Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak unikniesz podwójnego opodatkowania?

  ;   całkowity 4.   Od podatku obliczonego od całości uzyskanego przez podatnika dochodu (w kraju i za granicą) odejmuje się podatek zapłacony za granicą (...)

 • Opodatkowanie dochodów z pracy w Wielkiej Brytanii

  :  Limit odliczenia podatku = (podatek dochodowy od całkowitego dochodu x podatek zapłacony w Wlk. Brytanii) : dochód całkowity  Zapłacony za granicą podatek (...)

 • Spółka za granicą? Jaką spółkę wybrać LTD, GmbH czy UG?

  Jak w przypadku GmbH z tym że będzie niższy kapitał zakładowy. Kwota wolna od podatku 8.354 Euro Podatek dochodowy Körperschaftsteuer (KörpSt lub KSt) jest podatkiem dochodowy (...)

 • Porada prawna na temat podatek dochodowy praca za granica

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podatek dochodowy praca za granica, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zaliczki na podatek pracowników oddelegowanych do pracy we Francji

  : Firma zatrudniająca we Francji pracowników, nie mając jednak w tym kraju zakładu ani oddziału, powinna za zatrudnianych za granicą pracowników odprowadzać zaliczki na podatek dochodowy (...)

 • Nadchodzą ważne zmiany dla przedsiębiorców!

  przedsiębiorca, który zawiesił wykonywanie działalności, będzie musiał regulować inne daniny publiczne, np. podatek od nieruchomości, podatek od spadków i darowizn czy podatek (...)

 • Opodatkowanie wynagrodzenia pracowników za granicą

  Polsce. delegowanie pracowników, praca za granicą, Norwegia, unikanie podwójnego opodatkowania, miejsce opodatkowania, wykonywanie pracy za granicą, delegowanie pracowników, zaliczka (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  których mowa w § 1. Art. 123a. § 1. Za prace porządkowe oraz pomocnicze wykonywane na rzecz jednostek organizacyjnych Służby Więziennej lub za prace porządkowe na rzecz samorządu terytorialnego, (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 1-20a)

  przypadku obniżenia lub zwrotu podatku od towarów i usług lub zwrotu podatku akcyzowego zgodnie z odrębnymi przepisami - naliczony podatek od towarów i usług lub zwrócony podatek (...)

 • Podatek od wynagrodzenia pracownika agencji pracy

  pracy tymczasowej będzie odprowadzać co miesiąc podatek dochodowy w Polsce? Kwestię, w którym kraju powinien być uiszczany podatek dochodowy od pracownika zatrudnionego w (...)

 • Praca poza terytorium Polski a podatek dochodowy

  zasadach? Kierując pracownika do pracy za granicę, pracodawca musi odpowiedzieć na podstawowe pytanie, gdzie – w kraju czy za granicą – będzie opodatkowane wynagrodzenie takiego pracownika, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Podatek liniowy

  Od kilku lat trwa w Polsce dyskusja nad wprowadzenim podatku liniowego. Naszym zdaniem jest jest to doskonałe rozwiązanie, upraszczające zapętlony (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane