Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  o rachunkowości. Zaliczki na podatek dochodowy Jeżeli rozliczasz podatek na zasadach ogólnych, masz obowiązek wpłacać zaliczki na podatek dochodowy co miesiąc, do 20. dnia miesiąca

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  od nieruchomości; 2) podatek od środków transportowych; 3) podatek od posiadania psów; 4) opłatę targową; 5) opłatę miejscową; 5a)  (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  od dochodów pracownika w sposób określony w art. 32 ust. 3, d) nie otrzymuje świadczeń pieniężnych od organu zatrudnienia lub od biura terenowego Funduszu Gwarantowanych (...)

 • Porada prawna na temat podatek od nieruchomosci

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podatek od nieruchomosci, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dochody nierezydenta z nieruchomości w Polsce

  określonych w art. 26, 27 i 27b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Podatek oblicza się według skali podatkowej tj. odpowiednio 19%. 30% i 40% w zależności od wysokości dochodu, zaliczkę (...)

 • Jak unikniesz podwójnego opodatkowania? Metoda zaliczenia

  naliczonego od sumy dochodów odejmuje podatek zapłacony w drugim państwie. W Polsce podatek zapłacony za granicą podlega więc odliczeniu od podatku obliczonego od (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  postępowania;  7a) za okres od dnia następnego po upływie dwóch lat od dnia złożenia deklaracji, od zaległości związanych z popełnionymi w deklaracji błędami rachunkowymi lub (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  od usługi budowlanej zgodnie z mechanizmem odwróconego obciążenia? Do rozliczenia podatku od takiej transakcji przy zastosowaniu mechanizmu odwróconego obciążenia obowiązane są (...)

 • Wezwanie do podwyższenia ceny działki

  zakresie podatku od czynności cywilnoprawnych od początku 2007 roku obowiązuje doprecyzowana definicja wartości rynkowej oraz procedura związana z jej określaniem. Wartość rynkową przedmiotu (...)

 • Opodatkowanie podatkiem dochodowym osób fizycznych

  ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy. Podatek ulega obniżeniu, w pierwszej kolejności, o kwotę zapłaconej (...)

 • Jak ZUS ustala kwotę wolną od potrąceń i egzekucji?

  środków publicznych, Dz.U. z 2017 r. poz. 1938, z późn. zm.), zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych (art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podatek od nieruchomosci komercyjnej

  Witam. Wybudowałem budynek w ramach działalnosci gospodarczej. Jest to budynek komercyjny (handlowo-uslugowy). Budynek został oddany do użytku. Aktualnie (...)

 • garaze ? podatek od nieruchomosci?

  Hej mam takie pytanie, garaze sa czy nie sa objete takim samym podaktiem od nieruchomosci? Garaz to garaz przeciez wiec jest tak samo. Pytam nie bez powodu, (...)

 • Spadek po niezyjącym od kilku lat

  Moj olciec zmarl 11 lat temu od tego czasu place podatek od nieruchomosci za dzialke rolna, dopiero teraz sie okazalo ze postepowanie spadkowe nie zostalo (...)

 • rosnące opłaty

  Witam bardzo prosze o odpowiedz na pytanie wydawałoby sie proste ale jednak ja czegos nie rozumiem:) posiadam mieszkanie społdzielcze własnosciowe (...)

 • Zwrot nakladow poniesionych na remont

  Witam! Prosze o poradę w mojej zawiklanej sprawie. Przez 25 lat mieszkalem wraz z dziecmi i druga zona w mieszkaniu bylej tesciowej , nie zawieralem z (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane