Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 1-184)

  przez upadłego lub osoby mu bliskie, którzy w dacie ogłoszenia upadłości zamieszkiwali w mieszkaniu znajdującym się w lokalu lub w budynku wchodzącym do masy upadłości, (...)

 • Kwota darowizn i pożyczek zwolniona z podatku

  rozważyć zakup mieszkania dla córki i darowanie jej zakupionego już mieszkania - w tym przypadku, o ile zostaną spełnione warunki z art. 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn (...)

 • Dowód na bycie spadkobiercą – opinia prawna

  zadłużenia? 10. Jak przedstawia się moja i brata sytuacja z podatkiem od spadku? (gdy wujek i ojciec nie opłacili podatku od spadku a w kwietniu mijają 3 lata od (...)

 • Porada prawna na temat podatek od sprzedanego mieszkania otrzymanego w spadku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podatek od sprzedanego mieszkania otrzymanego w spadku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Darowanie mieszkania otrzymanego w spadku

  określonego w art. 16 powyższej ustawy, spadkobierca będzie zobowiązany zapłacić podatek od spadku. Natomiast darowizna mieszkania pomiędzy bratem i siostrą może skorzystać (...)

 • Ustawa o podatku od spadków i darowizn

  nastąpiło w całości w okresie dwóch lat od dnia zbycia i łączny okres zamieszkiwania w zbytym i nabytym budynku lub lokalu, potwierdzonego zameldowaniem na pobyt stały, wynosi (...)

 • Dziedziczenie po ojcu udziału w mieszkaniu

  zmuszona zapłacić podatek od mieszkania, w którym mieszka moja mama, a ja nie mam możliwości ani zamiaru zajmować należnej mi części lokalu (1/4) dopóki mama będzie w (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 20-22)

  pracodawcy bonów, talonów, kuponów lub innych dowodów uprawniających do uzyskania na ich podstawie posiłków, artykułów spożywczych (...)

 • Zbycie nieruchomości mieszkalnych a PIT

  budynków lub praw do lokali,d) w całości - jeżeli ich nabycie nastąpiło w drodze spadku lub darowizny, e) w części wydatkowanej, nie później niż w (...)

 • Testament najprostszym sposobem przekazania majątku - opinia prawna

  + 0,5% od nadwyżki powyżej 60 000 zł, 6) powyżej 1 000 000 zł - 5 800 zł + 0,25% od nadwyżki ponad 1 000 000 zł podatek od spadku i darowizn (opisany w pkt. 2 (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  podatku do organu podatkowego w terminie 7 dni od dnia dokonania potrącenia. Od niewpłaconej w terminie równowartości wygasłego podatku nalicza się odsetki za zwłokę. Art. 65. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • Podatek od spadku

  Odziedziczyłam po mamie 2/3 mieszkania własnościowego, o powiezchni 72 m2,jak mam obliczyć podatek, czy może nie muszę płacić podatku? Nie wiem (...)

 • Spółdzielcze mieszkanie własnościowe w spadku

  Jestem spadkobiercą po ojcu własnościowego mieszkania spóldzielczego. Czy zapłacę podatek od otrzymanego mieszkania ? Jaki zapłacę /%/ podatek (...)

 • Proszę o pomoc w sprawie nabycia spadku i dalszego postępowania

  Witam wszystkich.Moja sytuacja wygląda tak iż dostałem w spadku mieszkanie po Mamie.Nabycie spadku stwierdził sąd,wydał stosowne postanowienie.Jaki (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane