Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dwie hipoteki na jednej nieruchomości – opinia prawna

  , iż komornik i rzeczoznawca opisują mieszkanie w stanie, w którym się ono znajduje w chwili opisu i wyceny. Ponadto obowiązuje zasada, że wszystkie rzeczy, które są częściami składowymi, (...)

 • Zakupione materiały pornograficzne powodem postępowania karnego – opinia prawna

  spraw. W sporządzonej przez siebie skardze może Pan wskazać, iż od pierwszej czynności procesowej dokonanej w stosunku do Pana mija już prawie rok, że od tego czasu nie informowano Pana o (...)

 • Uzyskanie danych osobowych ze zbioru PESEL

  interesu prawnego w otrzymaniu tych danych. O ile w stosunku do dorosłych osób zamieszkujących imię i nazwisko będzie wystarczające do złożenia pozwu o eksmisję o (...)

 • Porada prawna na temat podanie o wymiane okien w mieszkaniu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podanie o wymiane okien w mieszkaniu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wymiana okien w mieszkaniu spółdzielczym

  Czy potrzebuję zgody spółdzielni aby wymienić okna w lokalu spółdzielczym? Okna są typowe dla budownictwa, w niczym nie różnią się wyglądem od tych które mamy obecnie, a w spółdzielni (...)

 • Jak zabezpieczyć się przed stratą mieszkania przez długi ojca?

  swoich praw, uczestnicząc w planie podziału sumy uzyskanej z egzekucji stosownie do odpowiednich przepisów. W celu stwierdzenia, czy nieruchomość obciążona jest hipoteką, niezbędne (...)

 • Wymiana okien w mieszkaniu komunalnym

  Czy możemy wymienić okna w mieszkaniu komunalnym i kosztem częściowo obciążyć lokatora, np. 50%? Wg ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie (...)

 • Zniesienie współwłasności a podatek

  informacją otrzymała przed rozprawą, wówczas nie podpisałabym ugody na takich warunkach. List dotarł do mnie w dniu, w którym podpisywałam ugodę. Ja mieszkam we Wrocławiu i w czasie, (...)

 • Nabycie spadku a zwolnienie od kosztów sądowych

  art. 111 ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych). Ponadto podanie nieprawdziwych informacji po złożeniu przysięgi traktowane będzie jak fałszywe zeznanie - co stanowi przestępstwo (...)

 • Zmiany w projektowaniu budynków

  jednorodzinnych wprowadzono zmiany w przepisie § 271 rozporządzenia, umożliwiające, przy spełnieniu określonych warunków, sytuowanie budynków w odległości: 4 (...)

 • Ulga remontowa a montaż stolarki

  Czy można odliczyć sobie od podatku wymianę okien w mieszkaniu, jeżeli firma, która to wykonała na fakturze napisała jako usługę "Montaż stolarki PCV w budynku mieszkalnym" PKWiU (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wymiana okien

  Czy mogę w mieszkaniu bedącym moją własnością lecz znajdującym się w bloku spółdzielczym wymienić okna na inne niż były poprzednio? Konkretnie (...)

 • Podział majatku

  Przed slubem posiadałem lokatorskie prawo do mieszkania M4 miałem równiez samochód poslubie zmieniłem samochód na nowy sam za niego zapłaciłem (...)

 • wymiana okien???? skutk???2 tygodnie na wymiane!!!????????

  Jestem włascicielem mieszkania z KW ,mamy wspólnote, wymieniłam okna , niestety ich podział jest troszkę innych niz pozostałych okien w budynku ( (...)

 • Wymiana okien przez Spółdzielnie Mieszkaniwą - Podstawa Prawna

  Dzień dobry. Mam takie pytanie: Mieszkam w mieszkaniu spółdzielczym mając tytuł prawny lokatora a mieszkanie jest Spółdzielcze. Czy istnieje podstawa (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane