Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o podatku rolnym

  osobowości prawnej - osoby fizyczne składają deklarację na podatek rolny oraz opłacają podatek na zasadach obowiązujących osoby prawne.11. Rada gminy określa, w drodze uchwały, wzory (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  . Podatnicy, o których mowa w art. 31, 33, 34 i 35, jeżeli osiągają inne dochody, od których płatnicy nie mają obowiązku poboru zaliczek na podatek, są obowiązani wpłacić zaliczki (...)

 • Umowa dzierżawy a podatki

  ) można wystąpić o zwiększenie czynszu i czy taki zapis należy zawrzeć w umowie? Czy od dochodu z umowy czynszu odprowadza się odrębny podatek dochodowy (zakładając, że opłaca się nadal podatek (...)

 • Porada prawna na temat podatek gruntowy 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podatek gruntowy 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Postępowanie o stwierdzenie zasiedzenia

  od nieruchomości i podatek gruntowy (obecnie podatek rolny) za okres objęty wnioskiem, wyciąg z ewidencji gruntów. Jeśli wnioskodawca nie dołączy tych dokumentów, przewodniczący wyznaczy (...)

 • Warunki zasiedzenia nieruchomości

  zasiedzenie obejmuje całą nieruchomość, która ma urządzoną księgę wieczystą, b) informacji organu podatkowego co do osoby posiadacza nieruchomości oraz osoby opłacającej podatek od nieruchomości (...)

 • Wymogi formalne wniosku o zasiedzenie

  , która ma urządzoną księgę wieczystą); informacji organu podatkowego co do osoby posiadacza nieruchomości oraz osoby opłacającej podatek od nieruchomości i podatek gruntowy (obecnie (...)

 • Kwota wolna od podatku w 2011 roku

  sposób: 1. Gdy podstawa obliczenia podatku wynosi do 85.528 zł, to podatek będzie wynosił 18 procent z podstawy minus kwota zmniejszająca podatek 556,02 zł. 2. Gdy podstawa obliczenia (...)

 • Jak dokonać korekty podatku naliczonego?

  uzyskania przychodów. Może to uczynić, chociaż przysługuje mu prawo do dokonania korekty deklaracji. Jeśli nie dokona korekty deklaracji VAT, podatek pozostanie w kosztach. Jeśli zaś skoryguje

 • Opłaty z tytułu użytkowania wieczystego gruntu - problem nieuzasadnionej aktualizacji opłaty rocznej

  użytkowanie, użytkowanie gruntów, podatek, podatek gruntowy, opłata

 • Konkubinat a dziedziczenie

  wygaśnięcie obowiązku podatkowego w zakresie podatku od nieruchomości. konkubinat, dziedziczenie, spadek, podatek gruntowy, nieruchomość

 • Jak rozliczać się z podatku od nieruchomości?

  ;łki) nieposiadajacej osobowości prawnej, osoba fizyczna składa deklarację na podatek od nieruchomości oraz opłaca podatek na zasadach obowiązujących osoby prawne. W tej sytuacji osobie fizycznej (...)

 • Wniosek o zasiedzenie nieruchomości

  zasiedzenie obejmuje całą nieruchomość, która ma urządzoną księgę wieczystą, informacji organu podatkowego co do osoby posiadacza nieruchomości oraz osoby opłacającej podatek od nieruchomości (...)

 • Leasing finansowy i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  , wartość początkową, od której nalicza się odpisy amortyzacyjne, zmniejsza się o podatek VAT. Zmniejszenia tego nie dokonuje się, gdy: zgodnie z odrębnymi przepisami podatek od towarów (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3, na mocy których osoby sprawujące opiekę nad dziećmi na podstawie umowy uaktywniającej podlegają ubezpieczeniom społecznym i ubezpieczeniu zdrowotnemu

 • W jaki sposób prawidłowo zaliczyć zaliczkę jako koszt uzyskania przychodu?

  wykonana w styczniu 2012. Natomiast od sierpnia 2011 roku przedsiębiorca płaci miesięczne zaliczki na poczet wykonania tej usługi. Zaliczki te są dokumentowane fakturami VAT. W roku 2011 przedsiębiorca (...)

 • Dywidenda rzeczowa - praktyczne aspekty podatkowe

  z dnia 7 kwietnia 2011 r. (sygn. akt: I SA/Po 98/11) czy wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 23 lutego 2011 r. (sygn. akt: I SA/Wr 1461/10). Naczelny Sąd

 • Jakie darowizny można odliczyć od dochodu do opodatkowania w PIT?

  .) - art. 3 i art. 4; ww. tzw. ustawy kościelne. darowizna, prezent, odliczenie od dochodu, opodatkowanie, PIT, podatek dochodowy, zeznanie, rozliczenie roczne

 • Mały podatnik w podatku dochodowym

  . 2011 r. Nr 74 poz. 397, ze zmianami) mały podatnik, podatek dochodowy, jednorazowa amortyzacja, kwartalne zaliczki, wspólnicy spółek osobowych, wspólnik

 • Nieujawnione źródła przychodów – trzeba pilnować wydatków

  % podatku od nieujawnionych źródeł przychodów, ale będzie musiał zapłacić  podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC) lub podatek od spadków i darowizn.   Powołanie (...)

 • Jakie ulgi podatkowe w 2011 roku?

  -prawnik.pl ulga prorodzinna, ulga podatkowa, ulga podatkowa, podatnik, podatek dochodowy, PIT, PIT 2010, PIT 2011, pit elektroniczny

 • Ustalanie dochodu i opodatkowanie przy likwidacji działalności gospodarczej

  majątku, w tym wytworzonych przez podatnika;  wpłacić podatek za ostatni miesiąc (okres) prowadzenia działalności wg określonych zasad i we właściwym terminie; po roku podatkowym, w terminie (...)

 • Faktury zaliczkowe i sposób ich rozliczania

  niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 4 kwietnia 2011 r. (Dz. U. z dnia 6 kwietnia 2011 r.)    Rozporządzenie w sprawie zwrotu podatku (...)

 • Kto jest \"małym podatnikiem\" VAT?

  rozliczać podatek VAT na zasadach ogólnych. Jeśli jednak zdecyduje się na skorzystanie z preferencji, wówczas może: stosować kasową metodę rozliczeń albo składać deklaracje kwartalne (...)

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  PB5/KD-033-179-2339/01 ulga remontowa, PIT, podatek dochodowy, ulgi, odliczenia, rozliczenie

 • Odsetki od podatku od nieruchomości

  Podatnik od 2007 roku opłaca podatek od nieruchomości. Nie otrzymał decyzji odnośnie podatku od nieruchomości za 2010 rok. Natomiast w 2011 roku otrzymał decyzję dot. podatku od nieruchomości (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Jaki podatek za gospodarstwo rolne?

  Czy za gospodarstwo rolne można płacić podatek od nieruchomości ( za grunty?), czy jedynie podatek gruntowy? (kuziola)

 • progi podatkowe 2011

  Podatek dochodowy od osób fizycznych w 2011 roku wynosi: * Do kwoty 85.528 zł podatek wynosi 18% (minus kwota zmniejszająca podatek, tj. 556,02 zł). * (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • skala podatkowa 2011

  Witam Jaka sklala podatkwoa w roku 2011?Jakie zmiany?Z góry dziękuję za informacje polecam przydatną tabelę z informacjami dotyczącymi skali podatkowej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane