Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  postępowania;  7a) za okres od dnia następnego po upływie dwóch lat od dnia złożenia deklaracji, od zaległości związanych z popełnionymi w deklaracji błędami rachunkowymi lub (...)

 • Ustawa o podatku od czynności cywilnoprawnych

  kapitałowej lub od jego podwyższenia;  7)  podatek od towarów i usług - podatek od towarów i usług w rozumieniu ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku (...)

 • Na jaką pomoc społeczną można liczyć?

  miesięcznie. Obowiązani do wnoszenia opłaty za pobyt w domu pomocy społecznej są w kolejności: mieszkaniec domu, a w przypadku osób małoletnich przedstawiciel ustawowy z dochodów (...)

 • Porada prawna na temat podatek od sprzedazy domu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podatek od sprzedazy domu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zbycie nieruchomości mieszkalnych a PIT

  wybudowanych od początku 2009 r. Ustawa z dnia 6 listopada 2008 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz (...)

 • Podatek od sprzedazy mieszkania

  własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego) są wolne od podatku: a)  w części wydatkowanej nie później niż w okresie dwóch lat od dnia sprzedaży: -  na nabycie na terytorium Rzeczypospolitej (...)

 • Podatek dochodowy - Opodatkowanie podatkiem dochodowym osób fizycznych

  . 30b ustawy, 19% podatek od dochodu uzyskanego z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw określonych w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit.a)-c) ustawy, 19% podatek od dochodów (...)

 • Podatek od czynności cywilnoprawnych od sprzedaży i zamiany rzeczy lub praw

  przepisów prawa spółdzielczego: prawa do domu jednorodzinnego oraz prawa do lokalu w małym domu mieszkalnym, 1% od umów zamiany innych praw majątkowych. Podatek (...)

 • Ustawa o podatku od spadków i darowizn

  nabycie. Od podatku obliczonego od łącznej wartości nabytych rzeczy i praw majątkowych potrąca się podatek przypadający od opodatkowanych poprzednio nabytych rzeczy i praw majątkowych. (...)

 • Premia gwarancyjna na zakup mieszkania

  własności lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego; - przystąpienia do użytkowania wybudowanego własnego domu jednorodzinnego; - uzyskania własności domu jednorodzinnego (...)

 • Podatek od spadków - do końca 2006 roku

  rodzeństwa i rodzeństwo małżonków, małżonków rodzeństwa małżonków, małżonków innych zstępnych, do grupy III - innych nabywców. Jak obliczyć podatek? Podatek od spadku (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 1-20a)

  przypadku obniżenia lub zwrotu podatku od towarów i usług lub zwrotu podatku akcyzowego zgodnie z odrębnymi przepisami - naliczony podatek od towarów i usług lub zwrócony (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 22.1-23)

  innych, odsetek, prowizji, oraz pomniejszoną o podatek od towarów i usług, z wyjątkiem przypadków, gdy zgodnie z odrębnymi przepisami podatek od towarów i usług (...)

 • Zwolnienia z podatku od spadków i darowizn

  końca 2006 roku te same osoby musiały płacić podatek, który w zależności od wartości darowizny lub spadku wynosi dla I grupy podatkowej od 3 do 7%. Podatku od przesunięć (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 23a-30e)

  - od 1 sztuki pisklęcia uzyskanego z wylęgu, 4) zwierząt laboratoryjnych - od 1 sztuki sprzedanych zwierząt - na podstawie zawartych umów dla potrzeb laboratoryjnych, badań i doświadczeń

 • Podatek od sprzedaży nieruchomości

  na dom. Od czasu, kiedy zamieszkałem w domu z żoną, zrobiłem masę generalnych remontów - nie brałem na to wszystko faktur. Co mi grozi? Nie potrafię wycenić domu, a agent, który ubezpieczał (...)

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  , bądź od ryczałtu ewidencjonowanego, o którym mowa w przepisach ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Odliczeniu (...)

 • Rozliczenie odpłatnego zbycia nieruchomości w zeznaniu PIT za 2017 r.

  PIT-39 i wniosek o stwierdzenie nadpłaty. Termin przedawnienia Zobowiązanie podatkowe z tyutułu podatku dochodowego od osób fizycznych przedawnia się z upływem 5 lat, licząc od końca (...)

 • Ważne zmiany w PIT

  państwie członkowskim UE lubw innym państwie należącym do EOG, lubw Konfederacji Szwajcarskiej od dochodu (przychodu) albo podatku osiągniętego w tym państwie, albo od podatku.Odliczenie od (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  natury, podlega zwolnieniu od podatku przez okres 12 miesięcy od dnia, o którym mowa w ust. 6, pod warunkiem rozliczenia podatku od towarów objętych spisem z natury.8. Podstawą opodatkowania (...)

 • Podatek od darowizny rodziców dla dziecka

  od nabywców zaliczonych do I grupy podatkowej oblicza się od nadwyżki podstawy opodatkowania ponad kwotę wolną od podatku, według następujących skal: Kwoty nadwyżki w zł    Podatek

 • Podarować tak, żeby nie płacić podatku - opinia prawna

  związanych z zawarciem umowy darowizny należy stwierdzić, że podatek od umowy darowizny oblicza się od nadwyżki podstawy opodatkowania ponad kwotę wolną od podatku (czyli 9.637 (...)

 • Opodatkowanie darowizny przeznaczonej na cele mieszkaniowe - opinia prawna

  liczyć z obowiązkiem podatkowym wynikającym z ustawy o podatku od spadków i darowizn. Podatek ten oblicza się od nadwyżki podstawy opodatkowania ponad kwotę wolną od podatku (...)

 • Jak zakończyć jednoosobową działalność gospodarczą?

  systemie ubezpieczeń społecznych; ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych; ustawa z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych; ustawa (...)

 • Jak rozliczać się z podatku od nieruchomości?

  ;podatek od nieruchomości? Konkretne stawki podatku od nieruchomości ustala corocznie rada gminy. Obowiązują następujące terminy płatności podatku od nieruchomości: osoby fizyczne (...)

 • Podatek od spadku obejmującego nieruchomość i busa

  Termin zapłaty podatku od odziedziczonego spadku Podatek od odziedziczonego mieszkania Podatek od mieszkania nabytego w spadku Dziedziczenie po ojcu udziału w mieszkaniu Podatek (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podatek od sprzedaży domu

  Sprzedaje dom i pytanie: Czy istnieje jakaś możliwość uniknięcia zapłacenia podatku? Tak, ale jeżeli posiadasz dom dłużej niż 5 lat lub otrzymałeś (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

  Witam. Odziedziczyłam w spadku mieszkanie własnosciowe po babci, w którym jestem zameldowana od urodzenia. Czy chcac sprzedac mieszkanie do 5 lat tez (...)

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane