Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podatek od sprzedanego mieszkania

  . Chcemy z żoną to mieszkanie sprzedać. Nie upłynęło od zakupu 5 lat. Przewidywany przychód ze sprzedaży to 68 000 PLN. Wiem, że powinienem zapłacić 10 % zryczałtowany podatek dochodowy (...)

 • Podatek od sprzedanego mieszkania

  Finansów. W związku z pojawiającymi się wątpliwościami dotyczącymi okresu przedawnienia zobowiązania w zryczałtowanym podatku dochodowego od osób fizycznych od dochodu z odpłatnego zbycia (...)

 • Podatek od sprzedaży mieszkania

  moje pytanie. Czy mam zapłacić podatek od sprzedanego mieszkania, liczony tak, jak podaje strona www Urzędu Skarbowego Kraków Nowa Huta PODATEK + karne odsetki zmieniające (...)

 • Opinia prawna na temat podatek od sprzedanego mieszkania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podatek od sprzedanego mieszkania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprzedaż mieszkania a podatek dochodowy

  (np. mieszkania) należało zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych w formie ryczałtu w wysokości 10% uzyskanego przychodu. Podatek ten powinien był być płatny bez wezwania (...)

 • Sprzedaż mieszkania z 2005 r. a podatek

  Za pieniądze ze sprzedanego mieszkania kupuje się inne mieszkanie oraz jednocześnie 2/3 udziałów w drugim kupowanym od rodzeństwa mieszkaniu (już jest się właścicielem 1/3) - czyli (...)

 • Sprzedaż mieszkania otrzymanego w spadku

  mieszkania, który został zwolniony od podatku od spadków. Warunek zawieszający obowiązuje przez 5 lat od dnia zamieszkania w nabytym lokalu, nie później niż od 21.08.2002 (...)

 • Sprzedaż mieszkania a podatek

  pierwsze mieszkanie i z tych środków spłaci pożyczkę rodzinie, to podatek (10% przychodu) zapłaci od pełnej wartości sprzedanego lokalu. Jeśli natomiast przed zakupem nowego (...)

 • Sprzedaż mieszkania własnościowego

  podatku dochodowym od osób fizycznych wymaga wykazania dochodów w zeznaniu podatkowym). Jeśli natomiast nabycie sprzedanego ze stratą mieszkania nastąpiło przed rokiem 2007, (...)

 • Czy możesz wykupić mieszkanie od swojego zakładu?

  przedmiotowego lokalu. Za ile uprawniony będzie mógł wykupić mieszkanie zakładowe? Wysokość ceny mieszkania zakładowego uzależniona jest od stażu pracy w danym przedsiębiorstwie lub czasu (...)

 • Sprzedaż mieszkania a podatek dochodowy

  Kupiłem mieszkanie w sierpniu 2005 r., teraz chcę sprzedać. Jak długo muszę być zameldowany i w jakim okresie (np. przed sprzedażą), abym nie musiał płacić podatku od sprzedanego mieszkania

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane