Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak unikniesz podwójnego opodatkowania? Metoda zaliczenia

  państwie dwie kwoty podatku, a mianowicie: podatek od dywidendy pobrany wpaństwie siedziby spółki, a także podatek zapłacony od zysku spółki, zktórego dywidenda (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  14 do ustawy o VAT. W jaki sposób należy rozliczyć podatek VAT w przypadku dokonywanego przez firmę A refakturowania usług (zleconych firmie B i wymienionych w załączniku nr 14 do ustawy o VAT

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  drodze uchwały, możliwość składania deklaracji na podatek od środków transportowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej.12.  Poświadczenie przez organ podatkowy złożenia deklaracji (...)

 • Porada prawna na temat podatek (jak wyliczyc)

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podatek (jak wyliczyc), zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  . Podatnicy, o których mowa w art. 31, 33, 34 i 35, jeżeli osiągają inne dochody, od których płatnicy nie mają obowiązku poboru zaliczek na podatek, są obowiązani wpłacić zaliczki (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  podatek na zasadzie samoobliczenia, jednakże jest to u niego podatek zarówno należny, jak również naliczony.   Dla dostawcy pierwszorzędne znaczenia ma zatem spełnienie wszelkich (...)

 • Trendy w opodatkowaniu nieruchomości w państwach członkowskich Unii Europejskiej

  wartość). Podatek od majątku W Hiszpanii istnieje również podatek od majątku, obejmujący również (choć nie tylko) nieruchomości. Z tego właśnie względu został uwzględniony (...)

 • Rozliczanie obrotu wewnątrzwspólnotowego w VAT

  podatnik wykaże: - 22.000 zł podatku z tytułu sprzedaży krajowej, - 8.800 zł podatku z tytułu WNT, - 8.800 zł podatku pomniejszającego podatek należny (poz. 39), a więc łącznie podatek (...)

 • Opodatkowanie podatkiem dochodowym osób fizycznych

  miesiąca za miesiąc ubiegły, a za grudzień do 28 grudnia roku podatkowego. Zryczałtowany podatek dochodowy od przychodów osób duchownych Podatek dochodowy w formie ryczałtu od (...)

 • Leasing w podatku VAT

  z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tekst pierwotny: Dz. U. 1992 r., Nr 21, poz. 86; tekst jednolity: Dz. U. 2000 r., Nr 54, poz. 654, ze zm.) leasing, podatek VAT

 • Czym jest podatek?

  rentowe, ubezpieczenie chorobowe, ubezpieczenie wypadkowe). Mają one podobne cechy jak podatki, ale związane są ze świadczeniami wzajemnymi w postaci objęcia ochroną ubezpieczeniową i pewnych praw

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podatek (jak wyliczyc)

  1.Witam, mógłby mi ktos pomoc?? pracowalem w holandii 3 miesiace, Po wyliczeniu 30 diet, przeliczeniu wszystkiego na zlotowki i wyliczeniu 19% podatku (...)

 • Legalizacja miękkich narkotyków

  Chciałem w szanownym gronie osób zajmujących się prawem zadać pytanie: Czy jesteście za legalizacją miękkich narkotyków (np. marihunana) oraz (...)

 • stypendium socjalne

  Witam wszystkich.Mam taki mały problem otuż chodzi o to że kryterium otrzymywania stypendium socjalnego to jest nie przekroczenie miesięcznego dochodu (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Opłaty notarialne i sącdowe od nowego mieszkania

  Czytalam ustawy o opłatach notarialnych i sądowych ale nadal nie potrafię sobie wyliczyc jak duże poniąsę opłaty za zakup nowego mieszkania kupionego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane