Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  o rachunkowości. Zaliczki na podatek dochodowy Jeżeli rozliczasz podatek na zasadach ogólnych, masz obowiązek wpłacać zaliczki na podatek dochodowy co miesiąc, do 20. dnia miesiąca

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  . Podatnicy, o których mowa w art. 31, 33, 34 i 35, jeżeli osiągają inne dochody, od których płatnicy nie mają obowiązku poboru zaliczek na podatek, są obowiązani wpłacić zaliczki (...)

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  drodze uchwały, możliwość składania deklaracji na podatek od środków transportowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej.12.  Poświadczenie przez organ podatkowy złożenia deklaracji (...)

 • Porada prawna na temat podatek po rozwodzie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podatek po rozwodzie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  podatek pobrany a niewpłacony.§ 2. Inkasent, który nie wykonał obowiązków określonych w art. 9, odpowiada za podatek pobrany a niewpłacony.§ 3. Płatnik lub inkasent odpowiada za należności (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  samotnie wychowywać dziecko, czyli być panną, kawalerem, wdową, wdowcem, po rozwodzie, w separacji. Dotyczy to również rodzica, który samotnie wychowuje dziecko choć jest (...)

 • Jak unikniesz podwójnego opodatkowania? Metoda zaliczenia

  państwie dwie kwoty podatku, a mianowicie: podatek od dywidendy pobrany wpaństwie siedziby spółki, a także podatek zapłacony od zysku spółki, zktórego dywidenda (...)

 • Umorzenie podatków i opłat w Urzędzie Miasta

  rodzinie występują też poważne problemy zdrowotne (częste leczenie szpitalne i poza szpitalne). Jestem również po rozwodzie, wychowuję troje dzieci utrzymuję się wyłącznie z zasiłku rodzinnego, (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  14 do ustawy o VAT. W jaki sposób należy rozliczyć podatek VAT w przypadku dokonywanego przez firmę A refakturowania usług (zleconych firmie B i wymienionych w załączniku nr 14 do ustawy o VAT

 • Jak zmniejszyć koszty podziału wspólnego majątku - opinia prawna

  przedstawioną mu szacunkową wartość poszczególnych składników. Intercyza i podział majątku przed rozwodem Powyższe zasady dotyczą zwniesienia współwłasności mieszkania i podziału majątku po (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  ; przerwania wypłaty zasiłku macierzyńskiego przysługującego ubezpieczonej – matce dziecka po wykorzystaniu zasiłku macierzyńskiego w wymiarze co najmniej 8 tygodni po porodzie, w (...)

 • Jak ZUS ustala kwotę wolną od potrąceń i egzekucji?

  renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy ZUS nie może dokonać potrącenia ze świadczenia w maksymalnej wysokości. Po odliczeniach danin publicznoprawnych i po potrąceniu kwot egzekwowanych (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  odpowiednią stawkę krajową. W tej sytuacji podatnik będzie musiał zapłacić podatek, który odzyska dopiero po otrzymaniu dokumentu. Niestety, aby odzyskać zapłacony podatek, podatnik (...)

 • Ustawa o podatku rolnym

  osobowości prawnej - osoby fizyczne składają deklarację na podatek rolny oraz opłacają podatek na zasadach obowiązujących osoby prawne.11. Rada gminy określa, w drodze uchwały, wzory (...)

 • Darowizna po rozwodzie

  Chciałbym zrobić podział majątku po rozwodzie. Rozwód odbył się 10.03 i wyrok nie jest jeszcze prawomocny. W październiku 2007 roku moi rodzice przepisali na mnie mieszkanie w formie darowizny (...)

 • Podatek dochodowy - Opodatkowanie podatkiem dochodowym osób fizycznych

  . 30b ustawy, 19% podatek od dochodu uzyskanego z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw określonych w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit.a)-c) ustawy, 19% podatek od dochodów zagranicznej

 • Jak zakończyć jednoosobową działalność gospodarczą?

  . nadpłata VAT zwracana jest na rachunek firmowy osoby fizycznej, która zaprzestała działalności. Jeżeli zaś przedsiębiorca chce, aby ewentualne zwroty trafiły na jego prywatne konto (po

 • Rozliczanie obrotu wewnątrzwspólnotowego w VAT

  podatek naliczony (art. 86 ust. 2 pkt 4 ustawy o podatku VAT). Jeśli podatnik po stronie podatku należnego i naliczonego wykazuje tę samą kwotę, wtedy rzeczywiście można powiedzieć, że podatek (...)

 • Leasing w podatku VAT

  lipca odliczył podatek VAT od opłaty wstępnej w wysokości 6.400 zł, nie miałby już po dniu 21 sierpnia 2005 r. prawa do dalszego odliczania.Umowy zawarte przed 1 czerwca 2005 r. a prawo do (...)

 • Skutki rozwodu

  , które nabył przez zawarcie związku małżeńskiego. Pamiętaj, że: Po rozwodzie udziały małżonków w majątku wspólnym są równe, bez względu na stopień przyczynienia (...)

 • Jak wykazać podatek w zeznaniu rocznym PIT-37?

  dochodów tych osób. Podatek od tej kwoty również mnoży się jednak x 2.  Pamietaj, że: Jeżeli podatnik albo jego małżonek rozlicza podatek dochodowy z działalności (...)

 • Zasady ogólne według progresywnej skali podatkowej

  stawki 18%. Natomiast podatnicy, których dochody przekroczą powyższą kwotę, zapłacą od nadwyżki podatek z zastosowaniem stawki 32%.  Zaliczki na podatek Z tą formą opodatkowania (...)

 • Opodatkowanie podziału majątku po rozwodzie

  ustawy nie stosuje się do przychodów z tytułu podziału wspólnego majątku małżonków w wyniku ustania lub ograniczenia małżeńskiej wspólności majątkowej oraz przychodów z tytułu wyrównania dorobków (...)

 • Opodatkowanie dochodu uzyskanego za granicą (USA)

  wykazanego w pozycji 165 zeznania. Tak obliczony podatek należy wykazać we pozycji 167. Obliczony podatek dochodowy podatnik może obniżyć o przysługujące mu odliczenia w szczególności: o (...)

 • Leasing finansowy i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  przedmiotu umowy po jej zakończeniu  Jeżeli są spełnione warunki określone dla leasingu finansowego i po upływie podstawowego okresu umowy leasingu finansujący oddaje korzystającemu do (...)

 • Podatek tonażowy już w 2007 roku

  NT i więcej podwyższa się do pełnych 100 NT.  Podatek tonażowy wynosi 19 % podstawy opodatkowania.  Następnie podatek tonażowy ulega obniżeniu o kwotę składki na ubezpieczenie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • MIESZKANIE WLASNOSCIOWE a rozwod

  Jestem w trakcie rozwodu,wraz z mężem posiadamy wspóne własnosciowe mieszkanie.Czy jest szansa eksmisji męża? Mąż nie pracuje, jest alkoholikiem, (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • ALIMENTY na żonę ?!

  Jestem w trakcie rozwodu z orzekaniem o winie ze strony męża.. Od pięciu miesięcy jestem osobę bezrobotną bez prawa do zasiłku. Mam zasądzone alimenty (...)

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane