Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

  • Ogólne zasady opodatkowania dochodów z prywatnego najmu

    ryczałtu) możemy wybrać opodatkowanie najmu, dzierżawy ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.  Zob. Ryczałt od prywatnego najmu w 2018 roku Do tego źródła (...)

  • Czy możesz wykupić mieszkanie od swojego zakładu?

    przedmiotowego lokalu. Za ile uprawniony będzie mógł wykupić mieszkanie zakładowe? Wysokość ceny mieszkania zakładowego uzależniona jest od stażu pracy w danym przedsiębiorstwie lub czasu (...)

  • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

    o rachunkowości. Zaliczki na podatek dochodowy Jeżeli rozliczasz podatek na zasadach ogólnych, masz obowiązek wpłacać zaliczki na podatek dochodowy co miesiąc, do 20. dnia miesiąca

  • Porada prawna na temat podatek od najmu mieszkania

    Nie szukaj dłużej informacji na temat podatek od najmu mieszkania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

  • Dochody z wynajmu mieszknia

    wpłacania zaliczki powstaje, poczynając od miesiąca, w którym dochody te przekroczyły kwotę powodującą obowiązek zapłacenia podatku,  2) zaliczkę za ten miesiąc stanowi podatek obliczony (...)

  • Dziedziczenie po ojcu udziału w mieszkaniu

    podatek tylko dlatego, że mam tytuł najemcy innego mieszkania? Czy powinnam zwrócić się do gminy o przepisanie umowy najmu mojego mieszkania na jedno z moich dorosłych dzieci? (...)

  • Działalność gospodarcza i wynajmowanie mieszkania

    ;najem prywatny”. Po rozszerzeniu działalności gospodarczej o najem nadal można opłacać podatek dochodowy według stawki 19 proc., tzw. podatek liniowy na podstawie art. 30c ustawy o podatku

  • Podatek od wynajmu prywatnego mieszkania

    tym, że z najmu rozliczamy się na zasadach ogólnych (według skali podatkowej). Np. z umowy najmu mieszkania wynika, że mieszkanie zostanie udostępnione najemcy 1 października, a czynsz (...)

  • Sprzedaż darowanego mieszkania przed upływem 5 lat

    darowanego mieszkania odbywa się oczywiście przed upływem 5 lat od umowy darowizny. Czy syn zapłaci podatek? Jaki to będzie podatek? Od jakiej kwoty zapłaci podatek? (...)

  • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

    od dochodów pracownika w sposób określony w art. 32 ust. 3, d) nie otrzymuje świadczeń pieniężnych od organu zatrudnienia lub od biura terenowego Funduszu Gwarantowanych (...)

  • Opodatkowanie dochodów z nieruchomości

    , a właściciele mieszkania nie musieliby się rozliczać z polskim fiskusem? Zakładając, że właściciele mieszkania są rezydentami podatkowymi USA, w zakresie opodatkowania zysków z najmu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

  • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

    Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

  • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

    Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

  • Czynsz w spółdzielni

    Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

  • zachowek

    Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

  • KOMORNIK

    Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane