Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ogólne zasady opodatkowania dochodów z prywatnego najmu

  ryczałtu) możemy wybrać opodatkowanie najmu, dzierżawy ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.  Zob. Ryczałt od prywatnego najmu w 2018 roku Do tego źródła (...)

 • Czy możesz wykupić mieszkanie od swojego zakładu?

  przedsiębiorstwa nie skutkuje jeszcze nabyciem przez uprawnionego własności mieszkania zakładowego. Od dokonanej umowy sprzedaży nieruchomości musi być zapłacony podatek od czynności (...)

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  o rachunkowości. Zaliczki na podatek dochodowy Jeżeli rozliczasz podatek na zasadach ogólnych, masz obowiązek wpłacać zaliczki na podatek dochodowy co miesiąc, do 20. dnia miesiąca

 • Porada prawna na temat podatek od najmu mieszkania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podatek od najmu mieszkania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dochody z wynajmu mieszknia

  wpłacania zaliczki powstaje, poczynając od miesiąca, w którym dochody te przekroczyły kwotę powodującą obowiązek zapłacenia podatku,  2) zaliczkę za ten miesiąc stanowi podatek obliczony (...)

 • Dziedziczenie po ojcu udziału w mieszkaniu

  podatek tylko dlatego, że mam tytuł najemcy innego mieszkania? Czy powinnam zwrócić się do gminy o przepisanie umowy najmu mojego mieszkania na jedno z moich dorosłych dzieci? (...)

 • Działalność gospodarcza i wynajmowanie mieszkania

  ;najem prywatny”. Po rozszerzeniu działalności gospodarczej o najem nadal można opłacać podatek dochodowy według stawki 19 proc., tzw. podatek liniowy na podstawie art. 30c ustawy o podatku

 • Podatek od wynajmu prywatnego mieszkania

  tym, że z najmu rozliczamy się na zasadach ogólnych (według skali podatkowej). Np. z umowy najmu mieszkania wynika, że mieszkanie zostanie udostępnione najemcy 1 października, a czynsz (...)

 • Sprzedaż darowanego mieszkania przed upływem 5 lat

  darowanego mieszkania odbywa się oczywiście przed upływem 5 lat od umowy darowizny. Czy syn zapłaci podatek? Jaki to będzie podatek? Od jakiej kwoty zapłaci podatek? (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  od dochodów pracownika w sposób określony w art. 32 ust. 3, d) nie otrzymuje świadczeń pieniężnych od organu zatrudnienia lub od biura terenowego Funduszu Gwarantowanych (...)

 • Opodatkowanie dochodów z nieruchomości

  , a właściciele mieszkania nie musieliby się rozliczać z polskim fiskusem? Zakładając, że właściciele mieszkania są rezydentami podatkowymi USA, w zakresie opodatkowania zysków z najmu (...)

 • Ustawa o podatku od spadków i darowizn

  nabycie. Od podatku obliczonego od łącznej wartości nabytych rzeczy i praw majątkowych potrąca się podatek przypadający od opodatkowanych poprzednio nabytych rzeczy i praw majątkowych. (...)

 • PIT i CIT do poprawki!

  podstawy opodatkowania pobierany będzie miesięczny podatek w wysokości 0,035%. Zasady opodatkowania najmu Projekt zmienia także zasady opodatkowania najmu. Obecnie dochody z najmu (...)

 • Podatek od spadków - do końca 2006 roku

  rodzeństwa i rodzeństwo małżonków, małżonków rodzeństwa małżonków, małżonków innych zstępnych, do grupy III - innych nabywców. Jak obliczyć podatek? Podatek od spadku (...)

 • Jak osoby samotnie wychowujące dzieci mogą rozliczyć się z PIT?

  3.091 zł). Przy preferencyjnym opodatkowaniu podatek dochodowy oblicza się następująco: od sumy dochodów osoby samotnie wychowującej dzieci odejmuje się wydatki podlegające odliczeniu (...)

 • Amortyzacja wynajmowanego mieszkania

  być odpisy amortyzacyjne od wynajmowanego lokalu. Mieszkanie (lokal będący przedmiotem odrębnej własności) oddane do używania na podstawie umowy najmu może stanowić środek trwały. Podatnik (...)

 • Podatek od darowizny rodziców dla dziecka

  i pieniądze przeznacza na spłatę kredytu, czy płaci podatek? Logicznym byłoby traktować taką sytuację jako przeznaczenie pieniędzy ze sprzedaży mieszkania na kupno nowego mieszkania (...)

 • Premia gwarancyjna na zakup mieszkania

  , jednakże premii gwarancyjnej nie uzyska, np. złoży wniosek po upływie 4 miesięcy od kupna mieszkania, czyli od daty sporządzenia aktu notarialnego. Wniosek składa się w banku, który (...)

 • Leasing w podatku VAT

  podatek naliczony:jeżeli podatnik zwolniony jest od podatku od towarów i usług lub nabył towary i usługi w celu wytworzenia albo odprzedaży towarów lub świadczenia usług (...)

 • Dowód na bycie spadkobiercą – opinia prawna

  zadłużenia? 10. Jak przedstawia się moja i brata sytuacja z podatkiem od spadku? (gdy wujek i ojciec nie opłacili podatku od spadku a w kwietniu mijają 3 lata od śmierci babci). Ad. (...)

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego

  ustalenie nieistnienia stosunku najmu. 2. W dniu nawiązania umowy najmu, o której mowa w ust. 1, czynsz najmu takich lokali jest naliczany w wysokości 3 % wartości odtworzeniowej. (...)

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  uzyskać prawa własności do innego mieszkania albo domu przez 5 lat od dnia kupna mieszkania albo domu w programie MdM. Wyjątek od tej reguły to mieszkania i domy, które (...)

 • Testament najprostszym sposobem przekazania majątku - opinia prawna

  wysokość podatku ustala się w zależności od grupy podatkowej, do której zaliczony jest nabywca. Pana syn, jako że jest zstępnym rodzeństwa darczyńcy należy do grupy drugiej. Podatek dla (...)

 • Regulacja tytułu prawnego po śmierci najemcy

  podatkowego - jeżeli w chwili złożenia zeznania nabywca mieszka w nabytym lokalu lub budynku, bądź od dnia zamieszkania w nabytym lokalu lub budynku - jeżeli nabywca zamieszka w ciągu roku od (...)

 • Koszty uzyskania przychodów przy wynajmie lokalu

  ., sygn. IX-005/189/2/Z/K/05). Kosztem będzie podatek od nieruchomości (nie można natomiast zaliczać do kosztów odsetek za zwłokę od powstałej zaległości) – por. wyjaśnienia (...)

 • Opodatkownie dochodów z najmu mieszkania

  ogólne bowiem pozwalają obniżać przychód z najmu o koszty (w tym koszty remontów i adaptacji), ale podatek od tak ustalonego dochodu jest opodatkowany według skali (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane