Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  o rachunkowości. Zaliczki na podatek dochodowy Jeżeli rozliczasz podatek na zasadach ogólnych, masz obowiązek wpłacać zaliczki na podatek dochodowy co miesiąc, do 20. dnia miesiąca

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  od nieruchomości; 2) podatek od środków transportowych; 3) podatek od posiadania psów; 4) opłatę targową; 5) opłatę miejscową; 5a)  (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  od dochodów pracownika w sposób określony w art. 32 ust. 3, d) nie otrzymuje świadczeń pieniężnych od organu zatrudnienia lub od biura terenowego Funduszu Gwarantowanych (...)

 • Porada prawna na temat podatek od nieruchomosci

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podatek od nieruchomosci, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dochody nierezydenta z nieruchomości w Polsce

  określonych w art. 26, 27 i 27b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Podatek oblicza się według skali podatkowej tj. odpowiednio 19%. 30% i 40% w zależności od wysokości dochodu, zaliczkę (...)

 • Jak unikniesz podwójnego opodatkowania? Metoda zaliczenia

  naliczonego od sumy dochodów odejmuje podatek zapłacony w drugim państwie. W Polsce podatek zapłacony za granicą podlega więc odliczeniu od podatku obliczonego od (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  postępowania;  7a) za okres od dnia następnego po upływie dwóch lat od dnia złożenia deklaracji, od zaległości związanych z popełnionymi w deklaracji błędami rachunkowymi lub (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  od usługi budowlanej zgodnie z mechanizmem odwróconego obciążenia? Do rozliczenia podatku od takiej transakcji przy zastosowaniu mechanizmu odwróconego obciążenia obowiązane są (...)

 • Wezwanie do podwyższenia ceny działki

  zakresie podatku od czynności cywilnoprawnych od początku 2007 roku obowiązuje doprecyzowana definicja wartości rynkowej oraz procedura związana z jej określaniem. Wartość rynkową przedmiotu (...)

 • Podatek dochodowy - Opodatkowanie podatkiem dochodowym osób fizycznych

  . 30b ustawy, 19% podatek od dochodu uzyskanego z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw określonych w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit.a)-c) ustawy, 19% podatek od dochodów (...)

 • Jak ZUS ustala kwotę wolną od potrąceń i egzekucji?

  środków publicznych, Dz.U. z 2017 r. poz. 1938, z późn. zm.), zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych (art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym (...)

 • Trendy w opodatkowaniu nieruchomości w państwach członkowskich Unii Europejskiej

  wynosi od 0,2–2,5% w zależności od wartości netto składników majątku podlegających opodatkowaniu, zgodnie z poniższą tabelą: Podatek od majątku podlega pewnym (...)

 • Leasing w podatku VAT

  podatek naliczony:jeżeli podatnik zwolniony jest od podatku od towarów i usług lub nabył towary i usługi w celu wytworzenia albo odprzedaży towarów lub świadczenia usług (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  odpowiednią stawkę krajową. W tej sytuacji podatnik będzie musiał zapłacić podatek, który odzyska dopiero po otrzymaniu dokumentu. Niestety, aby odzyskać zapłacony podatek, podatnik będzie (...)

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

  .), Chile (od 1 stycznia 2004 r.), z Danią, Egiptem, Finlandią, Gruzją (od 1 stycznia 2007 r.), Holandią (od 1 stycznia 2004 r.), Iranem (od 1 stycznia 2007 r.), Islandią, Kazachstanem, (...)

 • Ustawa o podatku od czynności cywilnoprawnych

  kapitałowej lub od jego podwyższenia;  7)  podatek od towarów i usług - podatek od towarów i usług w rozumieniu ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku (...)

 • Zasady ogólne według progresywnej skali podatkowej

  opłacania zaliczki na podatek w systemie kwartalnym. Zaliczki kwartalne oblicza się narastająco, a więc od dochodu osiągniętego od początku roku. Do urzędu wpłaca się różnicę (...)

 • Rozliczanie obrotu wewnątrzwspólnotowego w VAT

  nabywaniu środków transportu  W wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów podatek rozlicza podatnik będący nabywcą towaru. W zasadzie podatek ten jest od podatnika niezależny, ponieważ (...)

 • System „VAT-marża” w komisie i handlu samochodami osobowymi

  ; a podatek VAT: 822,30 zł (4.560 zł x 22 / 122).Gdyby podatek akcyzowy stanowił element ceny nabycia, wówczas podatek VAT w systemie marży wyniósłby o wiele mniej (9.000 (...)

 • Zbycie nieruchomości mieszkalnych a PIT

  wybudowanych od początku 2009 r. Ustawa z dnia 6 listopada 2008 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz (...)

 • Ustawa o podatku rolnym

  prawo do odliczenia od podatku rolnego niewykorzystanej kwoty ulgi inwestycyjnej w przypadku sprzedaży obiektów i urządzeń, od których przyznana została ta ulga, lub przeznaczenia ich na inne (...)

 • Podatek tonażowy już w 2007 roku

  ;okazać się jednak o wiele tańszy niż podatek dochodowy, ponieważ będzie obliczany od tonażu statku, niezależnie od przewożonego towaru. Podatek tonażowy jest stosowany przez (...)

 • Jak wykazać podatek w zeznaniu rocznym PIT-37?

  dochodów tych osób. Podatek od tej kwoty również mnoży się jednak x 2.  Pamietaj, że: Jeżeli podatnik albo jego małżonek rozlicza podatek dochodowy z działalności (...)

 • Opodatkowanie dochodu uzyskanego za granicą (USA)

  pozycji 163 podatnik obowiązany jest obliczyć i wykazać podatek od kwoty wykazanej w pozycji 162 według skali podatkowej obowiązującej w 2005 r. Podatnik ma prawo, odliczyć od podatku (...)

 • Wygrałeś? Podziel się z fiskusem!

  podatkiem od gier, są obowiązane do obliczania i wpłacania podatku od gier za okresy miesięczne. Podatek od gier jest wpłacany na rachunek właściwego urzędu skarbowego w terminie (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  ubezpieczeniami, nie wcześniej jednak niż od dnia, w którym wniosek został złożony. Ubezpieczenia te ustają: od dnia wskazanego we wniosku o wyłączenie z tych ubezpieczeń, nie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podatek od nieruchomosci komercyjnej

  Witam. Wybudowałem budynek w ramach działalnosci gospodarczej. Jest to budynek komercyjny (handlowo-uslugowy). Budynek został oddany do użytku. Aktualnie (...)

 • garaze ? podatek od nieruchomosci?

  Hej mam takie pytanie, garaze sa czy nie sa objete takim samym podaktiem od nieruchomosci? Garaz to garaz przeciez wiec jest tak samo. Pytam nie bez powodu, (...)

 • Spadek po niezyjącym od kilku lat

  Moj olciec zmarl 11 lat temu od tego czasu place podatek od nieruchomosci za dzialke rolna, dopiero teraz sie okazalo ze postepowanie spadkowe nie zostalo (...)

 • rosnące opłaty

  Witam bardzo prosze o odpowiedz na pytanie wydawałoby sie proste ale jednak ja czegos nie rozumiem:) posiadam mieszkanie społdzielcze własnosciowe (...)

 • Zwrot nakladow poniesionych na remont

  Witam! Prosze o poradę w mojej zawiklanej sprawie. Przez 25 lat mieszkalem wraz z dziecmi i druga zona w mieszkaniu bylej tesciowej , nie zawieralem z (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane