Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podatek od wynajmu mieszkania w Polsce

  mieszkam, pracuję i mam główny dochód. Przebywam tutaj też większą część roku. Czy podatek z wynajmu mieszkania muszę płacić w kraju, czy za granicą (miejsce zamieszkania). Gdzie (...)

 • Podatek od wynajmu prywatnego mieszkania

  wydatki związane z wynajmowanym lokalem, co jest niewątpliwie zaletą tej formy opodatkowania nad ryczałtem, w przypadku którego żadne koszty nie przysługują (podatek płaci się od osiągniętego (...)

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  o rachunkowości. Zaliczki na podatek dochodowy Jeżeli rozliczasz podatek na zasadach ogólnych, masz obowiązek wpłacać zaliczki na podatek dochodowy co miesiąc, do 20. dnia miesiąca

 • Porada prawna na temat podatek od wynajmu mieszkania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podatek od wynajmu mieszkania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  od nieruchomości; 2) podatek od środków transportowych; 3) podatek od posiadania psów; 4) opłatę targową; 5) opłatę miejscową; 5a)  (...)

 • Dochody z wynajmu mieszknia

  wpłacania zaliczki powstaje, poczynając od miesiąca, w którym dochody te przekroczyły kwotę powodującą obowiązek zapłacenia podatku,  2) zaliczkę za ten miesiąc stanowi podatek obliczony (...)

 • Rencista płatnikiem VAT – opinia prawna

  Pan lub nadal korzysta ze zwolnienia z Vat. Zgodnie bowiem z artykułem 113 ustawy o podatku od towarów i usług zwalnia się od podatku podatników, u których wartość sprzedaży opodatkowanej (...)

 • Opodatkowanie dochodów z nieruchomości

  (poprzez agencję) od 2007 roku? Czy możliwe jest użyczenie mieszkania osobie trzeciej, która będzie czerpała korzyści z tego mieszkania (poprzez wynajem) i płaciła z tego tytułu podatki (...)

 • Wynajem mieszkania a podatek

  będzie wynosił rocznie do 19,01 zł od 1 m.kw. powierzchni użytkowej (zamiast do 0,59 zł od 1 m.kw. powierzchni użytkowej – jak od mieszkania). Warto więc ustalić w umowie (...)

 • Opodatkownie dochodów z najmu mieszkania

  Mam pytanie odnośnie opodatkowani dochodów otrzymywanych z tytułu wynajmu lokalu mieszkalnego. Od ponad 5 lat nie mieszkam w Polsce. Obecnie mieszkam w Szkocji od 3 lat, a poprzednio mieszkałem (...)

 • Odliczenie VAT-u od mieszkania

  Państwa odpowiedzi, czy jeżeli wynajem będzie dokonywany przez firmę, na podstawie umowy o wynajmie krótkookresowym, a firma ta odprowadza podatek VAT od wynajmu. Czy wtedy spełniony (...)

 • Kupno sprzedaż nieruchomości

  wezwania w terminie 14 dni od dnia dokonania odpłatnego zbycia.   Warto przypomnieć, iż podmiotowość prawnopodatkową w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych z tytułu działalności (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  od usługi budowlanej zgodnie z mechanizmem odwróconego obciążenia? Do rozliczenia podatku od takiej transakcji przy zastosowaniu mechanizmu odwróconego obciążenia obowiązane są (...)

 • Podatek dochodowy - Opodatkowanie podatkiem dochodowym osób fizycznych

  . 30b ustawy, 19% podatek od dochodu uzyskanego z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw określonych w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit.a)-c) ustawy, 19% podatek od dochodów (...)

 • Działalność gospodarcza i wynajmowanie mieszkania

  dochodowym od osób fizycznych. Natomiast z tytułu wynajmu lokalu czy budynku gospodarczego podatek dochodowy z tego tytułu będzie odprowadzany według zasad ogólnych.  Zgodnie z art. (...)

 • Praca za granicą a wynajem mieszkania w Polsce

  pozwalają obniżać przychód z najmu o koszty (w tym koszty remontów i adaptacji), ale podatek od tak ustalonego dochodu jest opodatkowany według skali podatkowej (przy niskich dochodach (...)

 • Wynajem mieszkań a podatek od wynajmu

  są np. raty od kredytu? Przychody z najmu mogą być rozliczane w ramach odrębnego źródła przychodów, o którym mówi art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: (...)

 • Wynajem mieszkania a działalność gospodarcza

  kupione prywatnie, a nie na działalność gospodarczą. Jaki musiałbym płacić PIT od wynajmu mieszkania (pomijam metodę ryczałtową - do 4.000 EUR 8,5%, nadwyżka - 20%) - wg metody liniowej, (...)

 • Czy możesz wykupić mieszkanie od swojego zakładu?

  przedsiębiorstwa nie skutkuje jeszcze nabyciem przez uprawnionego własności mieszkania zakładowego. Od dokonanej umowy sprzedaży nieruchomości musi być zapłacony podatek od czynności (...)

 • Amortyzacja wynajmowanego mieszkania

  podatnicy są jednak zobowiązani do wpłacania w ciągu roku zaliczek na podatek, muszą je w jakiś sposób wyliczać. Powinni więc zbierać i przechowywać wystawione dokumenty (np. wystawione (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  rodzinnym w ramach przepisów o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego nie jest rozwiązaniem nowym. Funkcjonuje już od dnia wejścia Polski do UE, tj. od ponad 11 lat i skutecznie

 • Błędne zgłoszenie ryczałtu

  podatek. Wydaje mi się, że to czysta formalność, bo ryczałt był zgłoszony, a podatek był płacony w należnej wysokości, tyle że przez żonę, ale nie wiem, czy fiskus też tak uważa. Jak (...)

 • Zmiana przeznaczenia lokalu a podatki

  podatek będzie wynosił rocznie do 19,01 zł od 1 m.kw. powierzchni użytkowej (zamiast do 0,59 zł od 1 m.kw. powierzchni użytkowej – jak od mieszkania). Warto ustalić (...)

 • Opodatkowanie wynajmu mieszkania w roku 2007

  pamiętać, że w przypadku wynajmu ryczałt od przychodów ewidencjonowanych wynosi 8,5% przychodów do kwoty stanowiącej w danym roku równowartość 4.000 euro; od nadwyżki ponad tę kwotę (...)

 • Ci podatnicy muszą złożyć więcej niż jeden PIT

  złożenie poprawnej deklaracji, także w przypadku np. wynajmu mieszkania opodatkowanego skalą, czas mija 30 kwietnia - przypomina Tax Care. Przedsiębiorcy: PIT-36 dla opodatkowanych skalą i PIT-36L (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 20-22)

  , otrzymane na cele związane z działalnością rolniczą z budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, od agencji rządowych lub ze środków pochodzących od rządów (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane