Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozliczanie obrotu wewnątrzwspólnotowego w VAT

  podatek naliczony (art. 86 ust. 2 pkt 4 ustawy o podatku VAT). Jeśli podatnik po stronie podatku należnego i naliczonego wykazuje tę samą kwotę, wtedy rzeczywiście można powiedzieć, że podatek (...)

 • Odliczenia związane z nabyciem samochodów

  konsekwencji podatnik może odliczyć podatek naliczony przy nabyciu samochodu w całości. Dopuszczalną ładowność pojazdu można ustalić na podstawie dowodu rejestracyjnego. Czy oznacza to, (...)

 • Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych

  ; pomniejszona (-) o podatek VAT, z wyjątkiem przypadków, gdy zgodnie z odrębnymi przepisami: podatek VAT nie stanowi podatku naliczonego albo  podatnikowi nie przysługuje prawo obniżenia (...)

 • Porada prawna na temat podatek naliczony definicja

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podatek naliczony definicja, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Noworoczne zmiany w VAT

  zapłacił już podatek do urzędu skarbowego, to na podstawie korekty go odzyska. Zmiany dotyczące zwrotu VAT za materiały budowlane   Zmiany w ustawie z dnia 29 sierpnia 2005 r. o zwrocie (...)

 • Faktury z innych państw UE

  przekraczającej kwotę podatku od nabycia tych towarów i usług, jaka mogłaby stanowić podatek naliczony.  Polecamy też odpowiedzi na pytania dotyczące podobnych kwestii: Rozliczenie (...)

 • Kiedy VAT może być kosztem?

  , opodatkowanie, środki trwałe, wartości niematerialne i prawne, prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony, zwolnienia podmiotowe i przedmiotowe, zwrot różnicy podatku od towarów (...)

 • Korekta podatku naliczonego przy odliczaniu VAT na podstawie proporcji

  podatnik zwiększy podatek naliczony w rozliczeniu za listopad 2006 r.  Wartość początkowa w wysokości 15.000 zł  Podatnicy odliczający podatek VAT od towarów i usług wykorzystywanych (...)

 • Zaniżenie i zawyżenie podatku VAT

  . Pojęcia "podatek należny" oraz "podatek naliczony" odnoszą się do podatku od towarów i usług (podatku VAT). Podatek należy to podatek do zapłaty (czyli mówiąc w skrócie: (...)

 • Jakie zmiany szykują się w VAT?

  występuje podatek naliczony, pod warunkiem posiadania przez niego faktury albo dokumentu celnego). Ponadto zmiany są również związane z dodaniem art. 33a i wprowadzeniem możliwości rozliczania (...)

 • Metoda kasowa a terminy odliczeń

  uregulowana w lipcu. Oznacza to, iż w części, w której należność została uregulowana w czerwcu, podatnik ten może podatek naliczony na fakturze odliczyć w czerwcu, natomiast w pozostałej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

  W lipcu 2007 r. od Spółki nabyto lokal użytkowy. Od zapłaconej kwoty uzyskano zwrot VAT w części dotyczącej sprzedaży opodatkowanej. W lutym 2009 (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • Co to są koszty uzyskania przychodu?

  Prosze podpowiedzcie mi co to są koszty co jest i na czy polega lub podpowiedzcie jakąś lekture w necie To w niezły sposób przybliza opis KUP. Koszty (...)

 • Podatek PCC

  posiadam działkę 1,5ha w jednej gminie,a teraz kupuję drugą w innej gminie 0,45ha/siedlisko z budynkami;dom,obora,stodoła/.Nie jestem rolnikiem i (...)

 • Podatek od spadku dla żony i córki - razem czy osobno?

  Po zmarłym ojcu otrzymałyśmy na pół: 1 dom mieszkalny 138 m kw 2. garaż 16 m kw. 3. parcela ( na warunkach wieczystej dzierżawy) 507 m kw. Proszę (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane