Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo do najmu i wykupu mieszkania komunalnego

  z mama spadek w postaci mieszkania po moim bracie. Dodam ze oba mieszkania SA w kredycie na blisko 30 lat. moje pytanie brzmi: w jaki sposób mogę nabyć prawo do najmu i wykupu mieszkania (...)

 • Kasa mieszkaniowa sposobem na mieszkanie

  mieszkanie musisz udać się wybranego przez siebie banku i złożyć tam stosowny wniosek. Bank może określić wzór wniosku o udzielenie kredytu samodzielnie, tzn. że każdy bank może posiadać (...)

 • Podatki mieszkaniowe

  podatki będzie musiała zapłacić moja Babcia, a jakie ja podczas operacji wykupu mieszkania od gminy i przekazania już wykupionego mieszkania dla mnie w formie darowizny? Mój kolega mówił coś (...)

 • Porada prawna na temat podanie o wykup mieszkania komunalnego wzór bezplatnie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podanie o wykup mieszkania komunalnego wzór bezplatnie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy najemca ma roszczenie do gminy o sprzedaż mieszkania? - opinia prawna

  pierwszeństwa określonego w punkcie 3 ust. 1 art. 34 ustawy o gospodarce nieruchomościami polega na zawiadomieniu osoby zainteresowanej o przeznaczeniu nieruchomości do sprzedaży oraz o (...)

 • Wstąpienie w stosunek najmu

  mieszkania? Jakie kroki muszę podjąć, aby wykupić to mieszkanie na własność? Czy status współwłaściciela innego mieszkania (własność hipoteczna) uniemożliwia mi wykup w/w mieszkania (...)

 • Wypowiedzenie najmu przez gminę

  mieszkania gminie, aby mogło być przeznaczone do wykupu. Jak wspomniałam wcześniej w moich pytaniach rada miasta nie wyraziła zgody na wykup, a komenda pozbyła się mieszkania, przynajmniej (...)

 • Wykup mieszkania komunalnego

  lokalu została wydana w drodze decyzji administracyjnej, istnieje prawo do odwołania sie od tej decyzji w trybie przewidzianym w kodeksie postepowania administracyjnego.   wykup mieszkania, (...)

 • Cofnięcie zgody na zamianę mieszkania na dom

  Moi rodzice są najemcami mieszkania kwaterunkowego. Złożyli do Urzędu Miasta podanie o zamianę na dom jednorodzinny własnościowy. Podanie zostało rozpatrzone pozytywnie. Została (...)

 • Wykup mieszkania komunalnego

  też uczynić z niego przedmiot współwłasności z osobą, o której mowa w pytaniu. wykup mieszkania komunalnego, mieszkanie od gminy

 • Spadek a zasiedzenie nieruchomości

  moja mama. Nie sporządziłyśmy testamentu. Byłam pewna, że mój brat i siostra nie będą rościć sobie żadnych praw do w/w mieszkania.(brat i siostra mają swoje mieszkania- od roku 1987 kiedy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • proces prywatno-skargowy o znieważenie

  Bardzo proszę o informację jak napisać taki pozew o zniesławienie. Jako dowód mam obraźliwy list i nagranie na dyktafonie...czy to wystarczy? Z góry (...)

 • Mieszkanie policyjne - wykup

  Czy babcia - żona zmarłego policjanta - obecnie najemca na podst. aneksu do umowy najmu (umowa najmu była na dziadka) może starać się o zgodę od (...)

 • Jak otrzymać mieszkanie z urzędu

  Witam, słyszałem, że działa w Polsce taka instytucja jak mieszkanie z urzędu. Napiszcie proszę, jakie trzeba spełnić warunki, aby takie mieszkanie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane