Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  o rachunkowości. Zaliczki na podatek dochodowy Jeżeli rozliczasz podatek na zasadach ogólnych, masz obowiązek wpłacać zaliczki na podatek dochodowy co miesiąc, do 20. dnia miesiąca

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  od nieruchomości; 2) podatek od środków transportowych; 3) podatek od posiadania psów; 4) opłatę targową; 5) opłatę miejscową; 5a)  (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  od dochodów pracownika w sposób określony w art. 32 ust. 3, d) nie otrzymuje świadczeń pieniężnych od organu zatrudnienia lub od biura terenowego Funduszu Gwarantowanych (...)

 • Porada prawna na temat podatek od siedliska

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podatek od siedliska, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opodatkowanie siedliska na działce rolnej

  nieruchomości. Podatnik zapłaci podatek od nieruchomości od powierzchni budynku mieszkalnego wedle stawki obowiązującej w danej gminie w odniesieniu do budynków mieszkalnych. Na podstawie (...)

 • Jak unikniesz podwójnego opodatkowania? Metoda zaliczenia

  naliczonego od sumy dochodów odejmuje podatek zapłacony w drugim państwie. W Polsce podatek zapłacony za granicą podlega więc odliczeniu od podatku obliczonego od (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  postępowania;  7a) za okres od dnia następnego po upływie dwóch lat od dnia złożenia deklaracji, od zaległości związanych z popełnionymi w deklaracji błędami rachunkowymi lub (...)

 • Podatek od sprzedanej nieruchomości

  nieruchomości, nie może mieć decydującego znaczenia dla oceny czy dochód ze sprzedaży nieruchomości jest zwolniony od podatku, gdyż zgodnie z treścią art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. a ustawy o podatku (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  od usługi budowlanej zgodnie z mechanizmem odwróconego obciążenia? Do rozliczenia podatku od takiej transakcji przy zastosowaniu mechanizmu odwróconego obciążenia obowiązane są (...)

 • Podatek dochodowy - Opodatkowanie podatkiem dochodowym osób fizycznych

  . 30b ustawy, 19% podatek od dochodu uzyskanego z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw określonych w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit.a)-c) ustawy, 19% podatek od dochodów (...)

 • Jak ZUS ustala kwotę wolną od potrąceń i egzekucji?

  środków publicznych, Dz.U. z 2017 r. poz. 1938, z późn. zm.), zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych (art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym (...)

 • Trendy w opodatkowaniu nieruchomości w państwach członkowskich Unii Europejskiej

  wynosi od 0,2–2,5% w zależności od wartości netto składników majątku podlegających opodatkowaniu, zgodnie z poniższą tabelą: Podatek od majątku podlega pewnym (...)

 • Podatek u źródła (WHT)

  Czym jest WHT oraz jakich przychodów dotyczy? Podatek u źródła (WHT) - czyli co? Podatek u źródła to podatek dochodowy (od osób prawnych i od osób (...)

 • Leasing w podatku VAT

  podatek naliczony:jeżeli podatnik zwolniony jest od podatku od towarów i usług lub nabył towary i usługi w celu wytworzenia albo odprzedaży towarów lub świadczenia usług (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  odpowiednią stawkę krajową. W tej sytuacji podatnik będzie musiał zapłacić podatek, który odzyska dopiero po otrzymaniu dokumentu. Niestety, aby odzyskać zapłacony podatek, podatnik będzie (...)

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

  .), Chile (od 1 stycznia 2004 r.), z Danią, Egiptem, Finlandią, Gruzją (od 1 stycznia 2007 r.), Holandią (od 1 stycznia 2004 r.), Iranem (od 1 stycznia 2007 r.), Islandią, Kazachstanem, (...)

 • Ustawa o podatku od czynności cywilnoprawnych

  kapitałowej lub od jego podwyższenia;  7)  podatek od towarów i usług - podatek od towarów i usług w rozumieniu ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku (...)

 • Nabycie działki siedliskowej a ulga podatkowa

  e ustawy z dnia 26 lipca 1991 o podatku dochodowym od osób fizycznych). W ciągu tych dwóch lat (w lipcu 2003 r.) zakupiłem działkę rolną pod budowę siedliska w akcie notarialnym jest informacja, (...)

 • Zasady ogólne według progresywnej skali podatkowej

  opłacania zaliczki na podatek w systemie kwartalnym. Zaliczki kwartalne oblicza się narastająco, a więc od dochodu osiągniętego od początku roku. Do urzędu wpłaca się różnicę (...)

 • Rozliczanie obrotu wewnątrzwspólnotowego w VAT

  nabywaniu środków transportu  W wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów podatek rozlicza podatnik będący nabywcą towaru. W zasadzie podatek ten jest od podatnika niezależny, ponieważ (...)

 • System „VAT-marża” w komisie i handlu samochodami osobowymi

  ; a podatek VAT: 822,30 zł (4.560 zł x 22 / 122).Gdyby podatek akcyzowy stanowił element ceny nabycia, wówczas podatek VAT w systemie marży wyniósłby o wiele mniej (9.000 (...)

 • Zbycie nieruchomości mieszkalnych a PIT

  wybudowanych od początku 2009 r. Ustawa z dnia 6 listopada 2008 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz (...)

 • Ustawa o podatku rolnym

  prawo do odliczenia od podatku rolnego niewykorzystanej kwoty ulgi inwestycyjnej w przypadku sprzedaży obiektów i urządzeń, od których przyznana została ta ulga, lub przeznaczenia ich na inne (...)

 • Podatek tonażowy już w 2007 roku

  ;okazać się jednak o wiele tańszy niż podatek dochodowy, ponieważ będzie obliczany od tonażu statku, niezależnie od przewożonego towaru. Podatek tonażowy jest stosowany przez (...)

 • Jak wykazać podatek w zeznaniu rocznym PIT-37?

  dochodów tych osób. Podatek od tej kwoty również mnoży się jednak x 2.  Pamietaj, że: Jeżeli podatnik albo jego małżonek rozlicza podatek dochodowy z działalności (...)

 • Opodatkowanie dochodu uzyskanego za granicą (USA)

  pozycji 163 podatnik obowiązany jest obliczyć i wykazać podatek od kwoty wykazanej w pozycji 162 według skali podatkowej obowiązującej w 2005 r. Podatnik ma prawo, odliczyć od podatku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Podatek liniowy

  Od kilku lat trwa w Polsce dyskusja nad wprowadzenim podatku liniowego. Naszym zdaniem jest jest to doskonałe rozwiązanie, upraszczające zapętlony (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane