Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak unikniesz podwójnego opodatkowania?

  w drugim państwie dwie kwoty podatku, a mianowicie:podatek od dywidendy pobrany wpaństwie siedziby spółki,a także podatek zapłacony od zysku spółki, zktórego dywidenda

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  drodze uchwały, możliwość składania deklaracji na podatek od środków transportowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej.12.  Poświadczenie przez organ podatkowy złożenia deklaracji (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  . Podatnicy, o których mowa w art. 31, 33, 34 i 35, jeżeli osiągają inne dochody, od których płatnicy nie mają obowiązku poboru zaliczek na podatek, są obowiązani wpłacić zaliczki (...)

 • Opinia prawna na temat podatek (jak wyliczyc)

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podatek (jak wyliczyc), zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  podatek na zasadzie samoobliczenia, jednakże jest to u niego podatek zarówno należny, jak również naliczony.   Dla dostawcy pierwszorzędne znaczenia ma zatem spełnienie wszelkich (...)

 • Trendy w opodatkowaniu nieruchomości w państwach członkowskich Unii Europejskiej

  wartość). Podatek od majątku W Hiszpanii istnieje również podatek od majątku, obejmujący również (choć nie tylko) nieruchomości. Z tego właśnie względu został uwzględniony (...)

 • Rozliczanie obrotu wewnątrzwspólnotowego w VAT

  podatnik wykaże: - 22.000 zł podatku z tytułu sprzedaży krajowej, - 8.800 zł podatku z tytułu WNT, - 8.800 zł podatku pomniejszającego podatek należny (poz. 39), a więc łącznie podatek (...)

 • Leasing w podatku VAT

  z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tekst pierwotny: Dz. U. 1992 r., Nr 21, poz. 86; tekst jednolity: Dz. U. 2000 r., Nr 54, poz. 654, ze zm.) leasing, podatek VAT

 • Korekta podatku naliczonego przy odliczaniu VAT na podstawie proporcji

  bezpośrednio na koszty i przychody podatkowe. Jak się okazuje, taki cel ustawodawcy nie wynika wprost z przepisów.   Przepisy sprzeczne z założeniami – jak nie popełnić błędu  Do (...)

 • Podatek tonażowy już w 2007 roku

  podatek? Opodatkowanie obejmuje morskie statki handlowe, eksploatowane w żegludze międzynarodowej, a służące do przewozu ładunków i pasażerów drogą morską. W tym zakresie podatek tonażowy (...)

 • Opodatkowanie dochodu uzyskanego za granicą (USA)

  wykazanego w pozycji 165 zeznania. Tak obliczony podatek należy wykazać we pozycji 167. Obliczony podatek dochodowy podatnik może obniżyć o przysługujące mu odliczenia w szczególności: o (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podatek (jak wyliczyc)

  1.Witam, mógłby mi ktos pomoc?? pracowalem w holandii 3 miesiace, Po wyliczeniu 30 diet, przeliczeniu wszystkiego na zlotowki i wyliczeniu 19% podatku (...)

 • Legalizacja miękkich narkotyków

  Chciałem w szanownym gronie osób zajmujących się prawem zadać pytanie: Czy jesteście za legalizacją miękkich narkotyków (np. marihunana) oraz (...)

 • stypendium socjalne

  Witam wszystkich.Mam taki mały problem otuż chodzi o to że kryterium otrzymywania stypendium socjalnego to jest nie przekroczenie miesięcznego dochodu (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Opłaty notarialne i sącdowe od nowego mieszkania

  Czytalam ustawy o opłatach notarialnych i sądowych ale nadal nie potrafię sobie wyliczyc jak duże poniąsę opłaty za zakup nowego mieszkania kupionego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane