Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podatek od sprzedanego mieszkania

  Finansów. W związku z pojawiającymi się wątpliwościami dotyczącymi okresu przedawnienia zobowiązania w zryczałtowanym podatku dochodowego od osób fizycznych od dochodu z odpłatnego zbycia (...)

 • Sprzedaż mieszkania otrzymanego w spadku

  mieszkania, który został zwolniony od podatku od spadków. Warunek zawieszający obowiązuje przez 5 lat od dnia zamieszkania w nabytym lokalu, nie później niż od 21.08.2002 (...)

 • Sprzedaż mieszkania własnościowego

  podatku dochodowym od osób fizycznych wymaga wykazania dochodów w zeznaniu podatkowym). Jeśli natomiast nabycie sprzedanego ze stratą mieszkania nastąpiło przed rokiem 2007, (...)

 • Porada prawna na temat podatek od sprzedanego mieszkania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podatek od sprzedanego mieszkania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy możesz wykupić mieszkanie od swojego zakładu?

  przedmiotowego lokalu. Za ile uprawniony będzie mógł wykupić mieszkanie zakładowe? Wysokość ceny mieszkania zakładowego uzależniona jest od stażu pracy w danym przedsiębiorstwie lub czasu (...)

 • Jak najmniejszym kosztem znieść współwłasność mieszkania - opinia prawna

  . Skala podatkowa określona jest następująco: Kwota nadwyżki w zł Podatek od nabywców zaliczonych do III grupy podatkowej wynosi: ponad do - 10.278 12% 10.278 20.556 1.233 zł (...)

 • Podatki mieszkaniowe

  powyższych transakcjach „podatek od zakupu mieszkania” czy „podatek od wzbogacenia”. Oczywiście właściciel będzie zobowiązany płacić podatek (...)

 • Sprzedaż darowanego mieszkania przed upływem 5 lat

  darowanego mieszkania odbywa się oczywiście przed upływem 5 lat od umowy darowizny. Czy syn zapłaci podatek? Jaki to będzie podatek? Od jakiej kwoty zapłaci podatek? (...)

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  , bądź od ryczałtu ewidencjonowanego, o którym mowa w przepisach ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Odliczeniu (...)

 • Kwota darowizn i pożyczek zwolniona z podatku

  Zbycie otrzymanego lokalu a ulga w podatku od spadków i darowizn Darowanie mieszkania synowi Sprzedaż darowanego mieszkania Zasady korzystania z ulgi mieszkaniowej Opodatkowanie darowizny (...)

 • Podatek przy sprzedaży mieszkania kupowanego częściami - opinia prawna

  tylko tę część należności przeznaczoną na zakup nowego mieszkania. 10 % podatek od sprzedaży nieruchomości ustala się w formie ryczałtu w wysokości 10% uzyskanego przychodu. Podatek (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane