm, typowo piknikowe (...)

 • Skomplikowana sprawa

  Witam. Moja mama chcialaby przeprowadzic postepowanie spadkowe po swojej zmarlej cioci(siostra jej mamy).Tutaj chcialbym zaznaczyc, ze ciocia zmarla 20 (...)

 • praca po 16 roku zycia na gospodarstwie rolnym

  Witam. Chciałbym włączyć prace na gospodarstwie rolnym do wysługi lat. Od 16 do 24 roku życia pracowałem na gospodarstwie rolnym moich rodziców. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane