Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Stwierdzenie zasiedzenia na nieżyjące osoby

  - notariusz żąda ode mnie przedstawienia zaświadczenia z urzędu skarbowego, że podatek od zasiedzenia został zapłacony. Rozumiem, że powinienem opłacić jedynie podatek od (...)

 • Podatek od zasiedzenia

  cywilny sądu stwierdził, że nabyłem prawo do tej działki w 3 miesiące od \"zakupu\" w drodze zasiedzenia. Czy w jakiś sposób mogę starać się o zwolnienie z podatku od zasiedzenia (...)

 • Podatek od zasiedzenia

  podatku określonego w art. 6 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, zgodnie z którym zwalnia się od podatku jednostki samorządu terytorialnego w zakresie dochodów

 • Porada prawna na temat podatek od zasiedzenia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podatek od zasiedzenia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak ustalić prawo do nieruchomości – opinia prawna

  procesu o ustalenie prawa własności. Nawet jeśli od nabytej w drodze spadkobrania nieruchomości trzeba będzie zapłacić podatek od spadków, nie będzie on tak wysoki jak podatek (...)

 • Śmierć uczestnika po wydaniu postanowienia

  Moi rodzice nabyli prawo własności działki przez zasiedzenie. Jest to wspólna własność małżeńska. Postanowienie sądu czeka na uprawomocnienie. Podatek od zasiedzenia jest jeszcze (...)

 • Kiedy można stać się właścicielem przez zasiedzenie?

  postanowienia o nabyciu własności w drodze zasiedzenia stajesz się zobowiązany do zapłacenia podatku od tego przysporzenia majątkowego. Od zasiedzenia trzeba zapłacić tzw. podatek (...)

 • Ustawa o podatku od spadków i darowizn

  nabycie. Od podatku obliczonego od łącznej wartości nabytych rzeczy i praw majątkowych potrąca się podatek przypadający od opodatkowanych poprzednio nabytych rzeczy i praw majątkowych. (...)

 • Jak liczy się termin zasiedzenia?

  wszczęcie mediacji.  Do czasu upływu terminu zasiedzenia posiadaczowi nie przysługuje do rzeczy żadne prawo. Z upływem terminu zasiedzenia następuje zaś skutek zasiedzenia w postaci (...)

 • Zwolnienia z podatku od spadków i darowizn

  końca 2006 roku te same osoby musiały płacić podatek, który w zależności od wartości darowizny lub spadku wynosi dla I grupy podatkowej od 3 do 7%. Podatku od przesunięć (...)

 • Postępowanie o stwierdzenie zasiedzenia

  od nieruchomości i podatek gruntowy (obecnie podatek rolny) za okres objęty wnioskiem, wyciąg z ewidencji gruntów. Jeśli wnioskodawca nie dołączy tych dokumentów, przewodniczący wyznaczy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zasiedzenie podatek pomocy!

  Mam udziały w nieruchomości. Udziały takze takie posiada 2 innych właścicieli. Razem jest ans troje i żłożyliśmy do sądu wniosek o zasiedzenie. (...)

 • Zasiedzenie

  Na zasadzie umowy ustnej (w zamian za pralkę, lodówkę itp. w latach 82 ) przez 18 lat uzytkujemy wjazd, gdzie 3/4 ziemi i jest wlasnością sąsiada. (...)

 • Samowolka budowlana (?) sąsiada na mojej działce

  Witam, W bieżącym miesiącu na podstawie aktu notarialnego po zmarłych rodzicach zostałem właścicielem działem 147/2 oraz 86. Na działce 147/2 (...)

 • Zasiedzenie nieruchomości

  Rodzice odpisali gospodarstwo rolne moi dziadkowie miało to miejsce jeszcze gdy żyli oboje dziadkowie ( był płacony podatek rolny ), i niema na to (...)

 • Czy może dojść do zasiedzenia?

  Witam serdecznie. Kwestia dotyczy zasiedzenia. Około 8 lat temu ojciec zezwolił sąsiadowi na używanie gruntów ornych, aby nie leżały odłogiem. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane