Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  , prezydent miasta). Rozdział 2Podatek od nieruchomości Art. 2. 1. Opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości podlegają następujące nieruchomości lub obiekty (...)

 • Trendy w opodatkowaniu nieruchomości w państwach członkowskich Unii Europejskiej

  ; Podatek od przejścia własności nieruchomości Jak wspomniano, podatkiem od przejścia własności nieruchomości sensu stricto obciążony jest również nabywca nieruchomości. (...)

 • Jak rozliczać się z podatku od nieruchomości?

  .  Kto powinien płacić podatek od nieruchomości? Przedmiotem opodatkowania podatkiem od nieruchomości są grunty, budynki, związane z prowadzeniem działalności gospodarczej (...)

 • Porada prawna na temat podatek od nieruchomości

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podatek od nieruchomości, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podatek od nieruchomości wspólnej

  prowadzenia danej działalności gospodarczej ze względów technicznych bądź jest to budynek (część budynku) mieszkalny. Podatek od nieruchomości przy zastosowaniu stawki od (...)

 • Faktyczne poniesienie wydatku a koszty

  Podatek od nieruchomości za 2006 r. nie został jeszcze zapłacony i prawdopodobnie nie będzie zapłacony w tym roku. Czy zarachowany, lecz fizycznie nie zapłacony podatek od (...)

 • Podatek od nieruchomości przy współwłasności

  podatek od nieruchomości. Sytuacja wynika z powstania zaległości w tym podatku za okres od 2000 r. do 2004 r. Obecnie podatek jest płacony na bieżąco. Realizowana jest również (...)

 • Podatek od nieruchomości zabytkowych

  konserwatorską. Akurat ten budynek nie jest wykorzystywany w działalności stoi pusty. Czy można ubiegać się o zwolnienie z podatku od nieruchomości i na jakiej podstawie? Czy może być zwolnienie (...)

 • Naliczanie podatku od nieruchomości

  . Od którego momentu w poszczególnych sytuacjach będzie naliczany podatek od nieruchomości, czy od momentu podpisania aktu notarialnego, czy od chwili wpisu do ksiąg (...)

 • Czy szkoła płaci podatek od nieruchomości?

  nieruchomościach i obiektach budowlanych oraz deklaracji na podatek od nieruchomości, o którym mowa min. w art. 6 ust. 9 pkt 1, dotyczy również podatników korzystających ze zwolnień (...)

 • Odliczenia podatkowe - podatek od nieruchomości

  ich faktycznego poniesienia (tak: interpretacja Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu z dnia 5 maja 2008 r., sygn. ILPB1/415-96/08-2/IM).Zatem podatek od nieruchomości za rok 2008 zapłacony (...)

 • VAT od podatku od nieruchomości przy czynszu najmu

  Wynajmujemy lokal biurowy od spółdzielni mieszkaniowej od 2000 r., do każdej faktury jest nam doliczany podatek od nieruchomości, do którego jest nam naliczany podatek (...)

 • Podatek od nieruchomości

  podatku od nieruchomości - nie podlega opodatkowaniu (podatek płaci właściciel). Zatem w zasadzie wynajęcie części lub całego domu nie zmienia faktu, iż obowiązek opłacania podatku (...)

 • Chcesz mieć domek letniskowy? Możesz zapłacić 1450 zł podatku

  , czy jako lokata kapitału lecz stanowi centrum życiowe, podatek od nieruchomości powinien być ustalony, według znacznie niższych stawek przeznaczonych dla budynków mieszkalnych (...)

 • Przerzucenie podatku od nieruchomości na najemcę

  powyższym przypadku niemożliwe. Przerzucenie na najemcę podatku od nieruchomości może nastąpić na dwa sposoby. Po pierwsze, podatek od nieruchomości można uwzględnić (...)

 • Podatek od nieruchomości przy zmianie właściciela

  Spółka z o.o. sprzedaje w czerwcu 2008 r. działkę budowlaną. Firma płaci co miesiąc podatek od nieruchomości od tej działki. Od kiedy podatek od nieruchomości (...)

 • Zaległy podatek od nieruchomości

  Od działki zabudowanej własnej od października 1998 roku do Urzędu Gminy nie był płacony podatek od nieruchomości. Gmina żąda spłaty całego zadłużenia podatku wraz (...)

 • Podatek od nieruchomości (od czego naliczany) - opinia prawna

  dzieje się nic w sensie działalności  gospodarczej czy mają być liczone po najwyższych stawkach?Opinia prawna:Podatek od nieruchomości jest naliczany i pobierany przez gminy. Kwestie (...)

 • Podatek od lokalu mimo zawieszenia firmy? Są sposoby

  nieruchomości przedsiębiorca będzie musiał płacić podatek od nieruchomości wedle takich samych stawek, jak podczas prowadzenia działalności, gdyż zawieszenie nie skutkuje trwałym (...)

 • Wody stojące a jeziora

  publicznego - 0,34 zł od 1 m2 powierzchni. Zatem dla określenia, czy dla potrzeb podatku od nieruchomości dany grunt będzie można kwalifikować jako grunt pod jeziorem, a w związku z (...)

 • Opłata za użytkowanie a podatek od nieruchomości

  corocznie opłatę za użytkowanie wieczyste działki proporcjonalnie do posiadanego udziału są również zobowiązani nie będąc właścicielami działki gruntu opłacać od niej podatek od (...)

 • Przedawnienie podatku od nieruchomości

  Mam nieruchomość, za którą od kilku lat nie płacę podatku. Czy podatek od nieruchomości należy do świadczeń okresowych, co by spowodowało, że każde jednorazowe świadczenie (...)

 • Tyle wyniosą obciążenia podatkowe w 2014 r.

  podatek od nieruchomości i akcyza. Przy założeniu, że 285 zł to wydatki opodatkowane stawką 23% a pozostałe opodatkowane są stawką 8%, uzyskujemy kwotę ok. 1 524 zł rocznie (127 (...)

 • Korekta podatku od nieruchomości

  powinna zostać wydana nowa decyzja ustalająca podatek od nieruchomości według właściwej stawki. podatek od nieruchomości, działalność gospodarcza, stawka podatku, (...)

 • Przedawnienie zaleglosci podatkowej

  , to stosuje się nowe (obowiązujące od początku 2007 r.)  zasady opodatkowania podatkiem dochodowym  – zamiast 10 % podatku od przychodu, płaci się 19 % podatek od (...)

 • Domek letniskowy a podatek od nieruchomości

  moja nieruchomość? Czy też w takiej sytuacji należy zastosować podatek od nieruchomości mieszkaniowej w wysokości 0,51 zł/m2 rocznie? Preferencyjne opodatkowanie podatkiem od (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • podatek od umowy najmu

  w 2006r moja znajoma wynajęła mi niodpłatnie mieszkanie. w treści umowy zpisane jest że właściciel wynajmuje mieszkanie wzamian za opiekę nad nim, (...)

 • podatek od nieruchomości

  Witam.Proszę o pomoc Zamierzam złozyć odwołanie do Urzędu z powodu nienależycie pobranego podatku od garażu (pobrano jako garaż wolnostojący stawka (...)

 • Podatek od nieruchomości.

  Jestem właścicielem gospodarstwa rolnego: działki o powierzchni 62a w gminie wiejskiej (Spiczyn) i działki o powierzchni 45a w gminie miejsko-wiejskiej (...)

 • Podatek od nieruchomości - wygasła ulga

  Mam taką sytuację: posiadam działkę budowlaną za którą płacę podatek od nieruchomości. Klika lat temu pobierałem rentę z ZUS i miałem ulgę (...)

 • Kto zapłaci podatek?

  Kto płaci podatek od nieruchomości, która jest wynajmowana w całości innym osobą ? czy podatek przechodzi na najemców? Podatek od nieruchomości (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane